FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 79Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-15 13:35  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Mikrolotnictwo 5 - Wojna Polsko-Bolszewicka 1920 - Albatros (Oef.) D.III i Ansaldo A.1 Balilla, Nieuport 24bis i SPAD VIIC1 - 1:50 (WAK) --> to już jest wydane.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
02-01-15 14:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

piotter - dodałem, dzięki
Kroolo - usunąłem, dzięki
Lech - tu nie chodzi o płatność lub nie , ale o to co jest wydane drukiem lub nie. Model o którym wspomniałeś może jest lepszy od wydawnictw komercyjnych, mimo że jest za free, ale nie da rady wypunktować wszystkich darmowych modeli z internetu. Ja skupiłem się tylko na drukowanych. Tak jak pisałem, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by informacje o bezpłatnych znalazły się w tym wątku jako kolejny post.

I jest pierwsza w tym roku nowość: wyd. ŚzK zaprezentowało ratusz z Tarnowskich Gór w kolejowej skali 1:87. Model ma swój wątek więc nie podaję żadnych linków.
--

Post zmieniony (02-01-15 14:28)

 
02-01-15 14:37  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Norvik, całkowicie akceptuję Twoje podejście. Mój wpis o 50 gr miał być jedynie żartem.

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
02-01-15 17:20  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Hator   

@Norvik,
Może zamiast znacznika [p]lotka lepiej będzie oznaczać taką pozycję jako [?] ?
Osobiście uważam, że to jednak zamieszanie. Wystarczy, że są zapowiedzi, z których większość to baaaardzo odległy termin.

@Witek,
Relacja z klejenia surówki jest na KW i to właśnie to będzie wydane. Jak wyjdzie w praniu? Trudno stwierdzić. Testowe klejenie jest/było przez kilka osób. Każdemu co innego odpowiada. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
02-01-15 17:30  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Hator,
słowo "plotka" to skrót myślowy. Zapowiedź jest oficjalnym głosem wydawcy, a plotka to po prostu informacja o pojawieniu się modelu gdzieś w odmętach internetu - w postaci zdjęć surówki, informacji od projektanta itp., ale bez potwierdzenia przez jakiegoś wydawcę.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
02-01-15 17:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Hator   

Twoje wyjaśnienie zrozumiałem od razu z pierwszego posta. Po prostu, patrzę na to nieco inaczej. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
02-01-15 18:19  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Ja zaczekam na Mikrolotnictwo nr7.

Nie wie ktos moze co bedzie zawieral?D-Day wiec mysle ze C-47,moze Hawker Typhoon...

WAK naprawde trafil mi w gust ta seria.1/50 skala i ciekawe tematy,moze kiedys zrobia 1940 Wojna Zimowa z DB-3F,Fokker DXXI i CX.

 
02-01-15 18:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co do Casy to tu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=17502
był przedsmak tego "cacuszka".

 
02-01-15 21:15  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Obserwowałem cały czas postępy z klejenia surówki Casy i dlatego miałem nadzieję że to nie tego autora będzie wydany model. Wiadomo że w trakcie projektowania upraszcza się model ale to co jest prezentowane w tym modelu praktycznie wyklucza tą wycinankę. Jest to moja opinia i nikt się z nią nie musi zgadzać.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
03-01-15 08:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2015
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja się zgadzam.

Post zmieniony (03-01-15 08:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 79Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024