FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-15 20:35  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Spędziłem dzisiejszy dzień nad silnikiem. Makieta już prawie ukończona.

Nakleiłem te małe części na tekturę 2mm i po wycięciu wyretuszowałem krawędź i spód. W efekcie sporo wcześniejszej pracy okazało się niepotrzebne, ale teraz przynajmniej poszło łatwo i w miarę sprawnie. Zastosowałem też patent z igłami. Niezły, chociaż muszę jeszcze poćwiczyć wykonanie. Ogólnie jestem zadowolony z efektu końcowego, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie wszystko wyszło idealnie.

W przerwach na schnięcie kleju wykonałem drugą ściankę kabiny pilota.

Tym razem byłem mądrzejszy i nakleiłem ściankę na tekturę 0,5mm, co znacznie ułatwiło jej późniejsze wklejenie.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:52)

 
04-01-15 20:35  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Spędziłem ostatnie dwa dni na wykańczaniu detali silnika i sklejeniu jego osłony. Niestety pojawiły się pierwsze problemy ze spasowaniem. Doklejenie silnika do tylnej wręgi okazało się problematyczne ponieważ końcówki cylindrów zahaczały o wloty chłodnicy. Problem rozwiązałem ucinając końcówki zahaczających elementów.

Po wklejeniu i tak nie będzie tego widać. Kalafior wcześniej prorokował problemy z osłoną silnika. Ku mojej wielkiej satysfakcji częśći zewnętrzną i wewnętrzną skleiłem bez żadnych problemów (chociaż pewnie można lepiej).

Kłopoty pojawiły się dopiero przy pasowaniu całości. Po pierwsze projekt części wewnętrznej nie uwzględnia grubości papieru, więc za nic nie daje się go wsunąć do środka.

Postanowiłem więc go rozciąć i wyciąć wąski pasek tak, żeby pasował.

Okazuje się jednak, że silnik ma nieco zbyt dużą średnicę i wpasowanie go w osłonę jest problematyczne. Nie wiem jeszcze jak z tego wybrnąć. Na zdjęciach surówki w wycinance wszystko wygląda elegancko, więc nie wiem gdzie popełniłem błąd. Zostawiam póki co, może wpadnie mi jakiś pomysł.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:52)

 
05-01-15 00:48  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Na samolotach się nie znam, ale tak sobie myślę czy nie rozwiązałoby problemu wyrzucenie wewnętrznej części osłony silnika i zostawienie tylko pomalowanej od środka części zewnętrznej. Będzie więcej miejsca na silnik, a i tak za dużo tej wewnętrznej części nie będzie widać.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
05-01-15 18:20  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

bardzo, kurna, ładnie :)

 
05-01-15 18:39  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Hastur >> prawdopodobnie tak zrobię, ale to nie wystarczy bo silnik i tak jest za duży. Mam dwa pomysły jak wybrnąć z sytuacji. Pierwszy to zmniejszenie zaworów cylindrów o jakiś 1mm. Jeśli to nie wystarczy, to bardziej drastycznym posunięciem będzie zmniejszenie odstępu między rzędami cylindrów poprzez wycięcie fragmentu silnika. Tego chcę jednak uniknąć, bo silnik będzie za głęboko osadzony, a to oznacza zbyt dużą odległość między silnikiem a śmigłem.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-01-15 20:09  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Sukces. Udało się wybrnąć z problemów z silnikiem. Wystarczyło skrócić zawory cylindrów.

Udało się dzięki temu wkleić osłonę wewnętrzną, przy czym żeby ułatwić sobie pracę przeciąłem ją na dwie połówki.

Nie chciałem rezygnować z wewnętrznej części osłony, ponieważ zapewnia ona sztywność i kształt całości. Inaczej osłona silnika byłaby bardzo delikatna. Tak wygląda przód samolotu po sklejeniu.

W następnej kolejności oklejanie kabiny poszyciem.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:52)

 
08-01-15 21:49  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

killy9999 dalej chyba coś jest nie tak z tym silnikiem: foto 1, foto 2, foto 3?

Czy część silnikowa nie powinna bardziej układać się w regularny okrąg a szczelina wlotu do gaźnika nie powinna być mniejsza? Jak na złość, nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia w widoku z przodu ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-15 22:23  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Chopin, tak to wygląda w monografii z AJ Pressu:



EDIT: Otwór silnika na moim zdjęciu wydaje się bardzo duży, ale to zniekształcenie obiektywu, bo robiłem zdjęcie z bliska.

--

Post zmieniony (08-01-15 22:26)

 
11-01-15 18:51  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zacząłem prace nad poszyciem. Przy budowie Hurricane'a przekonałem się, że oklejanie kabiny może być bardzo newralgicznym punktem, dlatego staram się uformować i przymierzyć elementy bardzo dokładnie zanim je przykleję. Nie mam jeszcze pomysłu jak skleić części 24 i 25 (te na których są litery boczne HV). W Hurricane miałem z tym sporo problemów ze względu na garb. Oczywiście w Thunderbolcie garb jest jeszcze bardziej wydatny, więc spodziewam się że i złączenie części będzie trudniejsze.


--

Post zmieniony (05-01-19 21:52)

 
11-01-15 21:10  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak to powiedział Quasimodo . Garb ? Jaki garb ? :))))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024