FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
25-09-03 09:52  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Junior II   

Modeli kartonowych jest tyle , ze kazdy moze znalezc cos dla siebie czy dla swojego krnabnrego i leworecznego potomstwa olewajacego hobby tatusia.
Dla zachety albo jako kare zamiast pompek , przysiadow czy dania w pysk szczylowi za zbluzganie sasiadki mozna mu np. kupic prosta wycinanke w formie kartki pocztowej z kilkuczesciowym modelem motocykla czy samochodu, albo jesli wykazuje sklonnosci do bawienia sie lalkami to kartke z figurka
i ubrankami i sukienkami do zmiany.

Modeliki na kartkach pocztowych sa tak proste ,ze jest je w stanie skleic nawet jednoreki analfabeta ze szklanym okiem.
Jezeli zas wredne potomstwo nawet tego nie szafnie , to nalezy sobie odpuscic i poslac je razem z baba do diabla albo samemu dac dyla.

Modeli kartonowych dla wszystkich gustow jest od ........., ale jest pewno "ale ", one sa w katalogu moduni ,a nie u nas.
Czy stary czy mlody sie tym zarazi , nie zalezy od ilosci i jakosci tylko od "chcenia ".

KIedys byl tylko " Mis " i Maly Modelarz i dzialalo.

 
25-09-03 10:02  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostatnio widziałem 'wycinanki' produkcji rosyjskiej. Wszystkie elementy były już prawie że wyciete - wystarczyło oderwać - i składało się to bez kleju. Efekt po złożeniu był naprawdę fajny. Widziałem jakiś czołg i nie pamietam już co jeszcze.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-09-03 11:20  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Vivit 

 

ZzB twoja odpowiedź cytuje "kupuje bo lubie" potwierdza tylko opinię że modele są za tanie. Skoro inwestujesz pieniądze tzn, że albo dużo zarabiasz i nie ważne ile to kosztuje i tak kupisz. Pytanie po co ? nie ma sensu. Lub jesteś w większej części kolekcjonerem a nie modelarzem :) Tak czy owak co do ceny to nie da się jednoznacznie powiedzieć dla jednych to za drogo dla innych umiarkowanie a dla jeszcze innych tanie hobby. Każdy z nas może sobie odpowiedzieć do której grupy należy.
Natomiast co do tematyki ?????
Tematyka jest taka jaką wymusza rynek. Prosze przeglądnąć posty czego ludzie w większości poszukują ????? Z regóły są to modle z II wojny światowej i zadawane pytanie dlaczego jest bardzo retoryczne dla mnie...
Moim zdaniem takiej różnorodności modeli jaka była wtedy na próżno szukać teraz. Np. okręt od okrętu nie wiele się różnią i tylko wytrawni znawcy marynistyki mogą odpowiedzieć, że to taki a nie taki okręt bo tam ma coś takiego który żaden inny nie ma.
Fakt jest faktem swojego czasu szukałem wśród obecnych wydawnictw np: modeli zamków....to natchnienie wakacyjne bo jeden z nich zwiedzałem....i co nic.....żaden nie oferuje nic takiego....ale zauwazyłem że coraz więcej jest wydawanych lokomotyw...więc może coś drgnie i w tym kierunku ...czego wszyskim tym których nie wciągają modele z II WŚ życze.
Ja zaś pozostaje przy okrętach z II WŚ i mam nadzieje że tempo wydawania nie zmaleje...tego ja sobie życze.
Myślę tylko że wydawcy powinni jednak ponosić ryzyko większych nakładów, aby model był łatwiej dostępny i przez dłuższy okres......ale łatwo mi mówić bo to nie moja kasa jest zainwestowana....więc chyba łatwo tej sprawy się nie rozwiąże.

i tak na marginesie Tempest ..Pisząc to powyżej takiej delirki doznałem że trzy razy czytałem czy aby dobrze napisałem :)))))) i sam do końca w to nie wierze....:))))))

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
25-09-03 11:45  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Vivit napisał:
"Tematyka jest taka jaką wymusza rynek. Prosze przeglądnąć posty czego ludzie w większości poszukują ????? Z regóły są to modle z II wojny światowej i zadawane pytanie dlaczego jest bardzo retoryczne dla mnie..."

A czego mają szukać, skoro nic innego nie jest wydawane ? Ogłoszenie "szukam greckiej tiery czy średniowiecznej galery śródziemnomoskiej albo modelu Warriora" byłoby bezsensowne.
Książek marynistycznych o II wojnie światowej jest bardzo dużo i nic dziwnego, że to młodzież inspiruje. Ale próżno byłoby szukać np. historii żeglugi w języku polskim (wiem bo szukałem). Irytuje mnie, że pozycji anglojęzycznych na ten temat jest ze 20 (proszę zerknąć do internetu) i nikt tego nie tłumaczy. A lektura po angielsku zajmuje masę czasu i nie każdemu odpowiada.
Potrzeby tzw. konsumentów kultury są bardzo elastyczne i dają się łatwo kreować. Jadnakże nasz kraj jest jeszcze zbyt biedny, dziki i surowy żeby sobie na to pozwolić.
Sądze, że kilka solidnych pozycji na temat wojen napoleońskich na morzu od razu "nakręciłoby" rynek modeli historycznych żąglowców. Podobnie z innymi "zapomnianymi" dziedzinami historii techniki.

PS. Do niedawna bylismy 5 producentem statków na świecie. Ile modeli jednostek z polskich stoczni można nabyć obecnie ?

 
25-09-03 12:23  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

A propos pytania tytułowego KF-a,

wszystkich zadowolić nigdy się nie da na raz,
ale krótka lub bardziej szczegółowa informacja na temat stopnia trudności, lub skomplikowania, czy też wierności odtworzenia detali, mogłaby wielce pomóc
przy decyzji konkretnego modelu,

informacje takie mogłyby się znaleść np. na stronie WWW w postaci jednego lub 2 zdań na ww temat oraz na okładce modelu tak jak np. w modelach GPM-u.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
25-09-03 12:44  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
ZzB   

"...ZzB twoja odpowiedź cytuje "kupuje bo lubie" potwierdza tylko opinię że modele są za tanie...."
Hehehe... Chyba zrobiłem za duży skrót myślowy :) Nie :"kupuję, bo lubie kupować" tylko "kupuję, bo lubie kupowac modele wypasione".
Modeli kartonowych czekających na swoją kolej mam równo 4.
Niestety wkrótce będe musiał kupić coś, co będę chciał zrobić za jakieś 3-4 lata. Ale czego pewnie za te 3-4 lata, jak znam zycie, za ChRLD nie dostanę.

Natomiast mam prośbę do tych wszystkich, ktorzy odezwali się, że modeli dla niezaawansowanych jest w-pip. GDZIE JA JE MOGĘ KUPIĆ ??
Jakoś w polskich sklepach internetowych nie potrafię dostrzec modeli z tłoczeniami i już wstępnie wyciętych (chociazby coś takiego co widział Tempest).
Może wiek+komputer+modelarstwo zrobiło ze mnie kompletnego ślepca ?? :)

Pozdrowionka
ZzB

 
25-09-03 13:10  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
NowyWojtek 

 

Vivit: sądzę, ze większośc z nas kupuje "na zapas", z myślą, że kiedyś tam na pewno to wszystko da się skleić, a kolejny model "jest przecież tak piękny, że grzech nie wyskrobać ostatnich pieniędzy"!!! No i za taką postawę wydawcy powinni nas całować po rękach. Wyobrażacie sobie "racjonalne" kupowanie modeli? Takich tylko do natychmiastowego sklejenia, a nie na kupkę? AH wydałby swojego "Bismarcka" w ilości może 100 egzemplarzy (cena pewnie z 1000 złotych ze sztuke;-)), a potem przez rok nic, bo wszyscy mieliby co robić... Żaglowiec z Shipjardu pokazałby się raz na 5 lat itd. Jesteśmy zachłanni i pazerni na nowe "cudeńka", ale tylko dzieki temu ta branża jeszcze jakoś się kręci;-)))

 
25-09-03 13:45  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NowyWojtek - w 100% się z Tobą zgadzam.
Ja NAPRAWDĘ chcę to wszystko skleić !!!!
(tylko ostatnio znowu skreśliłem niewłaściwe 6 cyfr :-((((( i właśnie siedzę w robocie :-((((((((((((((((((((((((((((((((((((( )

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-09-03 14:16  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Najlepiej wydawać modele w jednym wydawnictwie Kartonowy-Fan oczywiście te które wydaje KF

 
25-09-03 17:44  Re: [rozważania KFa] jak wydawać?
Vivit 

 

ZzB modeli czekających na swoją kolej ma około 20 szt. Tylko że to wszystko okręty 1:200 więc zabawy mam na 10 lat do przodu...:)))) ja w przeciwięstwie co do niektórych jestem ukierunkowany i inne mnie nie interesują. A sklejanie traktuje jak dobry relaks zamiast oglądania TV. Ja to się mówi jedni lubią to drudzy co innego. Modele zbieram także z myślą o moim 7 letnim sunku który już przez ramie podgląda to i owo. Niezgrabne rączki już się mu rwią do roboty tylko niestety muszą troszke pocwiczyć i na pewno nie na "superprodukcjach", choć muszę powiedzieć dzielni mi pomaga w szkieletach i temu podobnych elementach które nie wymagaja takiej precyzji.
Dla niego kupiłem jakieś latadło model KF 1:50(nawet nie pamiętam co to) i puszczam go na szeroką wodę. Może jak sklei to zaprezentuje.

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024