FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-02-15 13:39  [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Czy ktoś zna może jakiś sposób na naniesienie w sposób realistyczny waloryzacji udającej brud odkładający się na niedomytych szybach, np. lokomotyw, ciężarówek, bez użycia aerografu? Niestety wszystkie metody jakie dotąd znalazłem, zakładały wykorzystanie właśnie aerografu.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-02-15 15:12  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Bez psikania chyba się nie da bo za gruba warstwa na szybie wyjdzie z pędzla. Znajomy ,,samochodziarz" wycinał z kartki ksero szablon pola pracy wycieraczek,naklejał na przednią szybę i z odległości 1 metra pionowo puszczał chmurkę lakieru matowego samochodowego z puszki. Lakier półsuchy opadał na szybę.Po czym odklejał szablon i montował wycieraczki. Na szyby boczne puszczał natrysk z odległości 1,5 aby aby pobrudzić szybę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
08-02-15 18:19  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A tak by nie wystarczyło?




--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-15 18:35  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piterpanzer - wprawdzie dwie pierwsze miniaturki się nie otwierają, ale myślę że właśnie o to mi chodzi. Robiłeś to bez aero? W jaki sposób?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-02-15 20:39  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tak, robiłem to z aero.
Cytryna ubłocona najprawdziwszym błotem, przepuszczonym przez bibiłę by nie zniszczyć dyszy.(relacja z nakładania błota na 1-25).

Willys malowany i błocony na szybko we Wrocławiu w trakcie warsztatów, dzieło rąk wielu. Błoto to pigment Valleyo z mojego sklepu, także rozcieńczony do konsystencji dającej się wypluć przez aero. Ślad wycieraczki to ośliniony paluch, a później wykałaczka.
Kalki testowe, chyba z któregoś cromwella, dobrane wilekością do tego mastodonta.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-15 22:05  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Edekyogi 

 

A jeżeli spróbować pryskać ze szczoteczki do zębów pocierając ją paznokciem?

 
08-02-15 22:48  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Jeśli to nie nitro to może spróbować rozpylaczem do płynu do okien. Nie próbowałem ale tak mi wpadło do głowy. Można spróbować też wykorzystać buteleczkę po perfumach która ma pompkę

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
09-02-15 00:10  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szablon z folii samoprzylepnej lub taśmy malarskiej, suche pastele lub pokruszona akwarela, matowy lakier bezbarwny w spreju. Prościej i (chyba) taniej się nie da.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-02-15 15:53  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Chopin, a jak lakier poskręca foliową szybkę?
Ot i wylądował w ...... jak mawiał klasyk.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-02-15 21:39  Odp: [T] Nanoszenie waloryzacji na elementy przezroczyste
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterpanzer nic się nie poskręca. Sprawdzone empirycznie i po wielokroć. Dowód niezależny: modele MARIUSZ-a lub samochodowe podkłady na modelach plastikowych (baza lakieru ta sama).

Stealth przypomnij mi się wcześniej, żebym zabrał VW jak się będziemy widzieć. Już ledwie dycha, ale coś tam jeszcze na nim widać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024