FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-02-15 08:22  [N] WAK - Bf-109E-3
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Pierwsza "109" w WAK :) W nowym roku kontynuujemy serię prostych (i tanich) modeli samolotów w skali 1:33 (oprócz oczywiście serii Mikrolotnictwo z samolotami w 1:50). Kolejnym samolotem po RWD-25, Spitfire, D.520 czy Mustangu jest oczywiście Bf-109.
Model w stopniu skomplikowania identycznym jak ostatni D.520 - czyli bez wnęk podwozia, z możliwością nie wykonywania kabiny czy też wnęk karabinów maszynowych. Autorem jest Jerzy Janukowicz. Atrakcyjne malowanie por. Ericha Mixa z listopada 1939 - pilota obu wojen światowych.
Model będzie dostępny pod koniec przyszłego tygodnia w cenie 15zł, będą do niego tradycyjne dodatki w postaci wręg. Model powinien być w Empikach pod koniec marca.
Więcej o modelu na naszej stronie.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
21-02-15 12:49  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A moim zdaniem to dobry ruch. Przecież przy każdym nowym "Małym Modelarzu" pojawiają się IMHO słuszne głosy, że nie jest dla początkujących, że skomplikowany itp. WAK widać postanowiło wyjść na przeciw początkującym i jak widać też są niezadowoleni.
Wiadomo, że początkujący mają parcie na najbardziej znane konstrukcje. Czymś trzeba zachęcić do sklejania, no nie? Bf-109 nadaje się do tego całkiem nieźle. Ten wydany w 1990 r. "Małym Modelarzu" był moim pierwszym modelem kartonowym, więc wiem ;)

 
21-02-15 13:25  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zły,
ani projektanci, ani wydawcy niczego nie ślubowali, ani nie obiecywali. Jeśli wydawcy są za mało ambitni, to jest miejsce dla ambitnych. Weź się Waćpan za projektowanie i wydawanie i będzie dobrze na tym świecie (a przynajmniej lepiej). Nikt nie zmusza nikogo do kupowania me-109. Krytyka byłaby uzasadniona, gdyby dotyczyła merytorycznej zawartości wycinanki (np. gwiazdy zamiast krzyży, różowy zamiast zielonego etc.).

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
21-02-15 13:39  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jak na 109-tkę , to ma ładne malowanie .Jeżeli jest to faktycznie prosty model , chętnie go kupię .

 
21-02-15 15:14  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Posprzątałem po zbawcy modelarstwa kartonowego. Przy okazji ucierpiało też kilka wpisów kolegów, niestety były podłączone jako odpowiedź na odkrywcze tezy parogodzinnego forumowicza. Te osoby przepraszam.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-02-15 21:33  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jest dobrze , mam nadzieję że model również będzie ciekawy , przeprosiny niepotrzebne.
malowanie zbliżone do modelu z GELI .

Post zmieniony (21-02-15 21:36)

 
21-02-15 22:28  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Ciekaw jestem i tego modelu i Spitfire MkI,poczekam az beda obydwa w sklepie.

Stare MM sa fajne ale cos nowego dobrze by bylo sprobowac.

Z nowych (nowszych) modeli jestem w stanie zrobic tylko modele pana Marka ktoremu jestem bardzo wdzieczny-robi fantastyczna robote.

 
21-02-15 23:00  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dobrze jest Rajkub:)
Model fajny,bo prosty,więc poradzą sobie z nim niedoświadczeni modelarze.A i cena fajna :)

 
22-02-15 01:35  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




To tak na szybko w tym temacie :) Pozostałe zdjęcia znajdują się na mojej stronie (link w stopce).

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
22-02-15 09:52  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Model bardzo fajnie się prezentuje. Ciekawy kamuflaż, podobnie jak pomysł na koła. A uproszczenie zawsze można bardziej zdetalizować (dorobić luki kół czy "przerobić wydech").

[e] Już poprawione. Co do wielkości liter to ok, ale znaki interpunkcyjne były jak najbardziej.



dopisek moderatora

Walkiria litości. Nie piszesz smsa.

Gdzie wielkie litery, znaki interpunkcyjne ???

Rajkub

Post zmieniony (23-02-15 08:46)

 
22-02-15 11:05  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Popieram gorąco inicjatywę wydawania prostszych w budowie modeli! To znakomity poligon dla adeptów modelarstwa kartonowego. Szkoda tylko,że większość z nich chce na początek skleić " jamato" ;-)
Zdobywając doświadczenie z każdym sklejonym modelem dojdziemy do takiej wprawy, że nawet z prostego modelu można będzie zbudować zwaloryzowany ,wypasiony!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-15 16:03  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Większość z adeptów chce skleić "Jamato" bo chcą modelu, który jest przede wszystkim efektowny. To spore wyzwanie zrobić coś nie wymagającego dużych umiejętności manualnych (czyt. modelarskiego doświadczenia) a jednocześnie na tyle bajeranckiego żeby zapał początkującego podsycać a nie gasić. Nie bardzo mam o tym pojęcie a to ciekawe jakie uproszczenia można zastosować a gdzie się konkretnie przyłożyć żeby ten warunek spełnić??

--

 
22-02-15 16:41  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Kuba - dla początkującego model efektowny to będzie przede wszystkim model ładny graficznie i to tutaj należy położyć moim zdaniem nacisk. Rozumie to doskonale np. kolega Chopin, ale mam wrażenie że z jakichś przyczyn nie chcą zrozumieć wydawcy. Tutaj dwa przykłady, co może zrobić efektowna grafika w przypadku prostych modeli:
http://www.ecardmodels.com/index.php/1-32-spad-vii-s-11421-lt-jones.html
http://www.ecardmodels.com/index.php/1-33-aviatik-berg-d-i-238-63-paper-model.html

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
22-02-15 16:48  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Mi osobiście temat jak i projekt podoba się bardzo, widać że projektant rozwija się w dobrym kierunku a wycinankę na pewno skonsumuje. pozdrawiam

--

 
22-02-15 17:52  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Barbarossa 

 

Model zacny i efektowny. Przebijałby go tylko rumuński lub słowacki.
Tylko małe pytanie: czemu nie ma hakenkrojca?
--

Post zmieniony (22-02-15 20:21)

 
22-02-15 18:45  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Bo ze swastyką na niemiecki rynek wchodzić nie można. Emblemat prawem zabroniony.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-02-15 01:22  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przyłączę się do zwolenników tego typu modeli - niejako nawiązując do dyskusji o starych Małych Modelarzach - prostych, sympatycznych, tylko gdyby była ciut lepsza grafika, papier... Właśnie dzięki modelom takim jak prezentowany w tym temacie, wydaje się że otrzymujemy właśnie to! Żywię nadzieję iż model dotrze do toruńskiego Empiku - na sto procent zakupię go i z wielką przyjemnością skleję! Tak trzymać!

 
23-02-15 14:24  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
FloggerB   

Tez popieram wydawanie takich modeli czemu niejednokrotnie dałem wpis.
Jednak - prosiłbym w miarę wolnego miejsca o dodanie jako alternatywy czegoś co jest jednak standardem (wnęki podwozia i niekoniecznie ale...oddzielne pow. sterowe i lotki) w D-520 była taka możliwość. Nie stałoby się nic gdyby zwłaszcza wnęki podwozia były do ściągnięcia ze strony wydawcy.

 
24-02-15 12:46  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Mnie też cieszy ten trend - i niech się rozwija !
Moje gratulacje i dla Autora i Wydawcy. :o)

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
24-02-15 13:11  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Szkoda , że jest taki ,,nagi" przez głupkowatą poprawność polityczną.

 
24-02-15 14:06  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Problem w tym, że ciężko kupić czarną folię samoprzylepną z taką cienką czarno-białą ramką.

Może będzie drugi statecznik pionowy w wycinance jak w Mikrolotnictwie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-02-15 14:10  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Kalkomanie od plastikowej skali w 1.32 załatwiają sprawę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-02-15 14:16  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To jest odpowiedź na temat.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-02-15 14:39  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Maszyna jest w barwach JG 53; swego czasu maszyny tej jednostki nie posiadały namalowanych swastyk na ogonach w ramach protestu. Niestety, nie pamiętam jaki był powód tego protestu ( czytałem o tym kiedyś w Skrzydlatej Polsce albo Aeroplanie).

--
http://messer.cba.pl

 
24-02-15 14:47  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Swastyki zamalowane na maszynach sztabu JG 53 to było latem 1940.
Mix służył już wtedy (od marca) w JG 2.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-02-15 14:48  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Messer, też pamiętam tą historię, to było w Skrzydlatej :-) Muszę poszukać w swoim archiwum, bo nie pamiętam szczegółów. Chyba chodziło o jakiś konflikt osobisty, bodajże z Goeringiem.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-02-15 15:28  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Zbig - odpowiedż w swoim mało uprzejmym stylu. Dla wielu żaden problem.Andrzej Px48 -ktoś kto kupuje model w kiosku za kilka złoty musi dokupywać jeszcze kalkomanie które będą droższe?

 
24-02-15 15:39  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Rysiu jużeli Ci ulży to podzielę się z Tobą kalkami. Masz to u mnie. Gratis.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-02-15 18:23  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model jest już dostępny.
Co do statecznika z hakenkrojcem - to miały być dwa do wyboru - jednak w wycinance zmieścił się ostatecznie jeden. To dość duży element i nie dało się go wepchnąć. Patrząc na to, że w większości modele dla "początkujących" kupują ich rodzice/dziadkowie, to brak swastyki jest nawet pewną "wartością dodaną". Mnie osobiście znak ten nie przeszkadza, tak jak i czerwona gwiazda czy inne symbole, które znajdowały się na obiektach historycznych.
Co do dodatkowych wnęk podwozia i innych "utrudnień" - model ma być prosty i tani. Tani bo zajmuje mało arkuszy, a mało arkuszy zajmuje, bo ma mało części. W Spitfire były wnęki, bo sam samolot nie chciał się zmieścić na dwóch arkuszach w kolorze. Czy będą wnęki do ściągnięcia? W tej chwili nie wiem, zależy to od dobrej woli Jurka, czy w wolnej chwili będzie je chciał wykonać i udostępnić na www.wak.pl. Ja zamówiłem (z premedytacją) model bez wnęk.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
24-02-15 18:47  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> w większości modele dla "początkujących" kupują ich rodzice/dziadkowie, to brak swastyki jest nawet pewną "wartością dodaną".

Ale jeśli oryginalny obiekt miał swastykę to w jaki sposób cenzurowanie tego może być wartością dodaną? I nie rozumiem troski o rodziców/dziadków - przecież o dorośli ludzie! Nie wiem prawdę mówiąc czy takie myślenie jest śmieszne, czy po prostu głupie.

Co do samego modelu: bardzo fajnie, że wydajecie proste modele dla początkujących i to w bardzo przystępnej cenie. Można powiedzieć, że WAK przejął misję MM :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-02-15 19:39  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To ja mam propozycję dla wydawców, wypuszczajcie modele bez jakiś tam hakienkrojców, gwiazdek- tylko z szachownicą i jakieś inne, czechosłowackie,australijskie. Nie będzie tyle gadania...może, w co wątpię. Zawsze komuś coś pasować nie będzie.
Wydawanie modeli prostych i szybkich w wykonaniu jest naprawdę dobrym pomysłem. W pełni go popieram i oby tak dalej. Młodzież na czymś musi się nauczyć, a na pewno na tych wypasionych i szczegółowych modelach tego nie zrobi, wręcz przeciwnie zniechęci się na dobre.

 
24-02-15 20:09  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Kolego , jeśli mogę tak napisać Andrzeju, w modelarstwo(papier plastik) bawię się już ponad 40 lat także ,,magazyn " części i dodatków mam dosyć duży ale dziękuję za propozycję ja nie potrzebuję.Pisałem jedynie o tych modelarzach którzy nabywają zabawki w kiosku czy innym miejscu i nie mają dostępu do sklepów modelarskich , mają ograniczony dostęp do sklepów papierniczych i nie korzystają z internetu(zakupy).Kolega ZbiG klei bez wątpienia ładne zabawki, interesująco prowadzi relacje z których kto chce może się wiele nauczyć ale.... może już wystarczy słów.

 
24-02-15 20:11  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Szanowny panie Zbigu. Był Pan łaskaw zapomnieć o jeszcze jednej warstwie folii - również czarnej,
na którą to warstwę pan Rysio będzie musiał stworzoną uprzednio wg Pańskiej światłej rady konstrukcję nalepić.
Wszystko z powodu złośliwości urzędników RLM, którzy tworząc wzór hakienkrojca wzięli pod uwagę jasne tło, na którym się może dany hakienkrojc znaleźć
i celem wyraźniejszej ekspozycji jego obrzydliwej postaci kazali dookoła jeszcze cieniutką czarną ramkę namalować.
Rzecz jasna nawet dla najzupełniej przeciętnego modelarza stworzenie takiego przekładańca nie będzie najmniejszym problemem.
Przecie szerokość tej czarno-białej ramki ogromną będzie i łatwą w wycięciu nawet sekatorem ogrodowym.
A i tolerancja we wzajemnym wyśrodkowaniu wszystkich trzech warstw to przecie drobiazg.

Łatwość, z jaką Pan sztuczne jak się okazuje i przez ludzi małego ducha tworzone problemy rozwiąaujesz zadziwia mię nieustająco.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-02-15 20:19  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

WAK - "Mnie osobiście znak ten nie przeszkadza"
Nie ma to najmniejszego znaczenia czy przeszkadza czy nie. Jeżeli model ma być zgodny z konstrukcją oryginału a tym samym zgodny z oryginalnym malowaniem to wszystkie "malunki"" muszą być uwzględnione czy się podoba czy nie !
Wydawnictwo działa w Polsce i w pierwszej kolejności odbiorcami są polscy klienci i z myślą właśnie o nich model powinien być wydany w pełnym malowaniu (a nie jest - dlaczego ?) a mniejszy nakład bez tego "łamańca" na eksport.

 
24-02-15 20:20  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nieco na marginesie dodam, że sprawa zamalowywania swastyk jest poruszona w niedawno wydanej książce "Rycerze wojennego nieba". Akcja na złość Göringowi.
Z drugiej strony, podobno wśród myśliwców Luftwaffe hajlowanie trzeba było wprowadzić rozkazem w roku 1944, bo woleli po prostu salutować.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
24-02-15 20:49  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak na marginesie - wojska lądowe (Heer) też wolały salutować. Hajlowanie wprowadzono obowiązkowo dopiero po zamachu na Hitlera, by Wehrmacht w ten sposób dał dowód wierności Fuehrerowi, jak to mówiono.

Co do swastyki zaś - jeżeli była na oryginale, winna być i na modelu.

 
24-02-15 21:10  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Greg77   

tak na marginesie zrobiliście z zapowiedzi fajnego modelu dla początkujących dyskusje o hakenkroicach. I po co?
Model podstawowy - super a wymagania jak do nie wiem czego.
Jak jest dla początkujących to myślicie że dzieciak 10 lat(jak ja zaczynałem) myśli o prawdzie historycznej??Malowaniach?? Ma ładnie wyglądać i dać się skleić w weekend- a lepiej w pół.
Będzie miał frajdę jak sklei i może go zachęci,żeby sklejać dalej- chyba o to chodzi. Bo raczej nowego MM nie ma szans skleić.
A tu jest WAK.
Wielkie brawa dla Homika za te modele!!
I proszę nie róbcie z nich problemów, bo nie są przeznaczone dla Was, jeżeli wymyślacie takie cuda! Kupcie se Hala albo jakiś GPM.
Ja myślę, ze może nawet osobiście we Wrocławiu na WAKu mi się uda kupić.
I nie będę na nic marudził bo to piękna idea!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-02-15 21:14  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przypominamy że Hesperus to też bardzo ładny model :D

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
24-02-15 21:22  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Greg77   

Hesperusa to chce mieć od Grześka z dedykacją i przeprosinami na brak Ise po 10 latach nalegania.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-02-15 21:31  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Najśmieszniejsze jest to, że tym co piszą o braku hakenkroitza i tak nie planuje go kupić, bo za prosty.
A tym co mają zamiar kupić jest bez znaczenia, czy model ma złamany krzyż, czy też nie.
I tak z drugiej strony co zmieni znak na stateczniku, skoro model jest prosty, a żeby wyglądał wyglądał poprawnie, to trzeba bardzo dużo pracy włożyć w model, a to mija się z celem przy tym modelu. Już lepiej kupić model w plastiku w 1:48 lub 1:32 i pomalować identycznie. Ewentualnie kupić jakiś wypasiony karton i pomalować.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-02-15 21:34  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Diogenes   

heloł misie,
wasza dyskusja o hakenkrojcach zdobiących nazistowski szmelc przypomina mi to
https://www.youtube.com/watch?v=ggiUtXIVp8g

;)

pozdrawiam no hard feelings

--
Egzerga.
Z filozofii retoryka. Z całego niemal tomu zrobić tutaj kwiat, wydobyć go, wynieść, upuścić lub raczej ukazać, wydobyć na światło dzienne - ten ważki kwiat, jakby odwracający się od siebie zwinięty w sobie - ucząc się cierpliwości od szlifierzy drogich kamieni

 
24-02-15 21:40  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Zawsze znajdzie się ktoś, kto musi na coś ponarzekać. Tym razem "oberwało się" hakenkrojcowi. Pomimo dyskusji jaka ten element wywołuje, model jest ciekawy i na pewno godny uwagi. A jak komuś nie pasuje, to nich sobie w domu wydrukuje stosowny "piktogram". Znalezienie wzoru nie powinno takim znawcą stwarzać większego problemu. Kalkomanii też jest mnogość. W ostateczności zostają kredki lub ołówek ;), bo chyba każdy przechodził przez okres rysowania "hitlerków" na każdej możliwej powierzchni.

Post zmieniony (24-02-15 21:40)

 
24-02-15 23:19  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Wszystkim cześć , swastyka na ogonie , mogła by być lecz nie musi . Kto będzie sklejał ten model pewnie sam się o nią postara , tzn własna inicjatywa . Takie dodatki z pewnością podnoszą efekt końcowy do rangi wyższych sfer . Pochwalę Wam się moim nowym nabytkiem , ze swastyką właśnie . To reprint z lat 50-tych / offset z drukarni / .
Ale zwróćcie uwagę jaki generalnie prosty to model . Wszystko zaledwie na jednym arkuszu . To właśnie prosty model dla początkujących kartoniarzy . Już w latach wojny pomysł miał się dobrze . Zatem popieram inicjatywę prostych modeli , projektanci - duży szacun .
Modelarze - próbować swoich sił . A teraz 2 fotki , popatrzcie , tak było podczas WW II .

Kłaniam się , saluto .

 
25-02-15 09:14  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> tak na marginesie zrobiliście z zapowiedzi fajnego modelu dla początkujących dyskusje o hakenkroicach. I po co?

Po to, że kwestia "poprawiania" i "wygładzania" historii to ważny temat. Myślę, że większość osób w tym kraju nie ma ani odrobiny sympatii dla ideologii reprezentowanych przez czarna swastykę albo czerwoną gwiazdę. Ale czy to znaczy, że mamy je wymazać z reprodukcji obiektów historycznych, żebym nam nasze delikatne serduszka nie popękały z szoku i rozpaczy? Nie sądzę. Uważam takie podejście za bardzo szkodliwe. Zwłaszcza jak modele mają kleić osoby w wieku ~10 lat. No bo przecież muszą się skądś dowiedzieć czym była swastyka i co robili Niemcy używający jej jako swojego symbolu. A klejenie modelu ze swastyką może być świetną okazją do dowiedzenia się tego. Oczywiście pytanie "tato, a co to za krzyż na ogonie" nie padnie, jak zaczniemy udawać że swastyki nie było i wymazywać ją z reprodukcji obiektów historycznych.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
25-02-15 09:51  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jak obiecacie coś angielskiego wiekszego ,ładnie pomalowanego nabedę i Hesperusa :-)
pzdr

 
25-02-15 10:26  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zbigu - jeżeli nie ma problemu, to po co dwu- a nawet trzykrotnie opisałeś jego rozwiązanie?

Otóż problem jest. Jeżeli ma to być model samolotu Luftwaffe to - czy się to komuś podoba, czy nie - swastyka ma być. Dlaczego? Bo była.
Tak jak czerwone gwiazdy, czerwone koła i inne mniej lub bardziej paskudne "piktogramy". Wyjątków trochę było, ale reguła była jasna.
Nie będę powtarzał argumentów killy'ego, tylko się pod nimi po prostu podpiszę.
Na niemiecki rynek można druknąć mniejszą serię (nie wydaje mi się, żeby większość nakładu poszła za Odrę).

Martwi mnie tylko jedno - nie przypominam sobie podobnej dyskusji, kiedy GPM wypuścił Kolibri z karykaturalnymi kwadracikami na ogonach.
A tu - mamy prosty, fajny model, sklejalny pewnie nawet dla małolata, a po niewielu jak najbardziej zasłużonych pochwałach dostaje się Homikowi za malowanie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-02-15 10:44  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A ja trochę z innej beczki:
ponieważ co jakiś czas pojawiają się na forum pytania o prosty model dla początkującego, to może na wzór postu zapowiedzi i nowości 2015 zrobić post ze spisem prostych modeli dla początkujących z podaniem linków gdzie można by zobaczyć surówkę lub zdjęcie modelu.
Ten model by tam pasował w 100%. I oby więcej takich prostych modeli dla początkujących.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-02-15 16:12  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Koledzy , mnie osobiście przeszkadza głupkowata poprawność polityczna i przenoszenie jej do Polski..Jeśli już to krzyż powinien być zamalowany jak niektórzy sugerują o konflikcie z grubasem. Zgadzam się z wypowiedzią killy9999 historia ma być taka jak była i nie należy jej zmieniać tylko uczyć. Zwróćcie uwagę że w mediach słyszy się o dziwnym zaginionym narodzie czyli nazistach. A szczytem wszystkiego jest to co wczoraj ogłosił POLSKI SĄD W OLSZTYNIE - ZDANIE ,, POLSKIE OBOZY ZAGŁADY" JEST ZGODNE Z POLSKIM PRAWEM ------HAŃBA--------. Model oczywiście kupię bo taki mam zamiar i nie będzie żadnych doróbek i przeróbek gdyż takie mam czterdziestoletnie modelarskie zasady.

 
25-02-15 18:07  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

rysiu62 ..myślę tak jak TY i podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękami.

Pozdrawiam.

--

 
25-02-15 19:30  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
karolx   

Ktoś z Waćpanów już wie czy jest już w empikach??

Post zmieniony (25-02-15 19:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024