FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-10-14 07:23  [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, nadeszła pora by powrócić na łono tego zacnego forum :) . Nisshin skończony, Matsu poszedł w chwilową odstawkę ( wkopałem się w nieskończone szpachlowanie i szlifowanie kadłuba ). No to przyszła pora na model IJN Hatsushimo z wydawnictwa Answer. Autor opracowania znany i lubiany, tak że o spasowanie detali się nie martwię. Budowę modelu rozpocząłem jakiś czas temu, ale uznałem, ze pokazywanie samego szkieletu lub poszczególnych etapów budowy poszycia, może być nudne, dlatego relację rozpoczynam od zdjęć już gotowego kadłuba:





Poszycie kadłuba robiłem na styk burta-dno i oczywiście nie uniknąłem baboli. Dwa najpoważniejsze to przyklejenie do szkieletu, na łączeniu burt i dna paska brystolu zamiast kalki technicznej. Na oklejkach poszycia dennego jest już kalka techniczna i różnica w grubości zemściła się - wyszły mi małe krowie żebra. Drugi błąd to wycięcie poszycia burt wraz z linią obrysu, przez co wyszły brzydkie krechy na łączeniach burt. Ale teraz przede mną to co uwielbiam najbardziej, czyli wszystko to co jest na pokładzie :)

C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (08-08-15 09:10)

 
27-10-14 09:21  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Extra Model   

Będę tu zaglądać i podglądać jak ci idzie.
Pozdrawiam, Maciek

--
www.extramodel.pl

 
27-10-14 11:09  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cze Ślimak. Skończyłem Akitsushimę to mam problem rozwiązany co dalej.

Tylko ja powycinam bulaje ;)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
27-10-14 11:47  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajnie kleić tak szybko modele;) Ja już męczę jeden okręt ponad 1,5 roku. A lista co kolejne wciąż jest długa.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
27-10-14 13:10  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Powodzenia w budowie, ja swojego skończyłem 2 lata temu i z tego co pamiętam to wszystko pasowało idealnie. Jest trochę elementów nad którymi trzeba się trochę natrudzić aby je uformować, ale wszystko możliwe do wykonania, a gotowy model ma piękną sylwetkę.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
27-10-14 15:58  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No właśnie przez to, że jak na razie wszystko pasuje idealnie, nie wyciąłem bulai. A to dla tego, że jak przymierzyłem wycięte burty to jakoś tak się spasowały, ze od razu przykleiłem części dziobowe. A jak już pięknie wymodelowałem przejście pokładu w burty, przypomniałem sobie, ze przecież miałem zrobić bulaje... ech ta modelarska nadgorliwość ;)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
27-10-14 18:40  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kadłub sliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-10-14 19:47  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witajcie
Prace nad modelem trwają, o kilka detali jestem bliżej końca ;). Powstała cała część podwodna okrętu : śruby napędowe wraz z walami, ster i stępki przeciw przechyłowe. No i powstała pierwsza drutologia czyli relingi :



Teraz w następnej kolejności będą robione wszystkie drobne detale wyposażenia pokładowego i dopiero jak to zrobię powstaną nadbudówki .

C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
30-10-14 22:10  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zwykle wszystko wygląda świetnie. Podziwiam i kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-10-14 23:15  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ślimak - jak będziesz chciał zrobić obracane wieże to na dziobie relingi uniemożliwią pełen obrót, u mnie wystąpił ten problem.
Chyba trochę relingi są za wysokie. A poza tym to świetnie Ci idzie budowa.

--

Post zmieniony (30-10-14 23:19)

 
31-10-14 09:15  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Podglądam i kibicuję. Kadłub jest miodzio.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-11-14 15:21  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dzisiaj tylko trzy zdjęcia, bo i detali nie za wiele. Skończyłem prawie całe wyposażenie pokładowe. Na dziobie, w zasadzie brakuje tylko łańcucha kotwicznego i samej kotwicy. Na rufie brak jeszcze magazynu bomb głębinowych i wyrzutni tych że. Ale to już następnym razem :



C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (02-11-14 15:22)

 
02-11-14 17:58  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Słupki relingów chyba trochę za grube. Może znajdziesz nieco cieńszy bo na nadbudówkach to już będzie niedobrze wyglądało.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-12-14 16:39  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Coś jakoś mało ostatnio czasu na klejenie, ale tak to jest jak się bierze za własny interes. Wraz z moją ładniejszą połową zaopiekowałem się małym pensjonatem :

http://www.sosnowkaborne.republika.pl/

Roboty tam co niemiara, zwłaszcza, że poprzednicy mocno zaniedbali to miejsce. Ale do rzeczy, starczy tego lokowania produktu ;) . Powoli bo powoli, ale prace nad modelem trwają i już powstała praktycznie cała nadbudówka śródokręcia :



Wszystko świetnie się kleiło za wyjątkiem okapów kominowych. Jakoś moje paluchy nie były w stanie tych detali porządnie wymodelować, nie ma co owijać w bawełnę : dałem ciała. No i poniżej nadbudówka już na pokładzie:



Następną aktualizację postaram się zrobić w czasie świąt, będę miał więcej czasu.
Pozdrawiam
C.D.N Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
21-12-14 17:09  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No właśnie gablota już na niego czeka i deska pod gablotę już też prawie gotowa. Jeszcze tylko bejca i lakier. Jak deska będzie już zrobiona model zostanie do niej przytwierdzony na stałe.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
14-01-15 17:34  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich. Prace nad tym modelem idą mi w iście ślimaczym tempie. Nie żeby były jakieś problemy z opracowaniem, bo te jest super. nagle zaczęło brakować mi czasu. No ale coś tam zawsze się robi, nadbudówka śródokręcia już prawie gotowa:



Powstała też nadbudówka rufowa wraz z magazynem torped:



Za dużo tego nie ma, ale zawsze coś tam do przodu ;)
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
14-01-15 18:33  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Może i powoli, ale zawsze do przodu i to z ładnym efektem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-01-15 19:33  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie wszystko wygląda.Podobają mi się relingi, takie proste równe. Kleisz je na klej typu SG, rzadki czy w żelu?

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
14-01-15 19:56  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Od kiedy się pojawił używam SG, taki najtańszy w czarno - żółtej tubce z białą gwiazdką na czerwonym polu. Przerabiałem różne rodzaje SG i pochodne tego specyfiku , te tanie i te drogie , ale moim zdaniem ten jest najlepszy.

--

Post zmieniony (14-01-15 19:58)

 
17-01-15 08:40  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ślimaku czy zauważyłeś w trakcie oklejania kadłuba niezgodności szkieletu z oklejką na rufie? Ja mam chyba odwieczny problem ze "wzniosem" ;-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-01-15 08:33  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
No rufy okrętowe maja to do siebie, że utrudniają życie modelarzy, ja też przy każdym modelu muszę się nakombinować żeby jakoś to wyglądało. A wracając do tematu: nadbudówka rufowa już praktycznie ukończona :



No i siłą rzeczy zacząłem budowę nadbudówki głównej lub dziobowej, jak kto woli :



Sporą zagwostką było dla mnie zrobienie oszklenia, bo wycinanie okienek jakoś mi nie pasowało, no dobra, po prostu nie dal bym rady tego równo wyciąć ;) . Ratunkiem okazał się zestaw fototrawionych drabinek, które kupiłem budując okręty plastikowe. Wystarczyło tylko dobrać rozstaw szczebli i po wklejeniu co drugi usunąć. No i na koniec przymiarka:



C.D.N Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
29-01-15 14:51  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tak się napracowałeś przy tym oszkleniu osiągając dobry efekt, a pozostałe szyby są papierowe...
Dziwnie to wygląda.
Jest sposób na przeszklenie tych bulai, bo o nie właśnie mi chodzi, ale pewnie sam dojdziesz do rozwiązania.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-01-15 20:02  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładne oszklenie. Nie pękaj bo ja wyciąłem równo i chyba i tak zainwestuję w drabinki ; - )

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-01-15 23:01  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Art lepiej powiedz od razu. Też jestem ciekaw bo mam podobny problem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-01-15 23:23  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

W tej sytuacji jaka jest ja bym powycinał (wybijakiem) z dyskietkowej, czarnej folii kółka o średnicy bulai i nakleił na poszycie w odpowiednich miejscach.
I można by na tym poprzestać. Można też pójść o krok dalej i wydziergać obrączki z drutu (nie grubszego jak 0,2mm) o średnicy minimalnie większej od średnicy naklejonych kółek oraz "wcisnąć" je po obwodzie.
Trochę zabawy, ale efekt powinien być obiecujący.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-01-15 05:50  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

W zasadzie to kombinowałem w tym kierunku, zastanawiałem się nad wycięciem kółek z taśmy izolacyjnej, ale doszedłem do wniosku, że to chyba by było za grube. W każdym razie dzięki za podpowiedź, będę musiał pokombinować :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
30-01-15 08:51  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przy dwusetce to aby nie będzie za bardzo wystawało . Mówiąc szczerze nie wierzę żeby Art użył tak prostych środków. Prędzej wiertełkiem dziurka , potem końcówką diamentową rozwiercanie, potem kółeczko z obrączka wciśnięte i zlicowane :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-05-15 09:07  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Tak coś mi się wydaje, że ta budowa i związana z nią relacja nieco rozwleka się w czasie. No niestety, ale ostatnio czas jest u mnie towarem bardziej deficytowym niż pomarańcze za czasów PRL-u. Ale zawsze coś tam się podłubie i tak nadbudówka już jest na stałe na swoim miejscu, powstał przedni pomost działka p-lot i powoli powstaje maszt główny, wiem,wiem w niektórych miejscach muszę poprawić retusz, zrobię to przy okazji malowania masztu:



Co prawda nie wiele tego, ale zawsze do przodu.
C.D.N.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
04-06-15 17:44  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witajcie
Prace trwają nadal, choć nie tak jakbym sobie tego życzył. Maszt główny już ukończony, pozostało jeszcze zrobić takielunek :



Maszt rufowy wraz z radarem też już zrobiony i jak poprzednio, brak jeszcze takielunku :



No i ruszyły prace nad uzbrojeniem okrętu, na pierwszy ogień poszły wyrzutnie torped, na początek taki sobie jeżowiec :



I już na swoim miejscu :



Oczywiście retusz jeszcze do poprawki, ale to już troszkę później, i dopiero na zdjeciach zauważyłem to, że poręcz na wyrzutniach nie jest przycięta i blokuje drzwi, już to poprawiloem :). Na dzisiaj to już wszystko.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (04-06-15 17:49)

 
04-06-15 20:09  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo dokładnie i czysto wykonane elementy. A radar zasługuje na osobne pochwały.

--

Post zmieniony (19-07-15 13:06)

 
04-06-15 22:57  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hejka Ślimaku, szkoda, że nie pokusiłeś się o uplastycznienie szyn wózka torped. Układ nie najprostszy ponieważ zawijają się trochę i przecinają ale warto. Pokład nabiera wówczas sporo dodatkowej głębi.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-06-15 07:54  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No faktyczne, mogłem z tym pokombinować, ale jakoś mi to do głowy nie wpadło. W następnym modelu już nie zapomnę o tym :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
21-06-15 15:20  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dziś tylko kilka fotek bo i nie dużo jest zrobione. Powstały wieże artylerii głównej wraz ze słynną i jakże upierdliwą japońską drutologią :) :



Poniżej już pomalowane:



No i już zamontowane na okręcie :



Moim zdaniem tragedii nie ma, ale siedzenia też nie urywa. Niby jest OK, ale jakoś nie jestem zadowolony z roboty.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
21-06-15 21:02  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta drutologia na wieżach to jeden z powodów, dla których nigdy nie zrobię niszczyciela. Podziwiam wszystkich, którym uda się przez te druty przejść. Tobie wyszło to świetnie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-06-15 21:14  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ślimak zawsze robił fajnie drutologię na wieżyczkach.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-06-15 21:21  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mmmm te japońskie niszczyciele. Wspaniała pływadełka. Świetna robota Ślimaku.

--
Pozdrawiam Darek

 
16-07-15 08:20  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Prace idą, niestety w ślimaczym tempie, ale zawsze do przodu. Praktycznie wszystkie bambetle pokładowe już zrobione, pozostały tylko szalupy. Zrobiłem też olinowanie w częsci dziobowej okrętu:



A tak prezentuje się całość moich wypocin :) :



Resztę olinowania zrobię gdy szalupy i trapy zejściowe będą już na swoim miejscu.
C.D. N.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
16-07-15 11:59  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
bugi 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładnie!Drutologi w tych cesarskich okrętach masakryczna ilość!

 
16-07-15 14:44  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie to wszystko się prezentuje,od dawna chodzą za mną japońskie niszczyciele,ale ciągle coś tam mi wleci innego ,pozdrawiam Marek
PS> lufy od plotek wyglądają na za długie ,ale pewnie mi się wydaje

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-07-15 14:47  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to już pachnie finiszem i galerią. A z lufami faktycznie coś nie halo.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
17-07-15 14:55  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Stanowczo za długie. Poza tym model bardzo ładny.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-07-15 17:31  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie się prezentuje.

--
Pozdrawiam Darek

 
18-07-15 00:55  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajnie się model prezentuje ale zrób coś z tymi lufami działek pojedynczych bo są za długie i walą po oczach jak diabli a wtedy będzie gicio.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
19-07-15 10:42  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,akurat się natknąłem nahttp://www.combinedfleet.com/25_60.htmpozdrawiamMarek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-08-15 14:04  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No witam
Prace ciągle trwają, skończyłem już olinowanie i zrobiłem szalupy i jak to zwykle u mnie bywa do budowy użyłem wszystkich słów łaciny podwórkowej i supergluta. Jak widać na zdjeciach uległem też waszym sugestiom i karabiny poszły do przeróbki. Faktycznie były za duże, ale użyłem zestawu metalowych luf dedykowanych temu modelowi. A czemu sam nie zauważyłem tego że jest z nimi coś nie tak ? Nie wiem. Ok, starczy pisania pora na zdjęcia :




C.D.N

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-08-15 20:15  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie wygląda. Widzę po pływającej chryzantemie,że okręt jest z czasu operacji "Ten ichigo":-)

--
Pozdrawiam Darek

 
05-08-15 20:05  Odp: [R] IJN Hatsushimo by Ślimak
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj i umknęło mi. Z czego olinowanie? Wygląda na bardzo precyzyjny drucik.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-08-15 09:10  Odp: [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Olinowanie ,już od kilku modeli robię z włosów peruki, co to ja moja córa na jakiegoś sylwka sobie sprawiła. Włosy są długie, łatwo się kleją i są lekko elastyczne. Całość już po przyklejeniu malowana czarną farbką.
A tak poza tym, to kolejny japoniec już ukończony. Model wyszedł średnio, moim zdaniem, opracowanie wycinanki jest świetne, ale mi jakoś, coś nie pasiło. Do końca nie wiem co. Model teraz poszedł do gabloty i za parę dni, jak od niego odpocznę przejdzie koleny przegląd i zapewne, kolejne poprawki głownie retuszu. OK koniec ględzenia, zapraszam do oglądania:










No i to już koniec. Teraz pora dokopać się do relacji z budowy Matsu

Post zmieniony (08-08-15 09:12)

 
08-08-15 09:36  Odp: [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania modelu. Podoba mi się i to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-08-15 10:08  Odp: [R/G] IJN Hatsushimo by Ślimak
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje!! Świetny model, szczególnie podoba mi się olinowanie - super!
Kolejne piękne, japońskie pływadełko :-)

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024