FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 64Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
02-12-14 10:28  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

(David: below there is translation of your last message you sent me :-)
David napisał:

NIE NIE, nie popełniasz pomyłki wysyłając mi zdjęcia perfekcyjnych modeli. Lubię patrzeć na nie z podziwem. Kocham moje hobby i mam nadzieję, że się z czasem poprawię. Fotografie które mi wysyłasz (raczej strony, które mu podaję – Akra), są dla mnie inspiracją do czegoś lepszego.

Ostoja: W Tajlandii jest mnóstwo rodzajów ryżu. Na północy, gdzie mieszkam, jemy głównie ryż kleisty. Rodzina żony uprawia ryż na własne potrzeby, w tym roku jest około 100 worków (mnóstwo ryżu).

 
02-12-14 12:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czekając na kolejne zdjęcia kartonowego modelu lokomotywy, pokazuję drewniany model VICTORY, oczywiście także zbudowanego przez Davida:

, , , ,

, , , ,

--

 
02-12-14 12:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Niesamowity model. Zawsze podziwiam ludzi budujących modele żaglowców, te obłe kształty kadłubów i ta pajęczyna nad nimi. Ja dostaje białej gorączki jak mam zrobić olinowanie w okrętach z XX wieku, a tu taki gąszcz lin.

Amazing model. I always admire people that build models of sailing ships, the rounded shapes of the hulls, and this spider web over them. I got white fever as I have to do the rigging in ships of the twentieth century, and here the tangle of ropes.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-12-14 13:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Myślę że David jest bardzo szczęśliwy czytając takie komentarze (regularnie odwiedzą „swoją” stronę). Może kiedyś napisze tutaj coś po polsku :-)

I think David is very happy reading such comments (he is visiting „his” page regularly). Maybe one day he will write here something in Polish :-)

 
02-12-14 14:40  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Hi Dawid, Your victory on your VICTORY is amazing. Good luck.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-12-14 15:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja jestem szczęśliwy mogąc oglądać tak pięknie wykonanego Victory z drewna. Wspaniały model :)

And I am happy to see so beautifully made of wood Victory. Gorgeous model :)

 
02-12-14 16:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model chyba dość leciwy,widać trochę za grubo położony lakier na burtach,mosiężne lufy ,ale to Victory gratulacje się należą za wysiłek,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-12-14 17:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Grubo lakieru, bo model stoi cały czas w TROPIKACH. Mieszkałem w takim klimacie ponad 6 lat (Nigeria), i wiem, co wilgoć potrafi zrobić z baaaardzo solidnie niezabezpieczonym drewnem :-)

Dave, marek1 wrote:
Model is quite old, and the layer of lacquer is too thick. Apart of that guns are made of brass. Anyway this is VICTORY, so please accept congratulations for your efforts.

And my response is:

There is thick layer of lacquer, because model is in tropic now. I was living in such climate for more than 6 years (Nigeria) so I know what moisture can do with veeeeery well unprotected wood:-)

 
07-12-14 08:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Lokomotywa skończona!
Locomotive is finished!

, ,
, ,

David, który model będzie następny?
David, what will be your next model???

--

 
07-12-14 09:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jeśli David chce pokazywać swoje modele, to dlaczego sam się nie udziela? :-)
If David wants to show his models, why doesn't he impart?

Jestem zadowolony, że mogę podziwiać polskie modele wykonane w tak dalekim kraju. :-)
I am very pleased to see models from Poland, which are made so far from us.

Z ciekawości, co sądzisz o moich modelach? ;-)
Out of curiosity, what do you think about my models, David?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 64Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024