FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-01-15 13:34  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wiem o linii wodnej. Jest to tylko podkład i nie zwracałem uwagi na poprawność linii wodnej. Kolorów używam zawsze tych samych do wszystkich moich japończyków. Humbrol 100 na dno i Humbrol 27 na burty.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
06-01-15 13:57  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,
Dno pomalowane!



--

Post zmieniony (16-04-15 09:22)

 
06-01-15 15:55  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Niewiele na zdjęciach widać, ale coś mi nie pasuje przy łączniu trójkątnych elementów na dziobie z podstawową krzywizną dna.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-15 16:47  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czy mógłbyś rozwinąć myśl? Nie ma tam żadnych szpar i merytorycznie też jest poprawnie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
06-01-15 17:29  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
mardru   

Witam. Myślę że koledze chodzi o przejście na dziobie /lewy trójkąt/ w płaszczyznę czy jak tam by zwał dno kadłuba. Owe przejście powinno być płynne.http://s019.radikal.ru/i600/1204/29/ae1ac94e3800.jpg http://s019.radikal.ru/i617/1204/fa/8d6bd8c4c606.jpg http://i026.radikal.ru/1204/5f/8331c1650aa0.jpg http://s019.radikal.ru/i637/1204/6e/822ec105d62a.jpg pomocne zdjęcia z budowy surówki i nie tylko. Pozdrawiam.

 
06-01-15 18:43  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Aaa ok. Jest tam drobny uskok ale na tyle malutki że nie będę tego poprawiał. Nikt modelu od spodu nie ogląda a lustra w tym miejscu na podstawkę nie będę naklejał więc szkoda zachodu. A zdjęcie tylko sztucznie powiększyło tam cień.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-01-15 16:36  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam z kolejną aktualizacją.

Model został pomalowany.



Dodatkowo poprawiłem dno wg sugestii.


Zacząłem pracować też nad nadbudówką i kominem.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-01-15 23:18  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na zdjęciach widać jakbyś nie domalował wszystkiego w 100 %. Np. zdjęcie nr 4 przy samej linii wodnej. Chyba, że są to jakieś odbicia światła. I myślę, że trochę za gęstą farbę masz w aerografie (zdjęcie z kołem sterowym).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-01-15 09:38  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wiem o tym miejscu na burcie. Będzie poprawione. A co do farby to możliwe że przy malowaniu niektórych miejsc miałem złe proporcje rozpuszczalnika. Ale widać to tylko na zdjęciach. Na żywo już nie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-01-15 10:49  Odp: [R] Japoński okręt desantowy SBT (WMC Models 2013/04 nr 19)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wiedziałem, czy tam był łuk, czy na ostro. Ale nawet w wersji "na ostro" cień, który tam widać, wskazywał że jest tam dodatkowy uskok - grubości kartonu. Tak jakby elementy były sklejone na zakładkę.

Teraz wygląda to znacznie lepiej.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024