FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 34Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-12-14 12:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od razu widać, że ryż został zebrany, bo David klei model za modelem :-)

Me-109 ukończony i muszę przyznać, że widać ogromną różnice w stosunku do poprzedniego samolotu. David – tak dalej, chłopie!

**

It is obvious that the rice has been harvested, because David is making model after model :-)

Me-109 is completed and I have to admit that there is a huge difference compared to the previous plane. David - so on, man!

, , ,

, , ,

,

--

 
24-12-14 11:42  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David: In English, second sentence of rodrus comments (starting with word „Science”) should be: „What was learned, has not been lost” :-) That’s true, anyway.

***

rodrus – lepiej nie wrzucaj do wujka Gogle IDIOMÓW, a takim jest „Nauka nie poszła w las (tylko w nas)”. Tłumacz nie rozumie idiomów i przekłada je dosłownie, co czyni przetłumaczone zdanie cudownie bezsensownym.

„Science” to nie jest osobista nauka którą odnosimy w wyniku naszej aktywności, ale Nauka przez wielkie N. Science to może być fizyka, astronomia czy biologia. Nauka którą zyskujemy w wyniku szlifowania swoich umiejętności, to skilness lub experience. Google przetłumaczył użyty przez Ciebie idiom w ten sposób, że „Nauka nie poszła do lasu” :-)))

Dla zabawy idiom z dosłownym tłumaczeniem: Wziął nogi za pas – He took his legs behind his belt :-) zamiast „Cut and run”.

Inny idiom: Anglik nie powie np. „Carry wood to the forest” (Wieźć drewno do lasu), tylko „Carry coal to Newcastle” (Wieźć węgiel do Newcastle – bo w Newcastle znajdowało się kiedyś mnóstwo kopalni).

I jeszcze jeden przykładowy idiom: po polsku mówimy „Robić z igły widły”. Dosłownie po angielsku byłoby „Do fork with needles”, ale Anglik powie „Change a fly into an elephant” (Zmienić muchę w słonia) .

Tak więc, przyjacielu, tłumacz nadal wszystko przy pomocy Gogle, ale lepiej nie podsuwaj mu idiomów :-)

Mam szczerą nadzieję że nie weźmiesz powyższych życzliwych uwag jako wyraz mojego wymądrzania się!!!

(Gdy David przesyłał mi ostatnie zamieszczone tu zdjęcia, napisał ”Z pewnością Rodrus da mi znać, jak wyszedł model”. Miło mi, że go nie zawiodłeś :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Akra

 
25-12-14 12:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od Davida:

Dziękuję rodrusowi za życzenia, są bardzo miłe. Ze swej strony życzę WESOŁYCH ŚWIĄT Jemu i wszystkim kolegom z Konradusa.

Tajlandia nie obchodzi Bożego Narodzenia, bo 99% to buddyści, ale to nie wstrzymuje ich od cieszenia się z tej okazji (każdy powód jest dobry). Zatem Thonkorn (żona Davida) jest zajęta szykowaniem świątecznego obiadu, potem przyjdzie mnóstwo ludzi. Tańce i mnóstwo Cow Lowe (tajska whisky) i naprawdę dobrze się będziemy bawić.

 
29-12-14 10:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David nie zwalnia tempa. Tym razem rozpoczął model Willysa. Mimo że niektóre zdjęcia są zbyt ciemne, zamieszczam je wszystkie.
David: zamaluj białe krawędzie widoczne na niektórych elementach!

David is not slowing down. This time he started to build model of Willys. Although some of the pictures are too dark, I put all of them here.
David: paint over the white edges visible on some parts!

, ,

, ,

--

 
29-12-14 13:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ostoja - bądź tak miły i zrób to także z niektórymi innymi zdjęciami Willysa :-)

Ostoja - be so kind and do the same with some of another photos of Willys :-)

 
02-01-15 11:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś kolejne zdjęcia właśnie budowanego Willysa, a także parę zdjęć pociągu. Jakość zdjęć jest wręcz znakomita!

Today another photographs of just built Willys and some photos of the train. Quality of pictures is just excellent!


,

, , ,

, , , ,

--

 
07-01-15 11:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Willys jest gotowy! Willys is ready!

, , ,

, , ,


Nie ma problemu z następnymi modelami do sklejania... oto najnowsza przesyłka z Modelika. Kolejna, od Answer, jest w drodze do Tajlandii.

And there is no problem with next models to built... this is latest package received from Modelik. Another one, from Answer, is on the way to Thailand.



--

 
07-01-15 12:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero przed chwilą David zwrócił mi uwagę na to, że zapomniał skleić kierownicę :-) Mam nadzieję dostać od niego zdjęcie kompletnego samochodu. Aha, czeka także na przesyłkę z GPM. Kiedy on chce skleić te wszsytkie modele?

Only a moment ago, David drew my attention to the fact that he forgot to clog the wheel:-) I hope to get from him the picture to complete the car. Oh, and he is waiting also for package from GPM. When he wants to glue all these models?

 
07-01-15 12:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Już jest kierownica!

O ile wiem, przesyłka idzie do Tajlandii statkiem (nie poczta lotniczą), więc myślę, że trwa to pewnie nawet do dwóch miesięcy.

,

The wheel drive is on its place!

As far as I know parcel is shipped to Thailand by ship (not by airmail), so it lasts about two months, I think.

--

 
07-01-15 14:53  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał:

The MG is the one that came with the model . I think it is correct scale

MG był w tym modelu. Myślę że skala jest prawidłowa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 34Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024