FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-09-03 17:51  Zamowka z innolandow
PzKpfw 

 

Czesc ,
Wiekszosc wie , ale mniejszosc -nie ....
Mieszkam w Holandii i kupuje wszystko co moge kupic w ramach moich zainteresowan wydawanych modeli ( pojazdy ) .
Juz dawno , bo ponad 2 lata wszystko co kupie w kraju ( Polska)
ZALEZY OD MOJEJ DRUGIEJ STRONY wspolnika -przyjaciela
Fokkera ....
Czy tak jak kedys ( kopie e-mail mam ) musze zaplacic 2-krotnie , lub 3-krotnie
wiecej za model , poniewaz w moim kraju przecietnie zarabia sie wiecej niz w
Polsce ?
Taki e-mail mam ! 0d znanego naszego wydawcy ...A . Halinski !!
Czy jesli mieszkamy ( niektorzy ) w innych krajach to jest jednoznaczne z tym ze mamy wiecej pieniedzy ?
Ludzie ! ciesze sie ze stac mnie na godne zycie !

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
20-09-03 18:03  Re: Zamowka z innolandow
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli wydawca żąda od ciebie wiekszej kwoty za model tylko dlatego ze w Holandi zarabia sie więcej to jest to dla mnie barbarzyństwo...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
20-09-03 18:21  Re: Zamowka z innolandow
Henryk   

Jesteś Tym Be.... zza zachodniej granicy i nic to, żeś kiedyś z nami ganiał w podstawówkach za polskimi dziewczynami. On Cię inaczej traktuje , i próbuje z Ciebie złupić ile się da . Nie patrząc naTwoje polskie sentymenty !

Pozdrawiam !
Henryk.

 
20-09-03 18:39  Re: Zamowka z innolandow
Kolniak 

 - 3

Zdawało mi się, że w gospodarce obecnej nie istnieje pojęcie "odrzutów z eksportu" i cena wydawnictwa jest jedyną realną na całym świecie, ewentualne różnice spowodowane są transportem i marżą pośredników. Ale łupienie dla radości, że ktoś dostał zdrowo po kieszeni - tego wcale nie rozumiem. Haliński - do odpowiedzi proszę!

 
20-09-03 18:46  Re: Zamowka z innolandow
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Panowie to temat do Hyde Parku .

 
20-09-03 19:08  Re: Zamowka z innolandow
PzKpfw 

 

Hej , Zeppelin , wcale nie do "Hayd Parku "
Swego czasu , ale Ty tego nie pamietasz , ceny na satronie "Modelika "
Przez krotki czas byly tez w Dolarach , albo Euro
Ceny Polskich modeli na Zachodzie , sa kilkakrotnie ( 8 -krotnie )
wieksze niz te same modele w kraju !
To coz , nie udalo mi sie dogadac z Modelikiem , GPM i innymi

Proponuje ! wezme kazdy model ktory sprzedacie mi ponizej ceny
zakupu ( utopia ) ...... propozycje pzkpfw@chello.nl

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
20-09-03 20:07  Re: Zamowka z innolandow
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nawet statki i samoloty? :D

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
20-09-03 20:15  Re: Zamowka z innolandow
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aż człowiek ma ochotę żaśpiewać"Ręce do góry, daj całe złoto, które wieziesz ze sobą, ręce do góry bez siły lub przemocą!"

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
20-09-03 20:17  Re: Zamowka z innolandow
PzKpfw 

 

Da sie zrobic ! ale musze miec najpierw model , albo jego czesc aby wystawic
w sklepie , lub na gieldzie ...a potem . kwestia $$$

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
20-09-03 20:21  Re: Zamowka z innolandow
Witold   

Jednak częściowo ta "niesprawiedliwość" się wyrównuje, bo ja niestety muszę działać odwrotnie. Właśnie wielokrotnie przepłacać, bo w Polsce nie ma takich modeli, które mnie interesują (jednostki cywilne, albo mało ograne), a tam są. Kupuję, bo dzięki trzydziestu paru latom pracy mogę sobie na to pozwolić. Chętnie bym dał wiecej zarobić polskim wydawcom i projektantom, ale Koledzy swoimi wyborami na to nie pozwalają. Nie dotyczy to tylko modeli, ale i książek. Ale jaka polityka w nauce, taki rynek wydawniczy. Uśmiecham się jak spotykam w zagranicznych wydawnictwach naszych cenionych projektantów, którzy sprzedają tam swoje projekty, ale już nie na nasze możliwości finansowe. Niedługo się połączymy i wszystko się wyrówna. Trzeba będzie tylko rozważniej wybierać. Jedno jest jednak proste. Nie ma tam żadnych problemów z zakupem modeli jak ma się kartę kredytową. Modele po pewnym czasie otrzymuje się nawet z rabatem i przy odpowiedniej sumie zakupów bez dodatkowych opłat. A na e-mail co jakiś czas oferty nowości i do skrzynki pocztowej katalogi. Że dominują w nich polskie modele tańsze od ich własnych opracowań (ale dużo droższe niż w kraju)? No cóż, robimy to dobrze i tanio. Nasze firmy modelarskie są chyba jednak zbyt słabe, bo w poważnych sklepach krajowych kartą płacić można. Wtedy problemu w różnicowaniu cen by nie było.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024