FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-01-15 23:17  [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jest już dokupienia model japońskiego samolotu myśliwskiego Ki-61.
Cena u wydawcy 45 zł.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-01-15 07:00  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wysyp HIENÓW, można przebierać, wybierać. Najważniejsza informacja że będzie do nabycia w kiosku :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-01-15 07:21  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Fajna wiadomość z samego rana;-) Ten model nabędę obowiązkowo. Mało zdjęć prototypu na stronie wydawcy, ale nic to... wyobraźnia pobudza pragnienie;-)))
pozdrawiam,
Lukas

--

 
29-01-15 08:15  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
FloggerB   

No to kupię z pięć sztuk !
Mam nadzieję, że Wydawnictwo rozwija się nadal i model ma już ruchome tłoki silnika oraz możliwość regulacji fotela pilota.

Ciekawy jestem jak rozwinie się wątek i kiedy zostanie usunięty lub zablokowany ;)
Obstawiam, że będą 3 strony

 
29-01-15 08:47  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Cześć,
przedstawiam Wam nowość ze Stegny - autorzy: Marcin Dworzecki i Andrzej Haliński. Wydania na kredzie na razie nie będzie (Oscar na kredzie słabo się sprzedawał i w przypadku Hiena zadecydowały względy ekonomiczne), ale Wydawca powiedział, że „może później coś pomyśli”….
Kolory kamuflażu, hinomaru, wnętrza kabiny, luków podwozia itd. w oparciu o wzornik Federal Standard 595B Colors i informacje uzyskane z różnych publikacji (między innymi Maru Mechanic, Model Art, Model Art Profile) a także od Panów Jarskiego i Pajdosza. Celowo załączyłem barwną planszę Hasegawy, ponieważ podobno ona najlepiej oddaje właściwą barwę hinomaru dla 244 Sentai z przełomu 1944/45 - piszę podobno, bo kolorowych zdjęć nie ma (są tylko kolorowane) i można było się opierać tylko na słowie pisanym i mówionym (aby oddać świadectwo prawdzie i gustom to tzw. „oczojebna czerwień” wygląda zdecydowanie ładniej, ale ma się to nijak do realiów historycznych, którym hołduje Wydawnictwo ze Stegny). Informacje o kolorach Hinomaru można znaleźć w Monografii Lotniczej nr 7 Wydawnictwa AJ-Press (i pewnie nie tylko w tej publikacji) - oprócz krwistoczeronego stosowano także rdzawoczerwony i brunatnoczerwony.
W modelu jest 1 element budzący moje wątpliwości. Jest to szablon AD - mały drucik, który na renderach oznaczyłem na czerwono. Mógł on spełniać rolę blokady sterów podczas parkowania. Jest widoczny na kilku zdjęciach egzemplarzy muzealnych, natomiast nie znalazłem zdjęcia z wojny pokazującego ten szczegół - mógł zostać wprowadzony w końcowym okresie wojny, lub obsługa zwyczajnie nie zakładała go. Wydawca w tej niejednoznacznej sytuacji uznał, że lepiej będzie dać ten element, niż miałoby go brakować. Kto uzna, że nie powinno go być, to wystarczy go nie przyklejać i nie ma to żadnego wpływu na pozostałe elementy modelu (informacja dla domagających się erraty ;-)...
Moja subiektywna ocena modelu jest jak najbardziej pozytywna, ponieważ model ma to wszystko, co można było w nim oddać na podstawie dostępnych materiałów i informacji. Marcin Dworzecki jak zwykle stanął na wysokości zadania i kamuflaż wygląda tak jak powinien.
na początek…

i reszta…..
1. 2. 3. 4. 5.
6. 7. 8. 9. 10. 11.

***
Porównanie Ki-61 wydanego przez Model Hobby z Ki-61 ze Stegny.
1. W okresie, jaki prezentują obydwa modele Ki-61 Kobayashiego nie posiadał płyty pancernej za fotelem pilota, ponieważ ją zdemontowano (wtedy jeszcze B-29 latały bez eskorty) - tak jest w modelu ze Stegny.
2. klapy posiadają nity, którymi przymocowane było ich ożebrowanie, co zostało oddane w modelu
3. otwór za kółkiem ogonowym w modelu ze Szczecina jest zbyt mały
4. trymery na usterzeniu i skrzydłach powinny zostać w kolorze metalu (tak jak to zrobił Hal).
5. Kształty plam kamuflażu i ich rozmieszczenie - oceńcie sami.

Wszystko znajdziecie na zdjęciach poniżej z porównaniem surówek włącznie. To było by na tyle…, teraz każdy sobie sam oceni i kupi albo nie kupi- dziękuję za uwagę ;)

P1. P2. P3. P4. P5.


Konkluzja na koniec: Jednak co Hal to Hal…
P.S.
Na jakiekolwiek pytania odpowiem w piątek po południu

--

Post zmieniony (30-01-15 20:48)

 
29-01-15 09:56  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

W tym momencie moze i powinienem zamknac ten watek, ale licze na Wasz rozsadek i kulture, bo mam wielka nadzieje, ze nie powtorzy sie sytuacja, jaka zaistniala w czasie prezentacji modelu z Model-Hobby. Wszelkie niemerytoryczne wpisy laduja natychmiast w koszu.

Tak, wiem, zly moderator, zamordyzm i takie tam... Nazwijmy to dzialaniami prewencyjnymi ;)

Wracajac do tematu - jakos bardziej mimo wszystko podchodzi mi Hal. Chociaz z checia zrobilbym mariaz obu i przeszczepil silnik i troche detali :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-01-15 10:07  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Hupej   

Jeśli wolno spytać, co znajdzie się na blaszce fototrawionej, która została zapowiedziana na stronie wydawcy?

--
Pozdrawiam Hupej

 
29-01-15 10:36  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Fotogrimes   

Który Hien ze Szczecina był brany do porównania?
Hien-hei czy Hien-tei?

Ja i tak wybiorę model ze Szczecina bo raz że już go mam a dwa że wydawca nie zostawia modelarza samemu sobie tylko pomaga w razie problemów, oferuje masę dodatków a to też ważne. Dla mnie nawet ważniejsze niż sam wygląd modelu, bo liczy się przyjemność z klejenia. Oba modele są fajne i trudne. Dla każdego coś dobrego.

 
29-01-15 10:45  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żadne zdjęcie mi się nie ładuje. To tylko tak u mnie?

Edit: Załadowało. Pięknie wymiarujesz w paincie trzeba przyznać. Reszta bez komentarza.

--

Post zmieniony (29-01-15 10:59)

 
29-01-15 16:36  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pomimo, że jetsem pancerniakiem to chyba nabęde ten model drogą wymiany środków pieniężnych na towar. :) Ponieważ ten samolot wyjątkowo mi się podoba a do tego cena nie jest zbyt kosmiczna.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-01-15 17:14  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Bardzo mi się podoba to opracowanie ,ale .jest jedno ale

Mimo całego kunsztownego opracowania Lysander z Orlika objężdza ten samolocik w przedbiegach i miażdzy go lewym kołem nie wciąganego podwozia .
ładne kolory to za mało - ma już pewne podobieństwo Hiena do-- meserka 109 - dużo ich już było - zaczynając od MM a za mało innych konstrukcji ,które się jeszcze nie doczekały opracowania - nawet z pięknych - japońców - nie mówię tu o łodziach latających

 
29-01-15 21:01  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Wstrzymam się z komentarzem do czasu zakupu tegoż modela, a łodzie latające wszelkiej maści w nowych opracowaniach chętnie zakupię:-))

 
29-01-15 21:05  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

PROSZĘ TRZYMAĆ SIĘ TEMATU.
Koncert życzeń jest w innym wątku.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-01-15 21:46  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Barbarossa 

 

Warto było czekać, rozmycie zielonego i inne kolory w sam raz.
Liczę na więcej modeli ze Stegny w tym roku niż było w zeszłym;)

--
per aspera ad astra...

 
30-01-15 11:30  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Warto było. Dawno nie widziałem tak fajnie wyglądającego kamuflażu. Sposób odwzorowania natryskowo naniesionych plam całkowicie przekonuje mnie swoim realizmem. Kamuflaż na modelu z MH wygląda przy tym strasznie zabawkowo zupełnie jak w Modeliku. O jakości druku też wspomnę, bo ta w MH zdecydowanie odstaje od modelu z AH, zauważyłem to nawet pobieżnie przeglądając wycinankę w Empiku . Raster jest tak wyraźny że przypomina Małego Modelarza z okolic dwutysięcznego roku.
W konstrukcji modelu z AH nie podoba mi się podział technologiczny okapotowania silnika.

Niepotrzebnie komplikuje to budowę i nie wnosi nic do poprawy wyglądu modelu, a może wręcz go pogorszyć. Szkoda że nie ma zdublowanych oprofilowań skrzydło-kadłub. Zamiast proponowanych nacięć chciałbym mieć możliwość spróbowania czy uda się ten element uformować bez nich.
Tyle na szybko.
Nie czuję się rozczarowany po zakupie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-01-15 15:31  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Faktycznie, ten podział blach trochę przekombinowany. Co nie zmienia faktu, że model prezentuje się rewelacyjnie i z wielką radością go nabyłem :-) Więcej takich.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
30-01-15 16:39  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja kończę Hiena z Model Hobby więc racze nie kupię, ale obejrzę w Empiku. Każdy model ma wady i zalety i każdy z nich znajdzie nabywcę. Według mnie jedna i druga propozycja jest atrakcyjna i ciężko jest wskazać, który jest lepszy.

--
Pozdrawiam!

 
31-01-15 12:39  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tradycyjnie zakupiłem i jak zwykle jestem bardzo zadowolony. Dziękuje wydawnictwu za kolejny bardzo dobrze opracowany model. Nie mam zamiaru porównywać wydawnictw. Niech sobie każdy wybierze co mu się bardziej podoba. Ważne , że jest taka możliwość.

Pozdrawiam

--

 
31-01-15 13:28  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

W kwestii klejenia japońców , polskich , niemieckich i amerykanów każdy robi to co najbardziej lubi (sam tak robię) ale jest jedna sprawa

Jak ktoś już robi model i ma duże nadzieje a potem żale, które wylewa a powinien brać pod uwagę już na etapie wyboru modelu . A to ważna rzecz

Nie ma się czym zachwycać - ponieważ samolot myśliwiec , bez makiety silnika zginie w masie messerków , mustangów , spiftów, , , szczegółowo wykonanych druciaków z ładnymi motorkami - i od siebie dodam , ze go wysoce prawdopodobnie objedzie starannie wykonany z ładnym silnikiem gwiazdką - dwupłatowy , odrutowany poczciwy PWS A z GPM ( na zdecydowanej większości wystaw samoloty jednosilnikowe śmigłowe są razem, bez podziału na epokę )
czego dowodem jest słaby wynik pięknie wykonanego Lublina - ośmiorniczki z MDL w Pucku - objechały go inne druciaki - bo miały ładne motorki , "kominki" - rury wydechowe , chłodnice na boku kadłuba i pełno widocznych -a efektownych za razem szczegółów (np okucia , mocowania za pomocą śrub rzymskich naciągów ,itd itd)
i takie szczegóły zaważyły - odkryty stale i przez to widoczny , motor z całym osprzętem

jeden szczegół potrafi przeważyć

Kategoria samolotów jednosilnikowych jest zawsze najbardziej obsadzona i - najtrudniej się wybić czymś co się naprawdę wyróżnia .
Tym bardziej ,że w seniorach poziom jest naprawdę bardzo wysoki i bardzo trudno wybrać te 3 najpiękniejsze modele - zazwyczaj jest to powodem do wielu rozczarowań
Hiena nie ma np: co się równać Corsairowi , Helldiverowi , Antkowi albo Lysanderowi z Orlika i całej serii wielopłatów poczynając na Flyer braci Wright (wykonanym równie starannie)
A właśnie często druciaki dostają po 93, 96 i nawet 98 punktów przy ocenie
już samo wnętrze kabiny , pełna mechanizacja płata , ruchome powierzchnie sterowe , koła jak prawdziwe , wnęki - to za mało .- taki jest już wysoki poziom wydawnictw.

 
31-01-15 13:52  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ty dalej swoje.. Wiesz że naprawdę niewielu modelarzy klei pod konkursy??

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-01-15 14:09  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

wlaśnie napisałem ,że każdy klei co lubi.ja tez jeżdzę 2- 3 razy w roku zobaczyć co nowego pokleili z tej masy nowo wydawanych modeli , ale wielu z nich nigdy nigdzie jeszcze nie widziałem nawet w internecie .

 
31-01-15 14:14  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Airman   

Witam,

Super model. Widziałem w Empiku, ale szkoda, że nie ma modelu w kredzie. Mam w kredzie Hayabusę, Shiden-Kaia to głupio stawiać obok Hiena w offsecie. Ja poczekam na wydanie w kredzie. Mam nadzieję że będzie :)

Pozdrawiam

 
31-01-15 16:51  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Barbarossa 

 

Model miodzio. Co dziwne brak dużej ilości walorki.
Nie ma też zamieszczonych na okładce zbiorników odrzucanych i pylonów do ich zamontowania. Jako opcja byłyby fajne, choć nie wiem czy Kobayashi z nich korzystał;)

--
per aspera ad astra...

 
31-01-15 19:47  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Coz,skoro je odrzucil,to ich nie ma :) Mnie tez brakuje odrobiny walorki,wnetrze kabiny i klap na tym traci...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-01-15 23:36  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak już jesteśmy przy temacie klap, skoro Dyzio tak rzewnie chwalił, że są nich nity, to dlateczego już ich nie ma wewnątrz. Według mnie nit chwyta blachę z obu stron - fail ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-02-15 08:35  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Zmieniłem poprzedni wpis ponieważ na Papermodels usunięto wpis Dr.Denta więc jego cytat jest chyba nie do końca uprawniony.
Odnośnie nitów to żadne chwyty typu- "...a u was biją murzynów" niczego nie zmienią. Na szczęście zabrakło ich tam, gdzie praktycznie nie ma to znaczenia. Gdyby nie było ich na zewnętrznej stronie poszycia tak jak w Hienie z Model Hobby to był by problem i to tyle w temacie.

Post zmieniony (26-02-15 09:03)

 
01-02-15 08:53  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Podobno wszyscy jesteśmy KOLEGAMI ????

Ręce opadają.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-02-15 10:36  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak jesteśmy... Dyziu wciąż się broni i odgryza, widocznie mu wolno :) Proponuję żeby wrócił do piaskownicy, podłoże jest miękkie, jak on spadnie z cokołu to w piaskownicy i tak mu nic nie grozi przynajmniej go klapy nie będą bolały, plamy nie będą za bardzo porozmywane po upadku itp. A praca na noc faktycznie spędza sen z powiek.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-02-15 11:29  Odp: [N] Ki-61 - Kartonowy Arsenał 4/2014 wyd. Haliński
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Chce Was zobaczyc, jak sie spotykacie przy przyslowiowym piwku i tak sobie rzucacie w twarz tymi zarzutami... Ludzie, nie mozna normalnie napisac, ze "sorry, widac blad projektanta, drukarnia nawalila, ktos czegos nie dopatrzyl..." Nie, zawsze moja racja jest mojsza, bardziej niz twojsza, ja Ci wbije jeszcze wieksza szpile... Zal normalnie... A prosilem o sensowne i merytoryczne wpisy, no to sie doczekalem osobistych rozgrywek. Ciekawie bylo czytac rozwoj sytuacji po sasiedzku... No i fajnie, ze moja i innych moderatorow prosba jest tez na calej olewana, ale co tam... Watek czasowo zamykam.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024