FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-01-15 21:07  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Coś jak skrzyżowanie kombajnu do zbierania kur po wioskach i latającego potwora spaghetti. xD

--
Syn ciężkostrawny.

 
27-01-15 21:13  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Błyszczy się bo nowiusi, przecia rolnik w salonie na zakurzonego by nie spojrzał nawet ;-)) Lakierek ma się błyszczeć i klienta przyciągać.
Może jak te sita są już powyginane i wyglądają na używane to rodrus tego kombajna na koniec zbeszta aby wyglądał po kilku sezonach żniwiarskich. Wszystkie te traktorki takie nowe to chociaż ten kombajn niech będzie zużyty!! :-))

 
27-01-15 21:56  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A tak na poważnie ;-) Vistule w życiu widziałem tylko dwie. Za młody jestem żeby widzieć więcej. Z tego co pamiętam to były takie półmatowe. Wydedukować można, że fabrycznie były albo 100% glos, albo 100% matt. Tylko w eksploatacji się z półmatowiły.

A że łysko i błysko?!...
Ja żem w sam raz ekonomicznie na oczy przejrzał! Ta miechanizacja to diabelskie nasienie! Ot powymyślali te durackie machiny, bo siły w rencach nie mieli. Baby kołowate potem chodzo. Po nocach wzdychajo. Ki diabła wypatrują o nowiu. A tfu z taką miechanizacyjom. Najpier elektryke założyli, to zmierzch jaśniejszy od dnia. To tera baby psuć będom, plony niszczyć i ki czort wie co jeszcze! O nie z takimi my wojowali! ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-01-15 22:16  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Jedynie co tak trochę mi nie pasuje to siatki na klepisku podsiewaczu i wytrząsaczach nie wiem jak to w originale było ale w następcy na pewno są drobniejsze. Prze tej skali to chyba wyjdzie już w centymetrach a przy takich szczelinach to całe kłosy przelecą. Ale może tak było.
Nie zmienia to faktu, że robisz super modele ale uważaj bo konkurencja nie śpi http://www.papermodels.pl/index.php?topic=13827.msg159788#msg159788
A Ty nie myślisz o wydaniu swoich prac jest to nisza którą trzeba wypełnić.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-01-15 22:19  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie dawało mi to spokoju,więc oderwałem dwa wytrząsacze i trochę je przygniatając naprostowałem.Rewelacji nie ma ale jest lepiej. Będę miał spokojniejsze sny :)



Jutro będę musiał podretuszować drobne uszkodzenia farby. Ale będzie dobrze :)
-Chopin,to przez to,że młodzi do miasta wiali i sami starzy w polu orali.Trzeba było im pomóc,więc wykombinowali kombajn :) I tak kombinują do dziś :))))
-Zbin z tym brudzeniem to ja mam problem,nie umiem. Próbowałem trochę Bizona upaskudzić i przegiąłem przy chederze ze smarami. Sam zmatowieje :)))
-Kurt,siatka ma za duże oczka,ale taka co by mi pasowała to kosztuje prawie 200zł z metr. Niestety nie stać mnie na takie wydatki. A w skali 1:1 to pewnie i kartofle by przepuszczały :)) O wydaniu nie ma mowy,ze względu na sposób w jaki robię modele. Oczywiście znaczną część dałoby radę przerzucić na kartki,ale co z resztą którą robię metodą sklejek i szlifowania (troche tego jest). A,że konkurencja nie śpi,to dobrze :) Stagnacja to najgorsze co może być.

--

Post zmieniony (27-01-15 22:28)

 
28-01-15 00:11  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No i tak trzymaj,...........kombajnuj dalej ;-))

 
28-01-15 09:52  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak, tak... kombajnuj ! Ale jak udało się te wszystkie elementy z pierwszej fotki wepchnąć/upchnąć do środka obudowy pozostaje nadal tajemnicą. Przynajmniej dla mnie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-01-15 09:55  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pod osłonami to i tak tych wytrząsaczy nie było widać ale skoro serduszko bolało to lepiej poprawić. Wszystko panie przez to, że podczas wklejania siatki nie pilnowało się skręceń korytek. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-15 10:32  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

rodrus a nie skleiłbyś kopaczki? Takiej ręcznej, bo wszystko mechaniczne i takie nowoczesne.

 
28-01-15 11:18  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
indianscout   

Kurt - dla wyjaśnienia : podsiewacz nie jest sitem tylko płytą z blachy tłoczonej w taki sposób żeby to co wypadnie z bębna młócącego " wędrowało" w czasie ruchu posuwisto - zwrotnego podsiewacza do tyłu - na kosz sitowy . Wytrząsacze mają z reguły duże oczka własnie po to aby niewymłócone kłosy przeleciały i wróciły przenośnikiem kłosowym do bębna młócącego .

 
28-01-15 14:10  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

- Indianscout ,to znaczy,że sita na wytrząsaczach mają większe oczka? Bo sita górne i dolne to wiem,że są wymieniane w zależności od zbóż jakie są aktualnie zbierane (większe lub mniejsze oczka). Czy wytrząsacze też maja różnej wielkości oczek?
- Szad,jaka kopaczka? Zapodaj jakąś fotkę :)
- Zbin i Boguś,na razie nie ma "kombajnowania" tylko kombinowanie :) I Boguś przejrzyj zdjęcia.Każdy z tych elementów (etap mocowania) jest na fotkach po przyklejeniu.W środku tej młocarni jest jeszcze sporo wolnej przestrzeni :)))
- Jarku,pod osłoną nie widać,chyba że spojrzy się od dołu. Ale pamiętaj,że ta tylna osłona jest zdejmowana,żeby można było sobie popatrzeć na te "flaki" :)))

 
28-01-15 14:20  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

(...)podsiewacz nie jest sitem tylko płytą z blachy tłoczonej w taki sposób żeby to co wypadnie z bębna młócącego " wędrowało" w czasie ruchu posuwisto - zwrotnego podsiewacza do tyłu - na kosz sitowy (...)

To cytat z "Malleus Malleficarum"????

A co do świecenia...nawet półmatowa powłoka potrafi się świecić na fotce robionej z lampą.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-01-15 14:42  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tłumaczenie indianscouta było trochę suche i pewnie niezrozumiałe dla wszystkich. Może te filmiki trochę rozjaśnią obraz pracy kombajnu. Jak co to jest tego więcej :)
https://www.youtube.com/watch?v=NOX3JtuIRV8
https://www.youtube.com/watch?v=E74wvdeCsvs

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-01-15 16:04  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale "kurzawka". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-01-15 16:38  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam.Kombajnowania,yyy... To znaczy kombinowania,ciąg dalszy .Jako,że młocarnia została zamknięta,a do robienia układu przeniesienia napędów się jakoś nie "palę" (wiem,że mnie to nie ominie) postanowiłem wziąć na warsztat silniczek. Poczciwy S 53K. 6cio cylindrowy diesel. Konstrukcja licencyjna Leyland używana także do napędu samochodów ciężarowych STAR. Końcówka "K" oznacza wersję kombajnową. Troszkę jeszcze zostało do wykończenia i nie wygląda to teraz zbyt elegancko,ale na początku zawsze tak jest



- Jarku,rozumiem,że filmiki się podobały i wyjaśniły nie co zawiłość tematu ?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-02-15 19:35  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kolejny etap budowy silnika.Niestety podczas przymiarki stwierdziłem,że muszę usunąć sprzęgło.W jego miejsce trafi komplet sprzęgło - reduktor żniwny.




Silnik jest wstępnie pomalowany farbą podkładową.Kolor docelowy jak kombajnu - czerwony.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-02-15 19:55  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na zamieszczonym zdjęciu kolor silnia jest szary, więc dlaczego ma być czerwony ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-02-15 20:01  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zostawiłbym szary, ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-02-15 20:01  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To proste Jarku :) Zgodnie z materiałami w których posiadaniu jestem wynika jednoznacznie,iż silnik wraz z reduktorem żniwnym był w fabryce malowany na kolor bazowy kombajnu- w tym wypadku czerwony.Praktycznie cały kombajn był malowany na ten sam kolor.

 
01-02-15 21:07  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Może zanurzali go całego w takiej wieeeeeeeeelkiej wannie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-02-15 21:15  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak jak Dutry Ue 28

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
03-02-15 16:39  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Silnik S 53K (lub coś co go ma przypominać) ciąg dalszy.

- Reduktor żniwny.



- Reduktor przymocowany do silnika,a sama jednostka napędowa uzupełniona o parę detali.



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
03-02-15 17:38  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze trochę i będzie można "odpalić". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-02-15 17:55  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chyba raczej podpalić :))) Dziś już nic nie zrobię bo łepetyna mnie nawala,ale jutro siadam do chłodnicy i filtra powietrza. Chcę jeszcze w tym tygodniu zakończyć budowę jednostki napędowej.

 
04-02-15 08:03  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

eeee, noooo, tegooo, nie wiem co powiedzieć.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-02-15 17:31  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Budowa silnika ciąg dalszy.

- filtr powietrza


- chłodnica


--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
06-02-15 09:29  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus inspirujące :-) Może Tobie właśnie, udało się mnie przekonać do podjęcia pewnego, bardzo ciekawego wyzwania ;-) Ale ciii.... :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-02-15 10:12  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zżera mnie ciekawość,do czego ja mogłem zainspirować/przekonać takiego wyjadacza kartonowego ????!!!! Teraz tyłka nie usadzę spokojnie w moim wygodnym fotelu !

 
06-02-15 10:28  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Chopin zrobi tę snopowiązałkę, co to wiecznie do niej sznurka brakowało! :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-02-15 16:51  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Silnik,chłodnica i filtr pomalowane.Jutro jak bedę miał chwilę czasu to poskładam to do kupy i dorobię rurki.



- Chopin,daj znać na moją pocztę coś wymodził,bo mi to żyć nie daje !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
06-02-15 16:58  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czym malujesz. Zasadniczo nie robię malowanych ale mam na wierzchu wóz strażacki Fiat 621 i trzeba go będzie zrobić na czerwony lukier w stylu pokazanym na twoich fotkach.

 
06-02-15 17:31  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żeby jeszcze udało Ci się zrobić ostrzejsze zdjęcia, bo sam silnik jest rewelacyjnie wykonany.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-15 17:58  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No niestety,jeśli chodzi o fotki to robię telefonem (przez szkło powiększające) i to jest max. Co do malowania to ten czerwony to farba w spreju (RAL 3002) ,a jeśli chodzi o określenie "czerwony lukier" to niezbyt trafione jest.Owszem model troszkę się błyszczy (z czasem farba zmatowieje),ale nie tak jak na zdjęciach.To efekt kiepskich fotek i doświetlania.W realu wygląda to inaczej. Ale do tego Fiata,jak podejrzewam z Modelika,ten czerwony powinien być dobry.

 
06-02-15 19:55  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus, Viking_BB blisko ale nie to ;-) Co łączy zimę i rolnictwo? ;-) (pytanie z serii zwodniczych i podchwytliwych) :-D Na odpowiedz pewnie przyjdzie wam dłuuuugoooo poczekać, ale... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-02-15 20:09  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Faktycznie podchwytliwa podpowiedź :( Ty BRUTALU,jak wyląduję w psychiatryku to przez Ciebie :))) Mogę tylko strzelać na ślepo - roślinność,uprawy ?

 
06-02-15 20:29  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Rodrus! Na wagon z silnikiem i w świat!
http://www.st43.pl/4galery/details.php?image_id=7716&sessionid=7e55595d10de89c75f1cb0910633998a

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
06-02-15 20:37  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zaraz ta relacja zostanie rozszerzona o dziesiątki domysłów na temat pomysłów (hehe, trochę się rymuje...) Chopina. Ale to super, bo relacje Daniela to coś więcej niż relacje.
Silniczek WOW ! Wprawdzie bardziej kojarzy mi się z motopompą strażacką, ale to tylko moje skrzywione spojrzenie (swoją drogą ciekawe, z czym bym go skojarzył gdyby był w innym... kolorze ?).
A co do punktów stycznych zimy i rolnictwa wymyśliłem tylko...pług śnieżny:


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-02-15 20:38  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zdaje mi się,że mój silnik jest ciut mniejszy :)))) Wystarczy jakiś mały dostawczak :))) To nie są czasem silniki od elektrowozów ?

 
07-02-15 10:08  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Silniczek ekstra. A Chopin pewnie kombinuje elewator zbożowy pełny ziarna na zimę ... Tylko tyle ziarenek ulepić ???? Nie wiem czy podoła. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-02-15 10:40  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin da radę,pewnie ma jakiś patent.

 
09-02-15 19:04  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zabawa z silnikiem ciąg dalszy. Posklejałem do "kupy" poprzednio pokazywane elementy i dorobiłem rury łączące chłodnicę z silnikiem oraz rurę łączącą filtr powietrza (olejowy) z kolektorem dolotowym (ssącym). Obecnie wygląda to jak przenośny generator prądu :)



Dorobiłem jeszcze daszek silnika,co by nie rdzewiał na deszczu ,rączki do pokryw na obudowie młocarni (to ten pajączek),podest pod akumulatory i akumulatory.


-Boguś nie wiem czemu,ale przeoczyłem twój ostatni wpis. Bardzo fajny ten pług,rzekłbym luksus z górnej półki :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-02-15 20:30  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tylko nie zapomnij ich naładować :) Każda aktualizacja Twojej relacji to radocha dla moich ,,patrzałek"

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-15 22:39  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Spoko,nóweczki i naładowane :)

 
09-02-15 23:24  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Eeeee tam, Daniel tylko żongluje tymi samymi bateriami między Dutrami, Ursusami, Bizonami, Zetorami, Deerami i teraz Vistulą, a jak przyjdzie wyjechać w pole to nie ma z czego odpalić tej całej floty... Bałagan jak w przyzwoitym pegeerze...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-02-15 23:28  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cicho bo się wyda !!!

 
09-02-15 23:38  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA zawsze można zamarkować z wierzchu ;-) A w środku wydmuszka :-D

rodrus piknie Panie. Piknie! Ino wody nie lej do chłodnicy z kranu, bo kamieniem kotłowym zarośnie i wystrzeli ;-)

Kilminster pomysł ciekawy... ;-) :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-02-15 09:53  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczniusi strażaczek,ale chyba pomalowałeś również węże łączące chłodnice z silnikiem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-02-15 10:23  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

- Chopin bez obaw,mam borygo.Ale zielone,bo nie lubię różowego :)) I jestem za tym,żebyś taki sprzęt z wyższej półki wykonał :)
- Marku,masz zupełną rację.Dziś rano ten stan zacząłem zmieniać.Niestety,silnik wyślizgnął mi się z reki i spadł na ziemię - właśnie naprawiam uszkodzenia :(( A malowanie dokończę jak będzie naprawiony.

 
10-02-15 10:29  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak pech to pech i to wszystko przez Marka. :-))))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-02-15 11:14  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Oj Jarku,Jarku !!! Tak obwiniać kolegę Marka :( To wina moich grubych i niezgrabnych paluchów :))) Mam nauczkę,żeby nie brać się do precyzyjnej roboty z delikatnymi rzeczami przed pierwszą kawą .Ale spoko sobie poradziłem.Jeszcze mały retusik i prawie nie będzie śladów :)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024