FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-11-14 17:50  [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Cześć :)
Tematem mojej kolejnej relacji jest brytyjski niszczyciel typu "O" HMS Onslow. Okręt ten znany jest przede wszystkim z Bitwy na Morzu Barentsa (zwanej też bitwą noworoczną), gdzie został solidnie postrzelany (ale przetrwał). Brał także udział w zatopieniu Sharnhorsta, zatopieniu paru U-bootów i osłonie lądowania w Normandii. Większą cześć wojny spędził eskortując konwoje do ZSRR, z wyjątkiem krótkich epizodów w 1942 i 3, kiedy służył na Morzu Śródziemnym.

Niszczyciele typu "O" były dość standardowymi, brytyjskimi jednostkami tej klasy, choć zauważalnie krótszymi niż typ "N" czy Tribale. Posiadały 4 działa 120mm w pojedynczych wieżach, 1 działo 102mm, poczwórną wyrzutnię torped, poczwórny pom-pom, 4 pojedyncze Oerlikony, 2 zrzutnie i 2 miotacze bomb głębinowych.

Projektantem modelu jest Adrian Kacz, a wydawcą Modelik. Wycinanka przedstawia okręt w stanie na rok 1942. Model jest szczegółowy, zawiera dość sporo drobnicy a poziom trudności zwiększa jeszcze częściowo biały kamuflaż. Do modelu kupiłem wycinany laserowo szkielet. Jest to mój pierwszy szkielet złożony w ten sposób. Kupiłem też lufy, ale z jakiegoś powodu w zestawie są tylko lufy 102 i 120mm. Pozostałe (40mm i 20mm) musiałem zakupić osobno.

Szkielet ogólnie pasował dobrze, z wyjątkiem podłużnych wzmocnień, które nieco wystawały. Musiałem je nieco skrócić i przyszlifować. Dodałem też swoje własne wzmocnienia na reszcie części nadwodnej. Poszycie dna zamierzam spróbować przykleić na podklejkę z tektury 0,2mm (w wycinance są paski na wręgi). Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Sam szkielet jeszcze będzie trochę podszlifowany tu i tam. Zdjęcia:


Post zmieniony (12-08-17 12:09)

 
24-11-14 18:48  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-14 21:51  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

A i ja nie odpuszczę :) Lubię oglądać jak powstają twoje destroyery :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
24-11-14 23:07  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No proszę, słuszny okręcik ze słuszenj floty :-) Kibicuję
Pzdr

 
25-11-14 07:11  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pieczarek   

Tez chetnie popodgladam. Powodzenia!

--
pozdrawiam Kuba

 
30-11-14 19:52  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Widzę, że konsekwencja to Twoja domena. Relacja zgodnie z zakulisowymi zapowiedziami i moimi oczekiwaniami. Jestem Twoim kibicem.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-12-14 23:20  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Miło, że trochę ludzi chce jeszcze mnie oglądać :)

Poszycie zacząłem zgodnie z instrukcją od dna. Wyszło całkiem nieźle, choć na rufie w paru miejscach widoczne są żebra. Pierwszego segmentu nie wklejałem, żeby móc go potem łatwiej pasować z burtami:


W burtach tradycyjnie zrobiłem bulaje. Zauważyłem, że Onslow ma ich znacznie mniej (około połowę) niż np. Piorun czy Matabele. Wie ktoś dlaczego tak go zbudowano? Miało to jakiś związek ze służbą w Arktyce?

Podczas dopasowywania burt okazało się, że pokład w okolicy rufy jest za długi o jakiś milimetr. Musiałem go solidnie przeszlifować. Samo sklejanie burt ze względu na zapas na długości części przebiegło bez większych problemów. Niestety parę żeber na dziobie jest lekko widocznych. Nie zmienia to jednak faktu, że to mój najlepiej sklejony kadłub dotychczas. Ładnie zeszły się nawet te oznaczenia na burtach i dnie.


Teraz czas na resztę wyposażenia "podpokładowego" - śruby, ster, stępki przeciwpochyłowe, kotwice i, dla mnie nowość, azdyk.

Post zmieniony (12-08-17 12:10)

 
13-12-14 21:44  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

W przerwach przygotowań świątecznych powstały następne elementy modelu:

Śruby, ster i azdyk:


Ich prawidłowe przyklejenie było nieco trudniejsze, zwłaszcza śruba po prawej - musiałem ją przyklejać dwa razy, przez co widać pewne zmęczenie materiału. Na drugim zdjęciu widać, że wały są trochę krzywo - zdążyłem to już poprawić. Za to stępki przeciwpochyłowe wyszły mi w końcu całkiem nieźle.


Przykleiłem też wykładzinę, osłony śrub, kotwice i parę innych elementów kadłuba.


Normalnie nadbudówki zaczynam od dziobowej, ale autor w instrukcji sugeruje zacząć od rufowej. Czemu nie.

Post zmieniony (12-08-17 12:11)

 
22-12-14 22:22  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Udało mi się przed świętami skończyć nadbudówkę rufową.

Najpierw powstała główna bryła z poręczami i zejściem:


Potem osłony. O ile główna ich cześć pasowała dobrze to ze wzmocnieniami obecnymi na górze były pewne problemy - nie chciały do siebie pasować, musiałem je gdzieniegdzie przyciąć:


Dalej zrobiłem relingi, resztę osłon oraz jakieś uchwyty (tak przynajmniej te mikrusy są opisane w instrukcji):


Na koniec poszły pudełka, wywietrzniki i reszta tałatajstwa:


Najgorzej wyszły mi "grzybki" - próbowałem kleić je dokładnie tak, jak jest w instrukcji, ale chyba jednak wrócę do sposobu jaki stosowałem w Piorunie, czyli całkowicie je rozwarstwiać. Jeszcze jest do zrobienia "flotta net". Nią się zajmę pod koniec modelu, mam już pewien pomysł jak ją wykonać.

Teraz zajmę się budową komina i pomostów na śródokręciu. Ale to już w przyszłym roku. Wszystkim obecnym życzę Wesołych Świąt.

Post zmieniony (12-08-17 12:12)

 
23-01-15 19:45  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Witam Wszystkich w nowym roku :)
Święty Mikołaj przyniósł mi w tym sezonie dwa modele. Obydwa plastikowe :) Czołg i ciężarówkę co prawda, ale kiedyś się nimi zajmę.

Po powrocie z wyjazdu świątecznego przez pierwsze 1,5 tygodnia nie miałem weny do klejenia, na szczęście potem silnik zaskoczył.

Na pierwszy ogień poszły obydwa pomosty na śródokręciu. Większych problemów z nimi nie było, poza rozstrzeloną numeracją w instrukcji (jeden z nich składał się z części 31-50 oraz 115-116). Kolejne etapy ich budowy pokazują zdjęcia:


Kolejnym elementem był komin. Nieco przerobiłem jego górną część. Podobnie pomost/galeryjka (nie wiem, jak prawidłowo się to nazywa), która w wycinance jest z papieru, zrobiłem z drutu. Użyłem stalowego drutu 0,3mm na obwódkę i mosiężnego 0,1mm na poszczególne szczeble. Z przodu komina brakuje kilku rur z drutu, ale ponieważ mają się one łączyć z innymi częściami zrobię je później. Cały komin powinien stać (zgodnie z instrukcją) na nieoklejonej "wrędze" - podkładce grubości 1mm. Postanowiłem to pominąć i ustawić go bezpośrednio na pokładzie. Obecność tej podkładki spowodowała z resztą, że początkowo nie byłem w stanie zrozumieć schematu budowy komina, ale jakoś doszedłem co i jak. Zdjęcia:


Rodzinka w komplecie:


Teraz czas na najbardziej skomplikowany kawałek układanki - nadbudówkę dziobową. Jest nieco mniejsza niż na Piorunie, ale za to trochę bardziej szczegółowa.

Post zmieniony (12-08-17 12:13)

 
24-01-15 13:55  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładny Powolniak wychodzi ;)

 
26-02-15 21:09  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Nadbudówka dziobowa powstała. Po drodze miałem ponad tygodniową przerwę - byłem przeziębiony i nie miałem humoru na klejenie. Miałem nadzieję, że wyrobię się z Onslowem na Olsztyn, ale chyba nic z tego nie będzie :(

Przechodząc do właściwego tematu. Dolny poziom nadbudówki powstał bez szczególnych trudności. Wzmocnienia osłony przeciwpodmuchowej tym razem pasowały idealnie, bez większych problemów zrobiłem też z drutu wzmocnienia pod nią:


Daniem głównym był górny poziom, z którym było nieco gorzej. W wycinance nie było chyba ze 4 jego elementów a rysunek zestawieniowy i instrukcja były średnie - trochę zbyt wielu rzeczy musiałem się domyślać. Nie było też ani części ani szablonów do zrobienia lornetek - były tylko ich podstawy. Sam pomost jest bardzo szczegółowy, nieco go ulepszyłem wycinając otwarte drzwi i robiąc "udawane" zejście do wnętrza.


Na deser został dalmierz. W sumie ponad 100 części z kartonu i drutu:


Na koniec złożyłem to w całość i dorobiłem brakujące pudełka itp.


Pudełek do których biegną linki sygnałowe jeszcze nie robiłem - tyle nici przeszkadzałoby mi potem przy montażu , a miejsce na te pudełka jest od zewnątrz - będzie je łatwo potem dokleić. Robię sobie przerwę w weekend na małe Rypanko ;) , a potem czas zrobić reling i zacząć to wszystko przyklejać do pokładu.

Post zmieniony (12-08-17 12:15)

 
27-02-15 06:01  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie, bardzo fajnie
pzdr

 
27-02-15 11:59  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bardzo ładna praca. A dalmierz to już cud, miód i malina. Powinieneś na nim wyretuszować raster bo za bardzo rzuca się w oczy :-).

Poręcze na nadbudówce będziesz malował czy zostaną miedziano - mosiężne?

 
27-02-15 13:12  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Pirania napisał:

> Bardzo ładna praca. A dalmierz to już cud, miód i malina. Powinieneś na nim wyretuszować raster bo
> za bardzo rzuca się w oczy :-).
>
> Poręcze na nadbudówce będziesz malował czy zostaną miedziano - mosiężne?

Raster w rzeczywistości nie jest taki zły, jest ciemnoszaro-czarny i prawie go nie widać - aparat fotograficzny powiększył różnicę.

Poręcze zostają miedziano-mosiężne - w takim kolorze były nadrukowane na częściach i dodatkowo ładnie łamią szarość i biel reszty nadbudówki. Jakbym je pomalował to prawie nie byłoby ich widać.

 
01-03-15 22:09  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo ładnie Kolego Pikowski. Tylko podziwiać. Zdjęcia również super.
Mam nadzieję zobaczyć to na żywo.
Co do widocznego rastra masz zupełną rację - tylko na dobrych zdjęciach jest tak widoczny.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-03-15 15:53  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Tak więc zrobiłem reling, tu o nieco bardziej skomplikowanym kształcie:


Następnie zacząłem przyklejać wszystkie nadbudówki i komin. Zacząłem od przyklejenia wszystkiego pomiędzy kominem a nadbudówką dziobową. No i pojawił się problem w postaci części 66. Jest to nieduży komin położony z tyłu nadbudówki dziobowej:

Za nic w świecie nie chciał się zmieścić razem z innymi częściami - za nadbudówką dziobową zostało dla niego za mało miejsca i to o jakieś 3mm. Zgodnie z instrukcją powinien wchodzić we wgłębienie położone w tej małej nadbudówce tuż za nadbudówką dziobową, ale tego nie zrobił. Miałem wybór: odkleić go i wyrzucić, przesunąć w prawo (zabrakłoby wtedy miejsca na schody) albo wyciąć w nim dziurę tak, aby pasował. Wybrałem pierwszą opcję.


Post zmieniony (12-08-17 12:16)

 
20-03-15 20:48  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czasami trzeba wybrać ,,mniejsze zło" :)) Tak szczerze to reling na pokładzie trochę odstaje pod względem wykonania od reszty. Dla mnie cała drutologia i relingi są najtrudniejszą rzeczą do wykonania, tak że potrafię to zrozumieć.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-15 20:54  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Rzeczywiście są dwa miejsca w którym reling wygląda gorzej. Na górnym pokładzie miałem problemy z konsystencją białej farby, przez co powstało trochę grudek na relingu, jeszcze spróbuje je usunąć. Podobnie końcówki relingów nie chciały mi się dobrze przykleić. Może jeszcze spróbuję je poprawić. Reszta to mój obecny relingowy standard :)

Post zmieniony (20-03-15 20:55)

 
20-03-15 21:11  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się okręt i model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-03-15 21:41  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Podoba mi się ten okręt. Jest podobny do pioruna, tego z MM. I twoja relacja przekonuje mnie do tego aby wziąć go na mate jako następnego. Życzę powodzenia w dalszych zmaganiach z materią.:)
A tak swoją drogą, świetna robota.

 
21-03-15 07:34  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładna dotychczasowa praca. Obecnie sam uczę się robić ładny i prosty reling samodzielnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-03-15 12:08  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - zazdroszczę postępów (efektów).
Ale efekty efektowne!
A brakiem wentylacji w jednym z pomieszczeń nie przejmuj się. Będzie dobrze.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-03-15 20:24  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Marynarze jakoś na pewno przeżyją, zwłaszcza, że na sąsiednim forum kolega Lukee zaproponował rozwiązanie które może im jednak dać trochę świeżego powietrza :)

 
21-03-15 20:38  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - dopiero teraz na okrętach RP montuje się klimy.
Jak Twój okręt pływał, obojętnie jaka wentylacja była luksusem. Ale przytoczony pomysł też jest dobry.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-04-15 20:36  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Powoli powstało wyposażenie pokładu. Wywietrznika przy nadbudówce dziobowej jednak nie udało się wkleić ze względu na słupki, które musiałem przykleić pod spodem. Podczas budowy pojawił się jeden problem - mam wrażenie, że przy projektowaniu elementów pokładu autor nie wziął pod uwagę tego, że naklejona wykładzina dodaje te 0,2mm. W większości przypadków oznaczało to tylko konieczność docięcia albo przeszlifowania części. Niestety przy pomoście Oerlikonów okazało się, że kratownice są za małe i musiałem uzupełnić je z zapasu koloru. Poza tym większych problemów nie było poza, ponownie, średniawą instrukcją. Teraz czas na uzbrojenie.



Post zmieniony (12-08-17 12:17)

 
18-04-15 20:48  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Z czego robisz olinowanie? Fajnie wychodzi ten Onslow.

Pozdrawiam.

 
18-04-15 20:51  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Olinowanie robię z nici elastycznej kupionej w GPMie, malowanej markerem:
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/lancuchy-nici-linki/nic-elastyczna-200-m
Jak dla mnie jest ona świetna, ale spotykałem się z opiniami że jest nieco za gruba.

 
18-04-15 22:07  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może nici monofilowe/żyłkowe. Ja jestem właśnie na etapie poszukiwań odpowiednich nici. Znalazłem nici o grubości od 0,1mm do 0,5mm, a skok jest co 0,05mm.

http://www.beading.com.pl/zylki-i-nici-monofilowe-c-7_147.html

 
18-04-15 22:16  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Te nici w wyglądają podobnie do tej z GPMu. Rozejrzę się jeszcze i może kupię tą 0,1 mm. Dzięki za linka.

 
20-04-15 09:31  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Pięknie Ci wychodzi ten destroyer.
Ale chyba aż tak kiepsko Royal Navy nie stała, aby uzbrajać swoje okręty w działa ściągnięte z jakiś fortów bądż muzeów;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
30-04-15 21:38  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Najger napisał:

> Pięknie Ci wychodzi ten destroyer.
> Ale chyba aż tak kiepsko Royal Navy nie stała, aby uzbrajać swoje okręty w działa ściągnięte z jakiś
> fortów bądż muzeów;-)
>
> --

Marynarze tak rwali się do bitwy, że zgarnęli pierwsze działo, jakie znaleźli ;)

Uzbrojenie zrobione :)
Oerlikony i pom-pom poszły bez większych problemów, choć w pom-pomie było jedno miejsce, w którym instrukcja i części przeczyły sobie (rozmieszczenie luf - pionowo czy po skosie - wybrałem tak, jak pokazywały części):

Wyrzutnię torped złożyłem bez żadnych problemów, udało mi się całkiem nieźle uformować tuby, choć niestety pod koniec budowy troszkę zapaskudziłem daszek:

Działo 102mm - pozycję jednej części musiałem zgadywać, poza tym bardzo fajne, szczegółowo opracowane działo:

Działa 120mm - dość proste, zwłaszcza w porównaniu ze 102-ką, bez problemów przy montażu:

Całość:


Wchodzę na ostatnią prostą. Zostały łodzie, sprzęt ratowniczy oraz maszty z olinowaniem.

Post zmieniony (12-08-17 12:18)

 
30-04-15 21:52  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - piękna robota, aż pozazdrościć dokładności i czystości.
Jeśli to nie problem, przywieź go na Piknik za tydzień.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
01-05-15 09:46  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki :)

Winek - może zabiorę Onslowa ze sobą na Piknik, jeśli tylko wykombinuję jak go zabezpieczyć.

 
23-05-15 14:19  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zabrałem się do sprzętu ratowniczego chałupniczo. Siatka powstała z torebek po herbacie, flotta net z kawałków izolacji na żyłce (po 6,5 cm na jedną, razem prawie 40 cm), koła ratunkowe z oringów, pontony z drutu cynowego. Miejsce łączenia zaszpachlowałem (mój pierwszy kontakt ze szpachlą) i wyszło nieźle. Potem były łodzie. Duże poszły ławo, małe nieco gorzej - miałem lekkie problemy ze spasowaniem.


Potem zlutowałem maszty i skleiłem radar. Radar niestety był rozrysowany tylko rzutem frontalnym i bocznym. To co skleiłem to jedna z możliwych interpretacji.

Potem umieściłem to wszystko na pokładzie, powiesiłem banderę i KONIEC.

Galeria:


Dziękuję wszystkim za doping. Model kleiło się przyjemnie, części pasowały do siebie, choć trochę ponarzekać mogę na instrukcję. Nie zawsze było jasne co gdzie przykleić. Pod koniec klejenia zostały mi 2 części, które nie były wspomniane ani w instrukcji, ani na żadnym rysunku. Przykleiłem je na logikę. Bardzo przydała mi się relacja ramma na kartonworku, która poddała mi parę pomysłów i rozjaśniła wątpliwości. Model po złożeniu podoba mi się najbardziej dlatego, że praktycznie nie ma na nim pustego miejsca, nawet wokół wyrzutni torped "coś się dzieje".

Z takim zespołem mogę już zacząć myśleć o eskortowaniu jakiegoś konwoju :)


W poniedziałek podstawka wędruje do szklarza. Teraz czas na coś trochę większego.

Post zmieniony (12-08-17 12:21)

 
23-05-15 14:59  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluje modelu, przyjemnie się oglądało relację
Pzdr

 
23-05-15 15:05  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję modelu,rodzinki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-05-15 17:55  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratuluję pięknie wykonanego pływadła

 
23-05-15 18:37  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje!! Piękny model!

--
Pozdrawiam Darek

 
23-05-15 19:52  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-05-15 07:58  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratki, okluski, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, stending owejszyn, kurtyna. I zdradź co to będzie te "coś większego", bom ciekaw niemiłosiernie. Wszak dość dobre widowisko się może zapowiadać...

 
24-05-15 12:53  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim!
Potwierdzam osobiste odebranie od ZBiGa owacji na stojąco :)

 
24-05-15 16:47  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny model.

Jedyne co bym zmienił to olinowanie. Trochę za czarne i za grube. Lepiej byłoby użyć cienkiej żyłki wędkarskiej.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-05-15 22:49  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Faktycznie, olinowanie trochę za grube.
Niemniej, model bardzo ładny. Gratulacje!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-05-15 23:02  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Niestety nie zdążyłem kupić nic cieńszego. Marker też - kupiłem ciemnoszary, nić po pomalowaniu wyszła czarna. Na Dragonie spróbuję się poprawić.

 
25-05-15 21:00  Odp: [R/G] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wielkie gratulacje Kolego Pikowski.
Teraz już oficjalne, bo nie tak dawno widziałem prawie skończony.
A że "prawie" robi dużą różnicę, teraz przyłączam się do owacji ZbiG'a.
Mogę potwierdzić - model solidnie, czesto, dokładnie sklejony.
Szczegóły pokazywane w relacji wzbudzają wielki szacunek i uznanie.
Brawo!!!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024