FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-11-14 17:07  [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Który z tych modeli nadaje się na początek klejenia. Jedyne co kleiłem to Rusałka z GPM. Wyszedł jak wyszedł.

-ORP Piorun MM 2001
-S-2 Wilczur MM1987
-Niszczyciel eksortowy ORP Ślązak MM 1983
-ORP Burza MM 1984
-ORP Conrad MM 1982
-Bismarck MM 2005 (Nie wiem czemu się pytam o ten model przecież go nie złoże)

Modele, dostałem od ojca. Robi w fabryce papieru toaletowego i mi przywiózł. Sprawdziłem wszystkie arkusze są.

Jeśli niewławściwy dział to przeprasza.

Post zmieniony (24-11-14 17:09)

 
24-11-14 18:22  Odp: [Pytanie]Model na początek
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak na moje to powineneś zacząć od starszych wydań, bo są mniej zdetalizowane, a przez to lepsze do nauki. Za to nowe - tak jak podany przez Ciebie Piorun z 2001 dokładniejsze i lepiej spasowane.

 
24-11-14 18:31  Odp: [Pytanie]Model na początek
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Wilczur potem burza, sklejalem oba, da się choć idealne nie są :)

 
24-11-14 19:44  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jeśli chodzi o budowę szkieletu kadłubu i pisze że podkleić to podklejać podwójnie czy pojedynczo. Wiem że pytanie banalne. ale w Rusałce podklejałem jednostronnie tyłem od bloku.

 
24-11-14 19:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkielet kadłuba najlepiej podklejać tekturą grubości 1 mm. Dzięki temu bez problemów da się go skleić na styk i będzie miał odpowiednią sztywność.

 
24-11-14 20:03  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tył bloku ma grubość 1mm, z kąd wziąć taką tekture??? A falista czy lita???

Post zmieniony (24-11-14 20:04)

 
24-11-14 20:44  Odp: [Pytanie]Model na początek
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja też polecam najpierw Wilczura potem Burzę. Jakość papieru może być trochę problemem - może się połamać przy zaokrąglaniu. Tektura lita, falista nie nadaje się do modelarstwa. Kupisz w sklepie modelarskim, sklepie dla plastyków lub studentów architektury. Możesz też zamówić przez internet np w sklepie Orlika albo GPMie.

 
24-11-14 21:00  Odp: [Pytanie]Model na początek
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wilczur ( a właściwie ORP Chart ) .
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=240752&t=240752&filtr=0&page=1

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-11-14 21:14  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To że jest błąd i powinien być ORP Chart to wiem. Wynika to z kiosku ( za dużo czytam o okrętach podwodnych) który ma inny krztałt ORP Wilczur miał płaski a tu jest taki "pudełkowaty" A i relacje też czytałem :D

Z kąd masz podstawkę ??? U mnie w zestawie nie ma???

Post zmieniony (24-11-14 21:15)

 
24-11-14 21:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie jestem okrętowcem , ale z dwoch okrętow jakie budowałem to pamiętam , że podkładkę trzeba było samemu wymierzyć i zrobić. Mam na myśli oczywiście typ podkładki gdzie tworzy ona "kołyskę" na kadłub bo w kwestii podkładek innego typu sie nie wypowiem bo się nie znam.


A tak BTW. Przepraszam , że pytam ale w ktorym roku się kolega urodził? Bo nick wskazuje rok 1998. Jeśli tak to jest nas dwoch 16-to latków na forum. Jeśli się mylę to przepraszam za poruszenie tej kwestii.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-11-14 00:26  Odp: [Pytanie]Model na początek
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Pomijając "budowę ... kadłubu", "z kąd" oraz "krztałt" ... urzekło mnie "Robi w fabryce papieru toaletowego". Jeżeli dobrze rozumiem to jest tam testerem produktów ???

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
25-11-14 07:17  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie, testerem. Jeżdzi widlakiem. A ludzie tam przywożą makulature w zamian dostają rolki papieru toaletowego lub ręczniki papierowe.

LuZaK nie urodziłem się w 1998 roku lecz w 99. A te 998 oznacza numer alarmowy do Straży Pożarnej.

 
25-11-14 07:38  Odp: [Pytanie]Model na początek
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Rozumiem.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-11-14 09:42  Odp: [Pytanie]Model na początek
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Siemanos.

Pomijając "budowę ... kadłubu", "z kąd" oraz "krztałt" ...


Ja osobiście również w szkole do orłów nie należałem ale takie rzeczy to wypisywali wybitni idioci. Jak widać nie pomaga nawet zbawienna funkcja autokorekty, bo albo nie umiesz jej włączyć albo zwyczajnie ignorujesz. Co za czasy, rany...

Jak to możliwe, ludzkość się uwstecznia!?!
Co nas czeka, człowieków...

P.S. Kup sobie drukarkę 3D. Pisać się uczyć nie musisz to i sklejanie sobie odpuść. Idź z duchem czasu. Pisz tylko na komputerze i modele buduj z drukarki 3D, tak jest łatwiej.

Post zmieniony (25-11-14 09:45)

 
25-11-14 12:20  Odp: [Pytanie]Model na początek
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pojechałeś kalafior . Coś czuję ,że kazek998 albo weźmie sobie do serca Twoje słowa i będą z niego ludzie albo będzie to ostatni wpis :)).
PS Podstawkę narysowałem , wykonałem i pomalowałem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-11-14 12:59  Odp: [Pytanie]Model na początek
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Okręty też sobie odpuść. Skoro ojciec robi w fabryce papieru toaletowego, to zacznij sklejać s....e, takie, jakie to niegdyś były na wsi za stodołą... no wiesz ... takie z desek z wyciętym serduszkiem na drzwiach.

 
25-11-14 13:26  Odp: [Pytanie]Model na początek
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Nieważne.

Może jednak moderatora poprosimy bo się zapędzą wszyscy.

Post zmieniony (25-11-14 13:29)

 
25-11-14 14:22  Odp: [Pytanie]Model na początek
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Obawiam sie że już za późno. Wiecie zawsze myślałem że fora modelarskie poza oczywistą wymianą informacji oraz doświadczeń, jest miejscem które ma zachęcań i zainteresować nowych modelarzy. Ot taka misja edukacyjna. Niestety przez takie wpisy, czepianie się ( ja rozumiem, chłopak popełnił kilka niewybaczalnych błędów, ale to jest forum modelarskie nie lingwistyczne. Dajcie se spokój na przyszłość) ale wylewanie jakiejś swojej frustracji, czy tym bardziej drwiny z jego ojca... to jest pon prostu przykre.

Pozdrawiam
Jacek

 
25-11-14 15:49  Odp: [Pytanie]Model na początek
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ludzie wyluzujcie bo tylko młodego zniechęcacie do hobby a nawet jeżeli nie do hobby to napewno do naszego forum. Rozumiem delikatne uwagi odnośnie ortografii, (mnie wytresowaliście po 3 latach uwag o ortografii chyba się udało ) :). ale takie docinki typu " Jak to możliwe, ludzkość się uwstecznia!?!
Co nas czeka, człowieków...

P.S. Kup sobie drukarkę 3D. Pisać się uczyć nie musisz to i sklejanie sobie odpuść. Idź z duchem czasu. Pisz tylko na komputerze i modele buduj z drukarki 3D, tak jest łatwiej."

Oraz.

"Okręty też sobie odpuść. Skoro ojciec robi w fabryce papieru toaletowego, to zacznij sklejać s....e, takie, jakie to niegdyś były na wsi za stodołą... no wiesz ... takie z desek z wyciętym serduszkiem na drzwiach."
Jakby ktoś zapomniał to to forum jest po to żeby dyskutować o modelarstwie oraz wymieniać sie poglądami oraz pomagać początkującym takim jak kolega Kazek998 a nie obrzucać przysłowiowym "błotem" lub "łajnem" bo to tylko odstrasza od szeroko rozumianej działalności na forum.

Tak czy inaczej, kolego Kazek998 czekam na twoją pierwszą relację.


P.S. Jeżeli ktoś po przeczytaniu mojej litanii poczuł się urażony to przepraszam.

P.S.2 Jeżeli cytowaniem wpisów w jakiś sposob naruszyłem regulamin forum to proszę o wypomnienie mi tego.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-11-14 17:30  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie bójcie się, takie wpisy mnie nie zrażają niech se piszą co chcą ich sprawa, Jak to mówią: "W internecie możesz być kim chcesz, czemu więc większość wybiera bycie skończonym idiotą ..."

A powracając do tematu dzięki za odpowiedzi :D
Kto pyta nie błądzi. W weekend biorę się za robotę.
A i dla panów haterów - mam angielską przeglądarkę i mi wszystko podkreśla :P

 
25-11-14 19:01  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Rób Pioruna z relacją. Fajna sylwetka, która dobrze się prezentuje na półce.
Nie spiesz się i oberzyj jak precyzyjnie i czysto sklejają forumowicze (ja nie, ja dopiero zaczynam i słabo to na razie wychodzi).
Super jest to, że dzięki tacie masz dostęp do takich modeli.

--

 
25-11-14 19:53  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj przywiózł mi następne dwa:
- PZL Bryza z MM ( nazywany często nie do złożenia)
- ORP Orzeł MM z 1997
Na razie sobie je odpuszcze ...

 
25-11-14 20:03  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zbierzesz niezłą kolekcję, w sumie dość już rzadkich modeli. Zazdroszczę :)

 
25-11-14 20:11  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cóż, ja mam taką kolekcję po moim tacie, który kleił modele MM jeszcze w latach sześćdziesiątych. Mam między innymi model zbiornikowica Prof. M.T.Huber z 1964 roku. :)

 
25-11-14 20:14  Odp: [Pytanie]Model na początek
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,zacznij od tego, póżniej sam zdecydujesz,pozdrawiam MarekPolski ścigacz artyleryjski S-2 Chart

--PS.znam ludzi którzy po Uniwersytecie Jagiellońskim po Historii pracują jako operatorzy sztaplarek

Post zmieniony (25-11-14 20:31)

 
25-11-14 20:32  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Więc czas na decyzje. Pierwszy będzie S-2 , a na następny tydzień może zaczne ORP Piorun z relacją tak jak polecił mi kolega Zorba. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, walić prosto z mostu.

 
25-11-14 20:48  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Najpierw skończ S-2 zanim zabierzesz się za kolejny model. Pamiętaj, że pośpiech to zły doradca, więc stosowanie się do zasady 3 razy przymierz jest doskonałym pomysłem. I nie zrażaj się tym, że przez pierwsze kilka modeli będziesz bardzo daleko od ideału.

Aha... Chęć rzucenia wszystkiego w czorta jest normalna. Zwłaszcza, kiedy części do siebie nie chcą pasować. Trzeba po prostu poczekać aż minie, a potem kleić dalej.

 
25-11-14 20:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

S-2 to świetny wybór, warto by go zrobić dokładnie. Nie planuj żeby go skończyć w tydzień, daj sobie szansę na dopracowanie techniki. Każdy element sklej tak, jakby miał być najważniejszy. Niech celem będzie każdy z elementów, a nie cały model, będziesz zadowolony na końcu i będziesz chciał budować kolejne.

 
25-11-14 21:20  Odp: [Pytanie]Model na początek
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pomoc naukowa:
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=9&artA=theArticle&artI=15 http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=70 http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=5678&t=5669 http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10467.10

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024