FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 79 z 79Strony:  <=  <-  75  76  77  78  79 
21-12-15 20:14  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Na koniec roku Orlik wydał model kolejki SKM w skali 1:87 http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=106_86&products_id=5838

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
21-12-15 23:43  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już się ucieszyłem, ale potem doczytałem, że bez wnętrza i tylko pół składu. Ale jako wyjściowy model to ciekawa propozycja.

 
22-12-15 21:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem czy były gdzieś pisane te modele.
MiG-3
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=72_79_80&products_id=5057

Ju-88
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=72_79_80&products_id=5056

Jak ktoś ma lub sklejał, to poproszę o jakoś recenzję.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-12-15 22:41  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Modele Emila Zarkova, Model Art.
MiG znany również u nas bo wydany przez Answer. Modele m.in.można kupić w internecie. http://cadbest.com/store/en/

Opis tych modeli dostępnych u Orlików masz na dole strony, ale to żadne nowości, były dostępne już niemal rok temu.

--


 
31-12-15 13:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Rok się kończy – czas na podsumowanie. Jak widać ze sporządzonego przez mnie spisu (pewnie nie do końca pełnego) w upływającym roku najwięcej ukazało się samolotów – 77 szt, pojazdów 62 szt., pływadeł 49 szt., taboru kolejowego 30 szt. i budowli 13 szt. czyli łącznie 231 modeli, które wydano drukiem w Polsce, Litwie, Ukrainie, Rosji, Czechach i Słowacji czyli w epicentrum kartonowego rynku wydawniczego. Wydaje się, że to spora liczba i pewnie wielu modelarzy otrzymało w końcu swoje wymarzone modele, ale dla mnie był to najsłabszy wydawniczy rok od lat. Mówię to jako miłośnik pancerki, szczególnie tej powojennej. Z 62 pojazdów, które wydano w ub. roku, po odliczeniu artylerii i pojazdów cywilnych wydano raptem 20 pojazdów wojskowych. Ja kupiłem tylko 2 (Luchsa z WMC i Tatrę 815-7 z Orlika), choć zawsze było to średnio 5. Dla takich jak ja wydają w Polsce tylko Answer, Orlik i Model-Kom. GPM skupił się kolejny rok głównie na konwersjach (BRDM, T-54, Sdkfz. 250, Sdkfz. 251, Sdkfz. 8) i artylerii. Z GPM-u nie kupiłem niczego już trzeci rok, a szkoda. Answer w tym roku zaniedbał pancerniaków – T-64 i LVT(A)-1 to trochę mało jak na czołowego wydawcę. Zawiódł też mój ulubiony Model-Kom, który idealnie wstrzeliwuje się w moje gusta, wydając jedynie Kominterna, czyli coś spoza „kanonu” :) Jedynie Orlik trzyma poziom i zawsze wydaje coś świeżego i oryginalnego. Mam nadzieję, że współpraca z Peterem Urbanem (Cougar, Tatra 815-7) będzie kontynuowana, bo ten pan ma wiele fajnych pomysłów na modele.
Swoją drogą to ciekawe czy miłośników pancerki jest tak mało (na wystawach tego nie widać), że nie powstało żadne wydawnictwo specjalizujące się tylko w pojazdach. Miłośnicy floty (Dom Bumagi, JSC, Fantom Model, Neptunia, Kartonnyj Samuraj) i lotnictwa (Hobby model, proArte, MP Model) mają takie...

Z ogólnych rzeczy pojawiło się nowe wydawnictwo proArte i Extra Model, reaktywował się Sklej Model. Modelik zgodnie z zapowiedzią ograniczył się do wydawania kolei, choć być może w nowym roku pojawi się jakiś pojazd Minikierownika, czyli Michała Kołodzieja.

Jeśli gdzieś coś pomyliłem lub pominąłem to mnie poprawcie lub uzupełnijcie.

Każdego kto chciałby podsumować odchodzący modelarski rok zapraszam do wpisów.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
31-12-15 13:55  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

W spisie nie uwzględniono wydawnictw niemieckich, a w tym roku ukazało się tam sporo modeli statków i okrętów, głównie w skali 1:250. To duży rynek, choć trzeba przyznać, że pomimo bliskości prawie w ogóle u nas nieznany. I chyba już tak pozostanie...

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
31-12-15 14:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od kilku dni nosiłem się z zamiarem napisania podsumowania roku 2015 według własnego prywatnego spisu, czyli tylko modeli wydanych i zapowiedzianych przez polskie wydawnictwa, ale ciągle coś sypało mi piach w tryby i nie pozwalało tego zrobić.
Reasumując to według tego co spisałem to wydano i zapowiedziano 61 pojazdów, 13 budowli, 35 modeli kolejowych, 34 statki, okręty, 85 samolotów, co daje łącznie 228 modeli wydanych przez polskie wydawnictwa.

1. Jak to w tym kabarecie było https://www.youtube.com/watch?v=6ocyKhT3Yoc
AAAAAAAAAAAAAAAAA... Haliński !!!!
No tu to sie nie postarali jakoś, co to jest AAAAAAAAAAAAmatsukaze niszczyciel, dwa Spity, no Spity to będzie niejeden i pewnie niejedna za chwil parę... i no to Zero, co miało być w parze z Airacobrą, ale się pokonsali i solóweczka wyszła, czyli 1 do Zera, ale
jak to mówią co ma wisieć nie utonie ponoć 2016 rok ma być to i pewnie gadzina zostanie wydana.

2. AAAAAAAAAAAnsweroangraf ... przepraszam chwilowo muszę wyjść...

 
31-12-15 19:00  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Na nowy rok Answer rzuca kilka zapowiedzi:
- pożarniczy Mercedes 1500S
- policyjna Alfa Romeo 159
- lokomotywa ST43

https://www.facebook.com/Answer-Wydawnictwo-Modeli-Kartnowych-136714076453070/?fref=nf

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
31-12-15 22:59  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Norvik: To tylko liczby, ile czego kto wydał. Stawiam na jakość, a nie ilość wydawanych modeli. A z tym ostatnio bywa różnie. Mam wrażenie, że coraz trudniej skleić model w standardzie. (Kolega LuZak dzielnie próbuje:)).
W tym roku w przypływie gotówki zakupiłem kilka modeli z poprzednich lat i z moim tempem sklejania to mam co robić do emerytury, więc nie mam potrzeby wyczekiwania na nowości, bo skalpel stygnie.
Jako pancerniaka to w tym roku zainteresował mnie T-64 z Answera (do kupienie - Mikołaj wybrał inny model) oraz Cougar z Orlika. I tego Cougara nie kupię bo nie mam możliwości go sklejenia. A dobrze by było coś innego zrobić z USA, aby tak sam nie stał na półce. A, że brak czasu...
W przyszłym roku jest AGATA z Model-Kom. Czy skleję? Na dziś nie wiem, ale raczej kupię jako "półkownika", bo oryginał mnie oczarował, który widziałem w forcie w Wawie.
To tyle z moich przemyśleń.
Aha, podziękowania za pracę w śledzeniu i informowaniu o nowościach.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 79 z 79Strony:  <=  <-  75  76  77  78  79 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024