FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-11-14 22:23  [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam, zacząłem pracę nad "surówką" dwupokładowego autobusu marki Van Hool. Model będzie w malowaniu PolskiBus.com w skali 1:43. Na razie początki, szczegółów będzie potem dużo więcej. Model będzie miał skręcaną przednią oraz trzecią (w przeciwnym kierunku niż pierwsza) oś, otwierane drzwi oraz parę innych "dodatków". Zapraszam.

Po zebraniu wszelkiej dostępnej dokumentacji zrobiłem projekt przeskalowany już do 1:43

 
13-11-14 22:53  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Będę bacznie obserwował twoje poczynania z tym autobusem, w końcu kiedyś tam siedziałem w tej skali budując autobusy. Czasami kusi mnie jeszcze coś tam zaprojektować ale na razie brak czasu, więc liczę na ciebie

 
13-11-14 23:45  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Hohoho, toż to będzie kawał maszyny.
Z tego co widzę to chyba wszystko rozrysowujesz ręcznie. Tym bardziej słowa uznania i tradycyjnie: życzę powodzenia :).

tomo11 wiedz, że cały czas z niecierpliwością czekam na Twojego "odkurzacza", czy jak kto woli Jelcza M181 :)

--
Syn ciężkostrawny.

 
13-11-14 23:45  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Skala nie "moja",ale chętnie popatrzę jak się męczysz :))

 
14-11-14 01:23  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kolejny etap prac. Kiepsko jeśli chodzi o dokumentację podwozia, jedyne zdjęcia na jakich się wzoruję to zdjęcia z wypadku kiedy to PolskiBus wpadł do rowu ;-)

 
14-11-14 09:42  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja tak zrobiłem spód BIZONA. Znalazłem tragiczną,ale pomocną fotkę kombajnu który zsunął się drogi na torowisko poniżej.

 
16-11-14 14:58  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Rodrus, relację z BIZON-a śledziłem, wyszedł Ci rewelacyjnie.
Można powiedzieć, że system osi skrętnych skończony, zabieram się za resztę podwozia.


I jak to wszystko działa. Dzięki temu, że tekturka przy tylnej osi skrętnej się troszkę zgina oś ta skręca się zdecydowanie mniej niż pierwsza, czyli tak jak w oryginale.

 
16-11-14 19:46  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Szukaj podwozi Scania i Volvo, bo VanHoll na nich buduje swoje wozy. Astromega to najprawdopodobniej Volvo. Zapewne seria FH.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
16-11-14 19:49  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Doczytałem, że może być jeszcze VDL - http://www.vdlbuscoach.com/Producten/Chassis---chassis-modules.aspx

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
17-11-14 02:51  Odp: [R]Van Hool Astromega TD927
anton 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

W internecie ciężko znaleźć zdjęcia czy schematy jakiegokolwiek podwozia autobusu dalekobieżnego. Wzoruję się na podwoziu Altano, nic innego nie znalazłem. Poniżej kolejne etapy pracy.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024