FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-09-03 14:34  [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Od dłuższego czasu zastanawiam się nad cenami modeli kartonowych w Polsce. W porównaniu z cenami modeli na zachodzi i tak są niskie, ale nie da sięnie zauważyć, że z roku na rok jest coraz drożej. Rosną koszta, a ilość odbiorców wciąż maleje. Sklepy zamawiają, ale coraz mniej sprzedają, nakładają coraz wyższe marże /ostatnio w jednym sklepie na modelu było 275% marży!!!/, a płacą po tak długim czasie, że nikt by nawet w to nie uwierzył /oczywiście nie wszystkie, ale znaczna część/.
W związku z tym trzeba coraz częściej spoglądać w kierunku sprzedaży wysyłkowej. Poszczególne wydawnictwa zaczynają nawzajem sprzedawać swoje modele.
Jest jednak z tej sytuacji jedno jak mi się wydaje dobre - dla Wydawcy i Klienta wyjście, które od dłuższeo czasu stosowane jest na zachodzie. Wydawca zapowiada konkretny temat i czeka, aż zamówi go 500-1000 klientów. To zwraca mu koszt wydania. W naszych warunkach miałoby to ogromny plus. Dla przykładu - prosta kalkulacja lotniskowca Junyo przy tej ilości arkuszy jaką ma mieć wskazywałaby, że musiałby kosztować ok. 100 zł żeby przyniósł jakiś konkretny zysk. Ponieważ po takiej cenie kupiłaby go już wogóle mała liczba klientów, więc trzeba założyć cenę ok. 60 zł. Do tego jakieś tam promocje i w ogóle.
Gdyby jednak zamówiło go przed wydaniem powiedzmy 800 osób cena mogłaby wynieść ok. 29-32 zł, co jak na model tej klasy byłoby chyba rewelacją.
Zastanawiam się, czy kiedyś nadejdą te piękne dni i rzeczywiście tak będzie, że przekonamy się w pełni do takiej formy zakupów.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 14:38  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
urbek   

Witam!!!
Ja jestem ZA!!!! Jeżeli cena faktycznie by była sporo niższa byłbym w stanie za interesujące mnie tematy płacić z góry czekając na ich wydanie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
urbek

 
19-09-03 14:40  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


urbek, nawet nie chodzi o płacenie z góry, ale wogóle konkretne zdeklarowanie się ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 14:42  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Łukasz, deklaracje deklaracjami, ale jakaś część by się potem na pewno wycofała.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
19-09-03 14:43  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


no tak, to faktycznie lepiej przedpłata ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 14:44  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
ZbiR   

Ja też zamawiałbym wcześniej jeżeli to wpływało by na cenę w takim stopniu. Problemem jest chyba to że o modelach dowiadujemy się z sieci a do tej podejrzewam ma dostęp najwyżej 30 % modelarzy , albo z czasopism a te też docierają nie wszędzie. Ja o zakupie u mnie w mieście Kartonowego Fana mogę tylko pomarzyć a jechać do Krakowa tylko w celu jego kupna po prosu mi się nie chce.
Pozdrawiam Zbyszek

 
19-09-03 14:45  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Byłoby to bardzo ciekawe i może faktycznie dałoby możliwość na wydawanie jakichś nietypowych modeli czy obniżenie kosztów. Z drugiej jednak strony nie wiem czy zadeklarowałbym się na 100% że kupię jakiś model nie wiedząc jak jest opracowany czy wydany. Ostateczny koszt też byłbym w jakimś tam zakresie płynny w trakcie opracowywania i na samym końcu procesu wydawniczego czy nie przekroczyłby np. wartości którą jestem w stanie przeznaczyć na dane wydawnictwo? Ale podsumowując pomysł jest ciekawy.

 
19-09-03 14:47  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


no tak, ja pracuje nad informacją. Wkrótce KF pojawi się w większości sieci sprzedaży - RUCH, EMPIK, KOLPORTER, Garmond, Franpress, HDS, Rolkon. Myślę też jeszcze o czymś innym, ale to za jakiś czas.

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 15:05  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Arthur   

"... a ilość odbiorców wciąż maleje"
To prawda coraz mniej ludzi zajmuje się modelarstwem kartonowym. Ludzie preferują innego typu hobby. Prawdopodobnie najwięcej ludzi chciało sklejać modele kartonowe 50 lat temu gdy pojawiały się pierwsze egzemplarze MM. W tamtych czasach nie było innych alternatywnych hobby dostępnych dla prawie wszystkich ludzi, takich jak: telewizja, odtwarzacze DVD, komputery, samochody, rowery. Chyba że się mylę?

Pozdowienia

 
19-09-03 15:08  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

tak to jest logiczne
ktoś kto che faktycznie kupić model może wpłacić np. 10 zł przedpłaty za model który w sumie kosztuje 30 zł zamiast ponamyślać się i zapłacić w sumie jedyne 100 zł,

coraz więcej ludzi korzysta z internetowej obsługi przelewów, i np. w mBanku przelew nie kosztuje nic, w Inteligo 1 zł - ale to i tak się opłaca - policzmy:

10 zł + 20 zł + 2 zł (dwa przelewy z inteligo) = 32 zł
zamiast 100 zł

jeszcze jedna sprawa - na przykładzie TITANICA:

wiedząc np. że za 2 lata ukaże się model TITANICA w skali 1/200 nie szukałbym innych możliwości jego zbudowania z kartonu (bo po co), a np. najtańsze kompletne i dostępne plany modelarskie kosztują bagatela 160 dolarów czyli jakieś ok. 600 zł, dajmy na to niech TITANIC kosztuje 50 zł, to chętnie zapłacę przedpłatę 20 zł, w dodatku mam pewność że nie przegapię modelu na którym mi zależy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024