FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
12-02-15 21:17  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Pewnie że tak. Mat w sprayu sprawi że widoczne smugi znikną :-)

 
13-02-15 10:51  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Koralik, bardzo ładnie to przedstawiłeś. Miło posłuchać słów specjalisty :)

 
13-02-15 13:02  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A smugi zostana tym wieksze im gestszy masz lakier. Ja rozcienczylem humbrola, jest dosc rzadki i smugi nie zostaja, no moze tak jak piszesz jakies pod swiatlo. Potem wszystko wyrowna malowy sprej:)
Zakrywa wszystko, nawet supergule.
Jak polakieruje spód samolotu czekam chwile a potem susze suszarka do wlosow potem góra i znow suszarka i gotowe, bez czekania. Wiadomo troche sie to lepi, ale juz wyglada super.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
13-02-15 17:05  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A może spróbuj najzwyczajniejszego w świecie lakieru nitrocelulozowego. Nie ma mowy o żadnych smugach i świetnie się rozprowadza pędzlem. A i mat jest prima sort. Przy czym nie niszczy kartonu ani farby drukarskiej. Jedyny minus to to, że trochę śmierdzi, ale tylko przy malowaniu i chwilę po nim. Większe elementy maluję wieczorem w łazience i rano są już bezzapachowe.

--
serwusik

 
14-02-15 19:03  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zrobiłem końcówki skrzydeł.

Myślałem, że wyjdą gorzej, ale rezultat jest niezły. Brawa dla projektanta. Skleiłem też skrzydła z podskrzydłową częścią kadłuba.

Bo wstępnym przypasowaniu do kadłuba wygląda na to, że coś źle skleiłem, bo nie chce to idealnie pasować. Trzeba będzie kombinować, ale najpierw planuję zajęcie się śmigłem i podwoziem.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:55)

 
09-03-15 21:27  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Prace ostatnio ugrzęzły. Dorabiam różne detale modelu, żeby móc na samym końcu skupić się na poskładaniu modelu w jedną całość z tych wszystkich drobniejszych komponentów (śmigło, zbiornik paliwa, koła podwozia głównego). Poprzednio przy wykonywaniu kół miałem problem z utrzymaniem stałej krzywizny przekroju na całym obwodzie. Wymyśliłem, że zrobię sobie taki szablon specjalnie w tym celu. Pomysł sprawdził się średnio, ale mam poczucie, że już wiem jak to robić żeby wyszło dobrze. No, przy tych kołach jeszcze nie wszystko wyszło idealnie, ale mam poczucie, że kolejne będą dużo lepsze.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:56)

 
09-03-15 22:39  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dobre kółka, nie trza psuć.

 
14-03-15 16:07  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przez ostatnie dni skończyłem w końcu elementy podwozia.

Zrobiłem też stery wysokości, niestety z efektem średnim. Główna trudność leży w tym, że są one pozbawione jakiegokolwiek wewnętrznego szkieletu. Postanowiłem więc zrobić w środku żebro poprzeczne, żeby zapewnić odpowiednią grubość elementu. W trakcie klejenia zorientowałem się, że dwie części, które wcześniej uznałem za nadmiarowe, powinny być użyte właśnie tutaj. I w ten sposób każdy ster zyskał boczną wręgę. Z numeracji tych części nie wynikało, że powinny być użyte ze sterem wysokości. Niestety, efekt jest słaby.

Na szczęście widoczne zagięcia nie będą się rzucać bardzo w oczy.

Właściwie to mam już prawie wszystkie elementy składowe modelu. Pora zacząć go składać i myśleć o lakierowaniu. Niestety, coś poszło nie tak jak powinno i skrzydła niespecjalnie pasują do kadłuba. Jeśli przypasują przednią krawędź skrzydeł tak, żeby przylegała dobrze do przedniego segmentu kadłuba to z tyłu wygląda to źle. I odwrotnie, jak dopasuję z tyłu to z przodu jest źle. Ewidentnie segmenty z przodu i z tyłu są ustawione w jednej płaszczyźnie, ale nie w osi. Nie mam zielonego pojęcia jakim sposobem tak wyszło - poszycie segmentów przylega prawidłowo, patrząc na model od góry wszystko wygląda dobrze.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:57)

 
14-03-15 16:12  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Jeżeli posiadasz żelazko parowe to możesz te zagięcia usunąć - potrzebny będzie do tego poza rzeczonym żelazkiem pergamin i "prasujesz" parą przez pergamin karton wychodzi gładki jak pupa niemowlaka.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
14-03-15 16:18  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Żelazka niestety nie mam, ale pomysł zapamiętuję - kiedyś się pewnie dorobię ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024