FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-14 07:23  [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, nadeszła pora by powrócić na łono tego zacnego forum :) . Nisshin skończony, Matsu poszedł w chwilową odstawkę ( wkopałem się w nieskończone szpachlowanie i szlifowanie kadłuba ). No to przyszła pora na model IJN Hatsushimo z wydawnictwa Answer. Autor opracowania znany i lubiany, tak że o spasowanie detali się nie martwię. Budowę modelu rozpocząłem jakiś czas temu, ale uznałem, ze pokazywanie samego szkieletu lub poszczególnych etapów budowy poszycia, może być nudne, dlatego relację rozpoczynam od zdjęć już gotowego kadłuba:





Poszycie kadłuba robiłem na styk burta-dno i oczywiście nie uniknąłem baboli. Dwa najpoważniejsze to przyklejenie do szkieletu, na łączeniu burt i dna paska brystolu zamiast kalki technicznej. Na oklejkach poszycia dennego jest już kalka techniczna i różnica w grubości zemściła się - wyszły mi małe krowie żebra. Drugi błąd to wycięcie poszycia burt wraz z linią obrysu, przez co wyszły brzydkie krechy na łączeniach burt. Ale teraz przede mną to co uwielbiam najbardziej, czyli wszystko to co jest na pokładzie :)

C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (08-08-15 09:10)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Ślimak 13234 27-10-14 07:23
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Extra Model 280 27-10-14 09:21
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
IJN Łukasz 254 27-10-14 11:09
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
kubeksus 514 27-10-14 11:47
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Najger 221 27-10-14 13:10
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Ślimak 248 27-10-14 15:58
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
marek1 247 27-10-14 18:40
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Ślimak 266 30-10-14 19:47
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Borowy 255 30-10-14 22:10
 Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak  nowe
Najger 317 30-10-14 23:15

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024