FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-01-15 17:14  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Bardzo mi się podoba to opracowanie ,ale .jest jedno ale

Mimo całego kunsztownego opracowania Lysander z Orlika objężdza ten samolocik w przedbiegach i miażdzy go lewym kołem nie wciąganego podwozia .
ładne kolory to za mało - ma już pewne podobieństwo Hiena do-- meserka 109 - dużo ich już było - zaczynając od MM a za mało innych konstrukcji ,które się jeszcze nie doczekały opracowania - nawet z pięknych - japońców - nie mówię tu o łodziach latających

 
29-01-15 21:01  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Wstrzymam się z komentarzem do czasu zakupu tegoż modela, a łodzie latające wszelkiej maści w nowych opracowaniach chętnie zakupię:-))

 
29-01-15 21:05  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

PROSZĘ TRZYMAĆ SIĘ TEMATU.
Koncert życzeń jest w innym wątku.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-01-15 21:46  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Barbarossa 

 

Warto było czekać, rozmycie zielonego i inne kolory w sam raz.
Liczę na więcej modeli ze Stegny w tym roku niż było w zeszłym;)

--
per aspera ad astra...

 
30-01-15 11:30  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Warto było. Dawno nie widziałem tak fajnie wyglądającego kamuflażu. Sposób odwzorowania natryskowo naniesionych plam całkowicie przekonuje mnie swoim realizmem. Kamuflaż na modelu z MH wygląda przy tym strasznie zabawkowo zupełnie jak w Modeliku. O jakości druku też wspomnę, bo ta w MH zdecydowanie odstaje od modelu z AH, zauważyłem to nawet pobieżnie przeglądając wycinankę w Empiku . Raster jest tak wyraźny że przypomina Małego Modelarza z okolic dwutysięcznego roku.
W konstrukcji modelu z AH nie podoba mi się podział technologiczny okapotowania silnika.

Niepotrzebnie komplikuje to budowę i nie wnosi nic do poprawy wyglądu modelu, a może wręcz go pogorszyć. Szkoda że nie ma zdublowanych oprofilowań skrzydło-kadłub. Zamiast proponowanych nacięć chciałbym mieć możliwość spróbowania czy uda się ten element uformować bez nich.
Tyle na szybko.
Nie czuję się rozczarowany po zakupie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-01-15 15:31  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Faktycznie, ten podział blach trochę przekombinowany. Co nie zmienia faktu, że model prezentuje się rewelacyjnie i z wielką radością go nabyłem :-) Więcej takich.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
30-01-15 16:39  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja kończę Hiena z Model Hobby więc racze nie kupię, ale obejrzę w Empiku. Każdy model ma wady i zalety i każdy z nich znajdzie nabywcę. Według mnie jedna i druga propozycja jest atrakcyjna i ciężko jest wskazać, który jest lepszy.

--
Pozdrawiam!

 
31-01-15 12:39  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tradycyjnie zakupiłem i jak zwykle jestem bardzo zadowolony. Dziękuje wydawnictwu za kolejny bardzo dobrze opracowany model. Nie mam zamiaru porównywać wydawnictw. Niech sobie każdy wybierze co mu się bardziej podoba. Ważne , że jest taka możliwość.

Pozdrawiam

--

 
31-01-15 13:28  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

W kwestii klejenia japońców , polskich , niemieckich i amerykanów każdy robi to co najbardziej lubi (sam tak robię) ale jest jedna sprawa

Jak ktoś już robi model i ma duże nadzieje a potem żale, które wylewa a powinien brać pod uwagę już na etapie wyboru modelu . A to ważna rzecz

Nie ma się czym zachwycać - ponieważ samolot myśliwiec , bez makiety silnika zginie w masie messerków , mustangów , spiftów, , , szczegółowo wykonanych druciaków z ładnymi motorkami - i od siebie dodam , ze go wysoce prawdopodobnie objedzie starannie wykonany z ładnym silnikiem gwiazdką - dwupłatowy , odrutowany poczciwy PWS A z GPM ( na zdecydowanej większości wystaw samoloty jednosilnikowe śmigłowe są razem, bez podziału na epokę )
czego dowodem jest słaby wynik pięknie wykonanego Lublina - ośmiorniczki z MDL w Pucku - objechały go inne druciaki - bo miały ładne motorki , "kominki" - rury wydechowe , chłodnice na boku kadłuba i pełno widocznych -a efektownych za razem szczegółów (np okucia , mocowania za pomocą śrub rzymskich naciągów ,itd itd)
i takie szczegóły zaważyły - odkryty stale i przez to widoczny , motor z całym osprzętem

jeden szczegół potrafi przeważyć

Kategoria samolotów jednosilnikowych jest zawsze najbardziej obsadzona i - najtrudniej się wybić czymś co się naprawdę wyróżnia .
Tym bardziej ,że w seniorach poziom jest naprawdę bardzo wysoki i bardzo trudno wybrać te 3 najpiękniejsze modele - zazwyczaj jest to powodem do wielu rozczarowań
Hiena nie ma np: co się równać Corsairowi , Helldiverowi , Antkowi albo Lysanderowi z Orlika i całej serii wielopłatów poczynając na Flyer braci Wright (wykonanym równie starannie)
A właśnie często druciaki dostają po 93, 96 i nawet 98 punktów przy ocenie
już samo wnętrze kabiny , pełna mechanizacja płata , ruchome powierzchnie sterowe , koła jak prawdziwe , wnęki - to za mało .- taki jest już wysoki poziom wydawnictw.

 
31-01-15 13:52  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ty dalej swoje.. Wiesz że naprawdę niewielu modelarzy klei pod konkursy??

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024