FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 64Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 
17-04-16 15:31  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
pawcio37   

Wracając do tego co napisałem to miałem na myśli, że kolega z Tajlandii produkuje jak Chińska fabryka robiąc szybko modele i nie zawsze z wykorzystaniem tego co przewidziano w wycinance np T448p jest wykonana z dużymi uproszczeniami dlaczego bo czekał już następny model? Modelarstwo to nie wyścigi...to tyle w temacie.

 
17-04-16 18:05  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

O jakich uproszczeniach mówisz, pawciu?

 
17-04-16 19:00  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
pawcio37   

Dla porównania model ze strony Modelika i model Davida

http://pokazywarka.pl/z6su4m/#zdjecie17774745

Model Davida jest uproszczony przez to bardziej "płaski" więc i szybciej wykonany. Jak pisałem wcześniej modelarstwo to nie wyścigi...a skoro kolega zamieszcza zdjęcia modeli więc musi się pogodzić nie tylko z pozytywną opinia, ale również z krytyką.

--

 
18-04-16 07:36  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy chodzi o Te żaluzje? Jeśli tak to model ze strony modelika ma je brzydko wykonane i w złej ilości przez co przeskalowane.

--

 
18-04-16 07:54  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

pawciu, wybacz moje słowa, ale CZEPIASZ SIĘ. Na pierwszym zdjęciu żaluzje zostały uplastycznione. David zrobił żaluzje ściśle tak, jak były na arkuszu. A na arkuszu - jak widać na zdjęciu - były narysowane tylko proste kreski, bez żadnych krótkich bocznych, mogących sugerować że trzeba wszystko naciąć, a następnie delikatnie odgiąć.

Niewykluczone że w słownym opisie była sugestia iż można żaluzje przeciąć i powyginać, ale dziwnym trafem nasz kolega z języka polskiego zna tylko słowa "dzień dobry". To ci językowy gamoń, nieprawdaż?

Tak przy okazji: ciekaw jestem jak po półtora roku od chwili gdy zabrałeś się za klejenie modeli wyglądały te Twoje. Prezentowały mistrzostwo świata? Wzbogacałeś je smaczkami w rodzaju trójwymiarowych żaluzji? A David skleił swój pierwszy model właśnie raptem półtora roku temu - uważam że w tak krótkim czasie osiągnął już bardzo przyzwoity poziom, rosnący z każdym kolejnym modelem.

Post zmieniony (18-04-16 07:58)

 
18-04-16 18:16  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
pawcio37   

Kolego Akra nie będę pisał o swoich modelach bo ich nie wystawiam i nie będę a jeśli kolega którego tak bronisz nie wiem za co i dlaczego nie znosi słowa krytyki to niech tych modeli nie prezentuje a zatrzyma tylko dla siebie. Jeśli czegoś nie rozumiesz to ci wytłumaczę jeszcze raz wystawiając swoje prace nie ważne w jakim temacie usłyszysz opinie pozytywne jak i negatywne a jeśli tego nie rozumiesz to twój prywatny problem. Negatywne opinie służą po to (jeśli dalej nie rozumiesz) by autor czegoś w przyszłości się nauczył i zwrócił więcej uwagi na szczegóły. Napisałem tylko o braku dokładności w wykonaniu modelu a po ilości wykonanych już prac widać, że twój kolega robi je jakby się gdzieś śpieszył. Jeśli kolega z Tajlandii ne zna języka instrukcji to zawsze pozostaje poszukać czegoś w internecie na temat modelu który ma się w planach do sklejania lub jest się w trakcie. Poza tym uwagi nie dotyczą tylko tego modelu a innych częściowo też. To tyle w temacie i myślę że nie ma więcej sensu o tym pisać jeśli jedna ze stron nie przyjmuje słów krytyki.

 
18-04-16 18:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kari   

pawcio37, ... naskakujesz i szukasz dziury w całym; daj spokój i podziwiaj albo nie.
... co innego konstruktywna krytyka, a co innego ściąganie skórki z ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
18-04-16 18:41  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"Jeśli tak to model ze strony modelika ma je brzydko wykonane i w złej ilości przez co przeskalowane."
Na czym kolega opiera twierdzenie o złej ilości i przeskalowaniu?

 
18-04-16 18:56  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
pawcio37   

kari nie szukam dziury w całym krytyka to krytyka jak w modelu jest coś do wykonania to trzeba to wykonać - jak były żaluzje do wykonania to trzeba było je wykonać (a że było ich wiele to pewnie nie wystarczyło cierpliwości...) a na zdjęciach w wycinance były jak "wół" widoczne, łby śrub były w wycinance do wycięcia (nie były takie małe) a na modelu brak, sprężyny w kolorze izolacji użytego drutu to się kolego czepiam? Zwracam uwagę tylko co można było poprawić i wykonać model bardziej plastycznie i poprawnie. Modelarstwo to nie są wyścigi kto wykona więcej modeli i wystawi na forum by inni tylko podziwiali...a skoro są wystawione zdjęcia to jak pisałem wcześniej pojawi się też krytyka i jeśli ktoś tego nie rozumie to przykro...

 
18-04-16 20:04  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

pawciu, mógłbym jedynie powtórzyć to co napisałem, ale skoro za pierwszym razem tego nie zrozumiałeś, to szkoda mojego czasu.
No i ciekaw jestem Twojej odpowiedzi na pytania kierownika... odpowiesz rzeczowo, czy nabierzesz wody w usta?

Przy okazji: piszesz "jeśli kolega z Tajlandii nie zna języka instrukcji to zawsze pozostaje poszukać czegoś w internecie na temat modelu który ma się w planach do sklejania lub jest się w trakcie". Przeginasz ponownie: kolega nie ma ambicji kleić całymi miesiącami i latami modeli maksymalnie podrasowanych, które mają potem wzbudzać ochy i achy na pokazach, zdobywając medale za zgodną z oryginałem liczbę śrub i nitów. On klei dokładnie to co jest w wycinance, bez żadnych dodatków i uszczegółowień.

No i już widzę, jak znajduje w necie szczegółowe anglojęzyczne opisy na temat np. polskiej lokomotywy...

Post zmieniony (18-04-16 20:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 64Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024