FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 64Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 
18-04-16 20:15  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

pawcio37 z takim Twoim podejściem to do każdego modelu można się przyczepić, że czegoś mu brakuje i można było coś zrobić lepiej, bardziej uplastycznić, dodać detali. Każdego. Na szczęście dla większości (mam taką nadzieję...) modelarstwo to jednak sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu, a forum to miejsce na dzielenie się wynikami tego spędzonego czasu. Czy krytyka tu jest potrzebna? Taka w Twoim wykonaniu skojarzyła mi się z krytykanctwem na punkty: ile wynajdziesz ze zdjęć wtop i wypunktujesz. Mnie się model podoba, mam nadzieję, że autor spędził przy nim miłe chwile.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
18-04-16 20:40  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
janekg   

Przepraszam bardzo-całe zamieszanie to moja wina.A chcę dodać że dzięki Dawidowi nasze rodzime wydawnictwa znane są na całym świecie.Pozdrawiam

 
18-04-16 20:55  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kochani, życzyłbym każdemu początkującemu takich postępów po zaledwie półtorarocznej praktyce w klejeniu... dajcie mu modelarsko dojrzeć...

A co do pośpiechu: wcale nie robi modeli w pośpiechu! Dlaczego zatem tak szybko mu idzie? Mieszka w Tajlandii, żyjąc z brytyjskiej emerytury. Na tajskiej wsi, gdzie ma zero obowiązków, poza okresową pomocą przy zbiorze ryżu. W okolicy nie ma żadnego innego Europejczyka. W rezultacie cały swój czas od świtu do zmierzchu poświęca na klejenie modeli. Gdybyście także mieli czas na klejenie przez - powiedzmy - osiem godzin przez siedem dni w tygodniu, Wasz zbiór modeli również rósłby w niesamowitym tempie.

A co do niedoróbek? I tak dobrze że zaledwie po półtorarocznej praktyce nie wymagacie od niego poziomu Precyzyjnego, Qnia czy innych arcymistrzów kartonu. Weźmy na przykład te nieszczęsne żaluzje: żeby zrobić je tak jak na zdjęciu, należałoby przeciąć je po narysowanej linii, dodając dwumilimetrowe nacięcia bo bokach (bo na wydrukowanej części nie ma w tym miejscu narysowanych bocznych kreseczek!). Potem należałoby samemu sobie narysować, wyciąć i wkleić po bokach lekko odgiętych do góry żaluzji coś w rodzaju malutkich trójkącików, bo dopiero to pozwoliłoby na uplastycznienie całości. To już jest zadanie dla mocno zaawansowanych. A poza tym on klei w standardzie, niczego nie dodając. A że to i owo mu jeszcze nie wychodzi? Dajcie chłopakowi czas.

 
18-04-16 21:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ja również nie widzę w pracy Davida niczego zdrożnego. Podobają mi się jego pracowitość i zapał.
W kwestii wycinanki - jest w niej rysunek, jak się te szczeliny robi z pomocą zwykłej igły do szycia. Żadnych trójkącików czy nacięć poprzecznych. Fakt też jest taki, że w instrukcji jest to objaśnione po polsku.

 
18-04-16 21:31  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kierownik - Może się trochę zagalopowałem, żaluzje nie są brzydko wykonane i ogólnie model mi się podoba, przepraszam autora modelu jeśli go uraziłem. Chodziło mi jedynie o ilość "piór" żaluzji. W oryginale na żaluzji frontowej naliczyłem 42, w modelu jest ich 34.

--

 
19-04-16 07:07  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No i fajnie. Znowu wszyscy wszystkich kochają :-) Wszystkim dyskutantom życzę zdrówka!

 
19-04-16 10:27  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie czuję się urażony, wszak do roli mistrza nie pretenduję ;-) Kilka słów wyjaśnienia: przedmiotowe ustrojstwa to nie żaluzje, lecz szczeliny wentylacyjne. Miałem przyjemność osobiście oglądać i macać ponad 90% z tych lokomotyw w Polsce, do tego kilka w Czechach i na Słowacji. Co ciekawe - spotykane są różne wersje wykonania tych drzwi. Te czołowe bywają nawet bez szczelin. Od spodu szczelin montowane są kasety filtracyjne z wkładami fizelinowymi (jak w kuchennych okapach).
Co do wycinanki - czasem trzeba coś dostosować do tworzywa i techniki wykonania. Gdybym zagęścił szczeliny na drzwiach czołowych, byłoby bardzo trudno je naciąć i ukształtować. Nieco zwiększone są też odległości pomiędzy szczelinami na drzwiach przedziałów, oczywiście w jeszcze akceptowalnym zakresie wymiarów.

 
19-04-16 20:13  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na prośbę Davida streściłem mu naszą dyskusję o jego modelach.
Odpisał mi tak:

„Odnośnie dieslowskiej lokomotywy: wiem że nie zrobiłem szczelin. Próbowałem robić je najpierw na kawałku papieru i po stwierdzeniu iż nie dam rady osiągnąć perfekcyjnego rezultatu zdecydowałem nie robić ich, żeby nie zmarnować dwóch tygodni pracy. Pomimo tego wciąż jestem zadowolony z ostatecznego wyglądu modelu.

Odnośnie silnika Po-2 rozumiem krytykę ale jak pisałem ci wcześniej zdaję sobie sprawę że moje modele nie są perfekcyjne i myślę że nigdy nie osiągnę poziomu innych kolegów ale i tak jestem zadowolony. Jutro wyślę ci zdjęcia skończonego samolotu, oczekując kolejnej krytyki???

Rozumiem że umieszczając zdjęcia na Konradusie będę miał wiele głosów krytycznych. JEST DOBRZE WIEDZIEĆ co myślą inni (źle czy dobrze), bo pomoże mi to w rozwijaniu mojego hobby.

Myślę że poprawiłem swoje umiejętności w ciągu ostatnich 12 miesięcy, sądzę że głównie dzięki oglądaniu modeli kolegów na Konradusie, znam swoje ograniczenia.

Będę nadal wysyłał ci zdjęcia dopóki nie powiesz, żebym przestał.

***

Upon David’s request I have summarized him our discussion about his models.

David: I have translated your last e-mail. No doubt PLEASE CONTINUE YOUR MODELLING and enjoy us with further photographs. As I wrote in my last e-mail, almost each of us meet critics on models shown on Konradus. You cannot be exception :-)

David, przetłumaczyłem twój ostatni e-mail. Bez wątpienia KONTYNUUJ BUDOWĘ MODELI i ciesz nas kolejnymi zdjęciami. Jak pisałem w ostatnim mejlu, prawie każdy z nas spotyka krytykę w sprawie modeli pokazywanych na Konradusie. Nie możesz być wyjątkiem :-)

***

Kolejne zdjęcia Po-2
Another photographs of Po-2

, , ,

Post zmieniony (19-04-16 20:23)

 
20-04-16 12:54  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG, przetłumaczę (tutaj) po poludniu.
David - I will translate ZbiG's test (here) this afternoon Polish time

ZbiGu, jeśli w modelu są szablony tylko rur ssących a nie ma wydechowych to trudno, żeby David miał o tym pojęcie. Klei to, co mu daje wycinanka. O grubości cięgien już mu pisałem, zasugerowałem zastąpienie drutów np. żyłką wędkarską.
Lotki góra-dół. Sam nie wiem o co Ci chodzi, a co dopiero facet nie mający żadnej wiedzy o samolotach... klei to, co ma w wycinance.

 
20-04-16 18:53  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, zacząłem tłumaczyć i póki co, poległem:
- Co jest nie tak z tymi wychyleniami lotek w modelu naszego kolegi?
- Jeśli trzeba „koniecznie wstawić pięć rur wydechowych”, dlaczego piszesz że trzeba „zostawić TYLKO pięć rur ssących?” Zdecyduj się na coś!
- David polega tylko na rysunkach w wycinance, nie szuka zdjęć w necie. Robi to, co jest na rysunkach montażowych i już. Koniec kropka, jeśli chodzi o ten punkt.

David: I have started to translate ZbiG’s comments and finalny I raised to him three items he has to clarify first. Then only I will continue translation.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 64Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024