FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-14 09:29  [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koresponduję z mieszkającym w Tajlandii Anglikiem. Nazywa się David Mackie. Po okresie budowania modeli z drewna, od dłuższego już czasu przerzucił się na modele kartonowe. Obecnie klei Ol-49 z „Modelika” i w Jego imieniu będę tu prowadził relację. Oto pierwsze zdjęcia, które od niego otrzymałem:

,


, ,


,

Ponieważ podałem Davidowi stronę z relacją, miło mu pewnie będzie czytać komentarze po angielsku :-)

--

Post zmieniony (20-01-15 10:22)

 
20-10-14 12:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto część kolekcji Davida. Poprosiłem go o osobne zdjęcia każdego jego kartonowego modelu.

, ,

 
20-10-14 15:11  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dave (I know you will read read it): rodrus wrote you have first class collection!

 
09-11-14 16:13  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto kolejne zdjęcia z Tajlandii. Lokomotywa i tender już gotowe, teraz David zabiera się za tor. Przy okazji przesłał także fotki ciężarówki Wehrmachtu, również z Modelika.

, , ,
,

,

Napiszcie mu parę słów po angielsku, bo podałem mu adres tej relacji :-)

--

 
09-11-14 16:51  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodrus - nie jest to tłumaczenie doskonałe, ale z pewnością zrozumiałe. I o to chodzi :-)

 
10-11-14 13:33  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał do mnie tak:

Przeczytałem komentarze z wielkim zainteresowaniem, dziękuję Ryszardowi i Rodrusowi. Do Ryszarda: mam nadzieję kleić samoloty, kilka już nawet kupiłem.
Specjalne podziękowania dla Rodrusa: wiem że model ciężarówki nie jest piękny, ale jestem nowicjuszem i to było moje pierwsze podejście do samochodu.
Bardzo podoba mi sie jego kolekcja (nauczyłem Davida jak oglądać inne relacje - Akra), bardzo dobra robota, zwłaszcza traktory. Bizon jest cudownie zdetalizowany.
Wkrótce wyjeżdżam na 90 dni, ale powrocie przyślę zdjęcia innych modeli.

 
12-11-14 09:28  Odp: [R] Ol-49, 1:25, Modelik, klejony przez Anglika z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A David nie wyjeżdża jednak na 90 dni, ale na jeden dzień poza Tajlandię, gdzie odnowi wizę pobytową na kolejne 90 dni :-)
Czyli że powinienem wkrótce dostać od niego fotki innych modeli.

 
17-11-14 09:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zmieniłem nazwę wątku, bo teraz jest to po prostu galeria modeli wykonanych przez Davida. David przedtem robił modele drewniane, od niedawna przerzucił się na kartonowe jako mniej kosztowne :-)

David późno zaczął kleić karton, bo tak na oko jest w moim wieku (jestem rocznik 1951) i de facto wciąż się dopiero uczy – ale jak widać, jest bardzo ambitny. No to lecimy.



, , , ,

, ,

, , ,




--

 
17-11-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

I żaglowce i tylnokołowiec są z drewna

 
17-11-14 10:32  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David jest na emeryturze, więc ma sporo czasu :-)

I kolejne fotki, tym razem tylko kolejowe:

, , ,

, , , ,

, , ,

--

 
17-11-14 15:23  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David czyta Was :-)

 
20-11-14 13:08  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś nowe fotki modeli Davida. Najpierw karton. Nazwy zaczętej właśnie lokomotyw nie domyślam się.


, , ,
,

A teraz gotowy w połowie drewniany model żaglowca. Na razie czeka, aż David zmęczy sie kartonem :-)

, , , ,

A oto sam David. Właśnie pomaga swej tajskiej rodzinie zebrać ryż. Bez maszyn. Pisze, że ciężka praca , a do tego gorąco. Ja myślę, że ciężka...

,

--

 
20-11-14 15:30  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Parowóz jest z Modelika, na pewno.

Steam locomotive is from Modelik, for sure.

 
21-11-14 08:31  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

killy9999, jeśli chcesz oglądać same dobre fotki, to lepiej niech ja je najpierw segreguję i potem tu umieszczam :-)
Nie sądzę, żeby Dave był szczęśliwy przebijając się przez instrukcje Konradusa, nawet jeśli bym mu je przetłumaczył. Sądzę że moje pośrednictwo mu pasuje. Przy okazji: nasza korespondencja ma raczej prywatną naturę, przy okazji z fotkami modeli w tle.


killy9999, if you want to see only photos of good quality, it's better to let ME segregate them and then put here:-)
I think Dave would not to be too happy to go through Konradus instructions, even duly translated by me. My assistance is quite convenient for him, I think. By the way: our correspondence is rather of private nature, with some pictures of models in the background.

 
23-11-14 11:02  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A oto kolejne fotki z Tajlandii. Zanim pokażę zdjęcia drewnianych żaglowców, najpierw kolejny raport
z budowy lokomotywy Henschel z Modelika:



A teraz już trzy żaglowce:

, , ,
, ,


,


, , , ,


,

Jak już pisałem, David przerzucił się na karton bo takie modele są mniej kosztowne, oraz – chyba przede wszystkim – powstają szybciej niż te drewniane. No to czekajmy na ukończenie lokomotywy :-)

--

 
23-11-14 16:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodurs - Dave prosi o przekazanie podziękowań za Twoją pochwałę :-)

 
25-11-14 15:07  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak widać, David nie tylko sierpem umie sie posługiwać :-)


A oto kolejne fotki parowozu Henschel
, , ,

--

 
27-11-14 13:59  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zbiory ryżu są ważne, ale pomimo tego David nie przestaje kleić :-)

, , ,
, ,

David, everything is perfect, but WHERE ARE THE TRACKS?
(David, wszystko jest znakomite, ale GDZIE SĄ TORY?)

--

 
27-11-14 15:30  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dave, marek1 claims your photographs are made against the light. That's true for tank cars. I think side light would be better.

Post zmieniony (27-11-14 22:22)

 
01-12-14 08:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Może za kilka miesięcy ktoś z nas będzie jadł ryż zebrany przez Davida? Szukajcie w sklepach ryżu z Tajlandii :-)
Maybe in a few months one of us will eat rice harvested by David? Seek rice from Thailand in the shops :-)


Lokomotywa rozbudowuje się. Pokrętła na piątym zdjęciu to najwyraźniej laserki. Sądzę, że to najlepsze rozwiązanie.
The making of the locomotive model is in progress. Knobs on the fifth picture are apparently made of laser-cut parts. Best solution, I think.
, , , ,

Mając taką różnokolorową podstawkę pod wycięte części, pewnie nie potrafiłbym znaleźć większości z nich :-)
With such a multi-colored plate on the table, probably I would not be able to find most of the cut-out parts :-)



DAVID: AFTER ZOOMING YOU WILL FIND SOME PICTURES ARE STILL NOT SHARP ENOUGH. TRY BETTER :-)
(Po powiększeniu zobaczysz, że nie wszystkie zdjęcia są wystarczająco ostre. Postaraj się bardziej)

--

 
01-12-14 13:20  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ale nie widzę PRODUCE OF THAILAND?

 
01-12-14 13:45  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dave napisał/ David wrote:
„I see what you mean about photos not to good I use telephone camera. Next time I try different phone. I see what Rodus is saying about chimney it dosnt look that bad in real life. i will look closer tomorrow. I do appreciate all the comments critical or not. I do feel very inadequate compared to all these Polish guys. I wonder do they ever do anything less than perfect??”

Tłumaczę nie dosłownie, ale żeby wyszło jak najlepiej po polsku :-) - Translation into Polish:
Rozumiem, co masz na myśli w sprawie niedobrych zdjęć, używam aparatu w telefonie. Następnym razem wezmę inny aparat. Przeczytałem, co Rodus pisze o kominie, w realu nie wygląda tak źle. Przyjrzę się temu jutro. Doceniam wszystkie uwagi: krytyczne, czy nie. Czuję się bardzo przeciętny w porównaniu do tych wszystkich polskich chłopaków. Zastanawiam się, czy oni kiedykolwiek robią coś, co nie jest perfekcyjne?

Ostatnie zdanie to nie jest ironia! Dave ogląda zdjęcia Waszych modeli, ale chyba najbardziej rzuciły go na kolana modele Precyzyjnego :-)
And same in English: The last sentence is not just an irony! Dave watches photographs of your models, but there are Precyzyjny’s models, which threw him back on his knees :-)

Dave, do not worry – you can find here also many models of - say - medium class. I think it was my mistake to send you www pages with top models only :-). When I look at them, I feel very small as well :-)
And same in Polish:
David, nie martw się. Możesz tu znaleźć także wiele modeli klasy – powiedzmy – średniej. Myślę że było pomyłką wysyłanie ci adresów stron www tylko z najlepszymi modelami. Kiedy patrzę na nie, to też czuję się malutki :-)

Post zmieniony (01-12-14 13:47)

 
01-12-14 15:45  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

To skąd wiesz, amigo, że któryś ryż jest z Tajlandii?

 
02-12-14 10:28  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

(David: below there is translation of your last message you sent me :-)
David napisał:

NIE NIE, nie popełniasz pomyłki wysyłając mi zdjęcia perfekcyjnych modeli. Lubię patrzeć na nie z podziwem. Kocham moje hobby i mam nadzieję, że się z czasem poprawię. Fotografie które mi wysyłasz (raczej strony, które mu podaję – Akra), są dla mnie inspiracją do czegoś lepszego.

Ostoja: W Tajlandii jest mnóstwo rodzajów ryżu. Na północy, gdzie mieszkam, jemy głównie ryż kleisty. Rodzina żony uprawia ryż na własne potrzeby, w tym roku jest około 100 worków (mnóstwo ryżu).

 
02-12-14 12:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czekając na kolejne zdjęcia kartonowego modelu lokomotywy, pokazuję drewniany model VICTORY, oczywiście także zbudowanego przez Davida:

, , , ,

, , , ,

--

 
02-12-14 13:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Myślę że David jest bardzo szczęśliwy czytając takie komentarze (regularnie odwiedzą „swoją” stronę). Może kiedyś napisze tutaj coś po polsku :-)

I think David is very happy reading such comments (he is visiting „his” page regularly). Maybe one day he will write here something in Polish :-)

 
02-12-14 17:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Grubo lakieru, bo model stoi cały czas w TROPIKACH. Mieszkałem w takim klimacie ponad 6 lat (Nigeria), i wiem, co wilgoć potrafi zrobić z baaaardzo solidnie niezabezpieczonym drewnem :-)

Dave, marek1 wrote:
Model is quite old, and the layer of lacquer is too thick. Apart of that guns are made of brass. Anyway this is VICTORY, so please accept congratulations for your efforts.

And my response is:

There is thick layer of lacquer, because model is in tropic now. I was living in such climate for more than 6 years (Nigeria) so I know what moisture can do with veeeeery well unprotected wood:-)

 
07-12-14 08:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Lokomotywa skończona!
Locomotive is finished!

, ,
, ,

David, który model będzie następny?
David, what will be your next model???

--

 
07-12-14 12:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David nie czuje się najlepiej w sprawach związanych z aktywnym udziałem w forach komputerowych - a już zwłaszcza na stronach nie-angielskich i dlatego zdecydowanie preferuje moje pośrednictwo.

David does not feel well in matters related to the active participation on www forums – especially in non-English pages – and that is why definitely he prefers my assistance.

-----

David: if you wish to look at models of Patryk.K – or any other modeler – look at the left side of the screen, where the nick name is given. Below you can find following descriptions, regarding models of the very person:

Na forum (On line)
Relacje w toku (Ongoing reports – about models not yet finished)
Relacje z galerią (Reports about finished models with final gallery)
Galerie (Only galleries with finished models, without reports on model building)

If you click on any line, you can see the list of the models presented by certain person. Well, at the beginning I suggest you to check models of Patryk.K - any comments from your side would be much welcomed :-)

(Poinstruowałem Davida w jaki sposób może obejrzeć dokonania każdego z Was)

 
07-12-14 12:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał:

Mam model pociągu OD2 Modelik, ale zdecydowałem zmienić plany i zrobić samolot. Będzie to trudne, zobaczymy jak mi pójdzie.

Patryk. K – bardzo podoba mi się TR203, wygląda znakomicie. Wodnik bardzo dobry, musiało być trudno zrobić go w tak małej skali.

Ostoja: Uśmiałem się z rysunku Świętego Mikołaja robiącego model pociągu (musi być Polakiem).

 
09-12-14 12:34  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David robi teraz model Jak 3 z WAKU, 1:33 oczywiście. Nie jest wprawdzie pewny czy powinien pokazywać swoją pracę, bo najwyraźniej nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników. Uważa, że zrobienie ładnego modelu samolotu leży poza jego możliwościami.

Znowu moja wina, bo dałem mu adres strony z silnikiem do P-51 Mustanga, zrobionego przez QNia :-) Obawiam się, że myśli iż wszyscy polscy modelarze są klasy QNia lub Precyzyjnego, co oczywiście nie jest prawdą. Z tego to powodu, David, przysyłaj mi nadal zdjęcia myśliwca .

David now is making WAK model of Yak-3, 1:33 of course. He is not sure anyway whether he should show us his work, as apparently he is not satisfied with up-to-date results. In his opinion making of nice looking plane model is beyond his skill.

Again my fault as I gave him www page with QN engine for P-51 Mustang :-) I am afraid he thinks all Polish modelers are of QN or Precyzyjny class, which apparently is not true. That is why, David, continue with sending me further pictures of your fighter. By the way: in Polish this is Jakowlew Jak-3. English name is Yakovlev Yak-3.

A teraz parę fotek Jak-3 w budowie, oraz coś dla rozgrzewki, także od Davida :-)
And now few photos of Yak-3 and something for warming-up, also from David :-)

, ,

,

--

 
11-12-14 13:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zanim David pokaże nam kolejne zdjęcia Jaka-3, obejrzyjcie jeszcze jeden drewniany żaglowiec. A ostatnie zdjęcie jest dowodem na to, że David rzeczywiście żyje w tropikach. Myślę że ten miły gość zjawił się w jego ogrodzie :-)

Before David will show us more pictures of Yak-3, look at another wooden sailing ship. And the last picture is proof that David really lives in the tropics. I think this nice guest came to his garden :-)

, , ,

, , ,

--

 
11-12-14 14:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ten wąż to mała kobra, niestety Dave musiał ją zabić, jako niepożądanego gościa. A niedawno ukąsił go skorpion w rękę: trzy dni bólu... Wiwat polski klimat!
Model Jaka jest robiony, ale David nie jest zadowolony z dotychczasowych rezultatów - no cóż, nie ma z samolotami doświadczenia. Oczywiście napisałem mu, że model musi ukończyć i zdjęcia przysłać :-)

This snake is a small cobra, unfortunately Dave had to kill it, as unwanted guest. Not so long ago he was stung in nahd by a scorpion: three-days pain... Cheers to Polish climate!
He still makes Yak model, but David is not happy with so far results - well, he is not experienced with planes. Certainlky I wrote him that the model must becompleted and photos sent :-)

 
12-12-14 09:12  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David jest mocno niezadowolony z modelu Jaka, ale wobec naszych nacisków, przysłał mi kilka kolejnych zdjęć. Faktycznie model jest taki sobie, ale David cały czas się uczy, więc na pewno kolejne modele będą coraz lepsze.

Napisał mi też na temat słów Ostoi o zamordowaniu węża. Oczywiście David nie ma żadnej przyjemności w zabijaniu jakichkolwiek zwierząt, ale bał się o bezpieczeństwo, bo wąż był bardzo groźny.

Kilka słów ode mnie: Ostoja, jak można nazwać KOBRĘ w ogrodzie przy domu „miłym gościem”? Czy mam rozumieć że byłbyś szczęśliwy, mając w swoim ogrodzie takiego „miłego gościa”?

Przy okazji David bardzo chwali modele Twoich samolotów. Pytał o sposób w jaki robisz kokpity: podałem mu adres strony, na której Twoja metoda jest w bardzo przejrzysty sposób zaprezentowana.

--

David is deeply unhappy with his model of Yak, but under our pressure he sent me few more pictures. In fact, the model is so-so, but David is learning all the time, so for sure his further models will be better and better.

He wrote me also about Ostoja’s words that „nice guest was murdered”. Certainly David does not have any pleasure in killing any animal, but this one was very dangerous, so he was dreading about his and his family safety.

Few words from me: Ostoja, how you can call COBRA in the home garden "nice guest"? May I understand you would be happy having in own garden such „nice guest”?

By the way, David is full of praise of your plane models. He asked me about the way in which you do cockpits: I gave him www page where your method is presented in very clear way.


A teraz fotki. Najpierw znowu żaglowiec, a potem Jak-3.

, , ,
, , ,

, , ,
,

--

 
12-12-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ale ja napisałem "miły gość" z uśmieszkiem na końcu zdania, co oczywiście było ironią wobec takiej nazwy. A Ty napisałeś o ZAMORDOWANIU "miłego gościa", ze znakiem smutku...

OK, uzgodnijmy: kobra nie jest "miłym gościem" i nie została zamordowana, ale zabita w samoobronie.

But I wrote "nice guest" with smiling face at the end of the sentence, which was just an irony towards such name. A you have wrote about MURDER of the "nice guest", with sad face...

OK, let's agree: cobra is not "nice guest" and it was not murdered, but just killed in self-defence.

 
16-12-14 11:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak-3 ukończony! A przy okazji David w całej okazałości :-) oraz dwie fotki pokazujące piękno miejsca, w którym mieszka. David, jaki będzie twój następny model?


Yak-3 is finished! And - by the way – David in all its glory:-) as well as two photos showing the beauty of the place in which he lives. David, what will be your next model?

, ,

, ,

--
David dodał, że iglica na białej świątyni (ostatnie zdjęcie) jest wykrzywiona z powodu trzęsienia ziemi w listopadzie! Nigdy nie myślałem, że w tym rejonie są trzęsienia ziemi.

I never thought there are earthquakes in this area.

Jeśli ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z miasta Davida, wystarczy w Google wpisać Phayao foto.

Post zmieniony (16-12-14 12:02)

 
16-12-14 12:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodrus, nie wierz zbytnio w google translator :-)

 
16-12-14 14:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wujek Google partoli prawie każdy tekst, który jest trochę tylko bardziej skomplikowany :-)

Ja bym napisał:
I think that the model as a whole proved to be not too bad (good). And the experience you have gained will help you with the next plane.
The temples look cool.

Ale najważniejsze, że Dave i tak rozumie zdania tłumaczone przez Google, jedynie czasami musi gdzieniegdzie domyślić się sam, co jest co.
Do tej pory musiałem mu jedynie wyjaśnić, co znaczy zdanie z 9 grudnia „The point of connection (frames for large and pushing apart box)...” czyli nie jest źle. W tym zdaniu np. słowo „karton” (chodzi o „card”, czyli tekturę) , Google przetłumaczył na „box” – czyli kartonowe pudło. Po polsku też na kartonowe pudło mówimy przecież „karton”.

Pomimo tego leć nadal Wujkiem i nie przejmuj się :-)

 
21-12-14 10:33  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David postanowił skleić kolejny samolot. Myślę że tym razem wyjdzie mu dużo lepiej, bo jednak nabrał już trochę doświadczenia.

David decided to glue another plane. I think that this time it will come out much better, as he has already gained some experience.

,

--

 
21-12-14 18:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kolejne zdjęcia Me. Myślę ze David zorientował się w końcu, że znacznie łatwiej i szybciej buduje się modele samolotów niż lokomotyw… I sądzę że będzie bardzo szczęśliwy uwagą rodrusa o jakości nowego modelu :-)

A przy okazji zrobił interesującą dioramę.

Another photos of Me. I think David realised at last, that it is much to easier and faster to build model of plane and not locomotive… And I think He will be very happy with rodrus’ remark about new model :-)

In the meantime he made interesting diorama.

, ,

, , ,
, , , ,


--

 
23-12-14 12:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od razu widać, że ryż został zebrany, bo David klei model za modelem :-)

Me-109 ukończony i muszę przyznać, że widać ogromną różnice w stosunku do poprzedniego samolotu. David – tak dalej, chłopie!

**

It is obvious that the rice has been harvested, because David is making model after model :-)

Me-109 is completed and I have to admit that there is a huge difference compared to the previous plane. David - so on, man!

, , ,

, , ,

,

--

 
24-12-14 11:42  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David: In English, second sentence of rodrus comments (starting with word „Science”) should be: „What was learned, has not been lost” :-) That’s true, anyway.

***

rodrus – lepiej nie wrzucaj do wujka Gogle IDIOMÓW, a takim jest „Nauka nie poszła w las (tylko w nas)”. Tłumacz nie rozumie idiomów i przekłada je dosłownie, co czyni przetłumaczone zdanie cudownie bezsensownym.

„Science” to nie jest osobista nauka którą odnosimy w wyniku naszej aktywności, ale Nauka przez wielkie N. Science to może być fizyka, astronomia czy biologia. Nauka którą zyskujemy w wyniku szlifowania swoich umiejętności, to skilness lub experience. Google przetłumaczył użyty przez Ciebie idiom w ten sposób, że „Nauka nie poszła do lasu” :-)))

Dla zabawy idiom z dosłownym tłumaczeniem: Wziął nogi za pas – He took his legs behind his belt :-) zamiast „Cut and run”.

Inny idiom: Anglik nie powie np. „Carry wood to the forest” (Wieźć drewno do lasu), tylko „Carry coal to Newcastle” (Wieźć węgiel do Newcastle – bo w Newcastle znajdowało się kiedyś mnóstwo kopalni).

I jeszcze jeden przykładowy idiom: po polsku mówimy „Robić z igły widły”. Dosłownie po angielsku byłoby „Do fork with needles”, ale Anglik powie „Change a fly into an elephant” (Zmienić muchę w słonia) .

Tak więc, przyjacielu, tłumacz nadal wszystko przy pomocy Gogle, ale lepiej nie podsuwaj mu idiomów :-)

Mam szczerą nadzieję że nie weźmiesz powyższych życzliwych uwag jako wyraz mojego wymądrzania się!!!

(Gdy David przesyłał mi ostatnie zamieszczone tu zdjęcia, napisał ”Z pewnością Rodrus da mi znać, jak wyszedł model”. Miło mi, że go nie zawiodłeś :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Akra

 
25-12-14 12:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od Davida:

Dziękuję rodrusowi za życzenia, są bardzo miłe. Ze swej strony życzę WESOŁYCH ŚWIĄT Jemu i wszystkim kolegom z Konradusa.

Tajlandia nie obchodzi Bożego Narodzenia, bo 99% to buddyści, ale to nie wstrzymuje ich od cieszenia się z tej okazji (każdy powód jest dobry). Zatem Thonkorn (żona Davida) jest zajęta szykowaniem świątecznego obiadu, potem przyjdzie mnóstwo ludzi. Tańce i mnóstwo Cow Lowe (tajska whisky) i naprawdę dobrze się będziemy bawić.

 
29-12-14 10:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David nie zwalnia tempa. Tym razem rozpoczął model Willysa. Mimo że niektóre zdjęcia są zbyt ciemne, zamieszczam je wszystkie.
David: zamaluj białe krawędzie widoczne na niektórych elementach!

David is not slowing down. This time he started to build model of Willys. Although some of the pictures are too dark, I put all of them here.
David: paint over the white edges visible on some parts!

, ,

, ,

--

 
29-12-14 13:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ostoja - bądź tak miły i zrób to także z niektórymi innymi zdjęciami Willysa :-)

Ostoja - be so kind and do the same with some of another photos of Willys :-)

 
02-01-15 11:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś kolejne zdjęcia właśnie budowanego Willysa, a także parę zdjęć pociągu. Jakość zdjęć jest wręcz znakomita!

Today another photographs of just built Willys and some photos of the train. Quality of pictures is just excellent!


,

, , ,

, , , ,

--

 
07-01-15 11:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Willys jest gotowy! Willys is ready!

, , ,

, , ,


Nie ma problemu z następnymi modelami do sklejania... oto najnowsza przesyłka z Modelika. Kolejna, od Answer, jest w drodze do Tajlandii.

And there is no problem with next models to built... this is latest package received from Modelik. Another one, from Answer, is on the way to Thailand.



--

 
07-01-15 12:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero przed chwilą David zwrócił mi uwagę na to, że zapomniał skleić kierownicę :-) Mam nadzieję dostać od niego zdjęcie kompletnego samochodu. Aha, czeka także na przesyłkę z GPM. Kiedy on chce skleić te wszsytkie modele?

Only a moment ago, David drew my attention to the fact that he forgot to clog the wheel:-) I hope to get from him the picture to complete the car. Oh, and he is waiting also for package from GPM. When he wants to glue all these models?

 
07-01-15 12:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Już jest kierownica!

O ile wiem, przesyłka idzie do Tajlandii statkiem (nie poczta lotniczą), więc myślę, że trwa to pewnie nawet do dwóch miesięcy.

,

The wheel drive is on its place!

As far as I know parcel is shipped to Thailand by ship (not by airmail), so it lasts about two months, I think.

--

 
07-01-15 14:53  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał:

The MG is the one that came with the model . I think it is correct scale

MG był w tym modelu. Myślę że skala jest prawidłowa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024