FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-11-14 17:07  [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Który z tych modeli nadaje się na początek klejenia. Jedyne co kleiłem to Rusałka z GPM. Wyszedł jak wyszedł.

-ORP Piorun MM 2001
-S-2 Wilczur MM1987
-Niszczyciel eksortowy ORP Ślązak MM 1983
-ORP Burza MM 1984
-ORP Conrad MM 1982
-Bismarck MM 2005 (Nie wiem czemu się pytam o ten model przecież go nie złoże)

Modele, dostałem od ojca. Robi w fabryce papieru toaletowego i mi przywiózł. Sprawdziłem wszystkie arkusze są.

Jeśli niewławściwy dział to przeprasza.

Post zmieniony (24-11-14 17:09)

 
24-11-14 18:22  Odp: [Pytanie]Model na początek
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak na moje to powineneś zacząć od starszych wydań, bo są mniej zdetalizowane, a przez to lepsze do nauki. Za to nowe - tak jak podany przez Ciebie Piorun z 2001 dokładniejsze i lepiej spasowane.

 
24-11-14 18:31  Odp: [Pytanie]Model na początek
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Wilczur potem burza, sklejalem oba, da się choć idealne nie są :)

 
24-11-14 19:44  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jeśli chodzi o budowę szkieletu kadłubu i pisze że podkleić to podklejać podwójnie czy pojedynczo. Wiem że pytanie banalne. ale w Rusałce podklejałem jednostronnie tyłem od bloku.

 
24-11-14 19:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkielet kadłuba najlepiej podklejać tekturą grubości 1 mm. Dzięki temu bez problemów da się go skleić na styk i będzie miał odpowiednią sztywność.

 
24-11-14 20:03  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tył bloku ma grubość 1mm, z kąd wziąć taką tekture??? A falista czy lita???

Post zmieniony (24-11-14 20:04)

 
24-11-14 20:44  Odp: [Pytanie]Model na początek
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja też polecam najpierw Wilczura potem Burzę. Jakość papieru może być trochę problemem - może się połamać przy zaokrąglaniu. Tektura lita, falista nie nadaje się do modelarstwa. Kupisz w sklepie modelarskim, sklepie dla plastyków lub studentów architektury. Możesz też zamówić przez internet np w sklepie Orlika albo GPMie.

 
24-11-14 21:00  Odp: [Pytanie]Model na początek
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wilczur ( a właściwie ORP Chart ) .
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=240752&t=240752&filtr=0&page=1

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-11-14 21:14  Odp: [Pytanie]Model na początek
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To że jest błąd i powinien być ORP Chart to wiem. Wynika to z kiosku ( za dużo czytam o okrętach podwodnych) który ma inny krztałt ORP Wilczur miał płaski a tu jest taki "pudełkowaty" A i relacje też czytałem :D

Z kąd masz podstawkę ??? U mnie w zestawie nie ma???

Post zmieniony (24-11-14 21:15)

 
24-11-14 21:55  Odp: [Pytanie]Model na początek
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie jestem okrętowcem , ale z dwoch okrętow jakie budowałem to pamiętam , że podkładkę trzeba było samemu wymierzyć i zrobić. Mam na myśli oczywiście typ podkładki gdzie tworzy ona "kołyskę" na kadłub bo w kwestii podkładek innego typu sie nie wypowiem bo się nie znam.


A tak BTW. Przepraszam , że pytam ale w ktorym roku się kolega urodził? Bo nick wskazuje rok 1998. Jeśli tak to jest nas dwoch 16-to latków na forum. Jeśli się mylę to przepraszam za poruszenie tej kwestii.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024