FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-09-03 16:54  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może trzeba zatrudnić jakiegoś "kreatywnego" księgowego?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
19-09-03 16:56  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tempest, tak naprawdę nie wynika to z chęci czy niechęci klientów tylko ograniczeń dystrybucyjnych.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 16:56  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

spoko, czemu tak nerwowo - zacząłeś wątek więc powinieneś się z tym liczyć że jedni będą na "tak" a drudzy na "nie"

>>>A to że chciałem żeby modele były jeszcze tańsze dla klienta? Przepraszam, więcej nie będę.

KF, cenię Cię za to co robisz ale proszę...bez przesady - przecież nie jesteś instytucją charytatywną i nie mów że jedyne na czym Ci zależy to to żeby klient miał tanie modele

chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę, że metoda którą proponujesz jakoś mi nie leży sorki ale zapisy na malucha już kiedyś były...ba nawet na konstrukcje które "miały być"... a zakupy metodą wysyłkową są rzeczą której nienawidzę i mam nadzieję że w Lublinie MKF będzie łatwiej dostępny bo na razie mam problemy z zakupem przy każdym numerze

no ale ja się widocznie na tym nie znam - przepraszam że miałem zdanie inne od ogółu

 
19-09-03 17:00  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


mors spoko ;-)
po prostu lekko wkurzyło mnie, że ja/przypominam, że ja też sklejam i kupuję modele/ się staram główkować jak obniżyć cenę, a ktoś zaczyna mi wypominać, żebym sobie stronkę poprawił. Starałem sie podjąć konstruktywną dyskusję, a zostałem zaatakowany, aczkolwiek napewno nie przez Ciebie ;-).
Co do tego na czym mi zależy - na wielu rzeczach, ale napewno na tym, żeby ceny były jak najniższe, bo jak wspomniałem sam jestem modelarzem.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 17:07  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Robinson 

 

Łukasz, co do obniżania ceny masz racje to nie ma sensu. Cenę należy dobrać odpowiednio do danego modelu. W tym przypadku uważam, że AH robi to całkiem nieźle. Oczywiście Twoja idea jest jak najbardziej OK! i można ją wprowadzić, zreszta już ją wprowadziłeś dając możliwość wpłaty pieniędzy wcześniej (prenumerata).
Co ważne chcąc to zrobić, musisz (moim zdaniem) zrewidowac i zmienić swoją stronę www, która jest (nie obraź się) bez składu i ładu. Najbardziej bawi mnie co drugi link - "nowości" pod którym wszędzie jest co innego:-). Wiem że przesadziłem ale w takiej formie sprzedaży jaką chccesz zaproponować kontakt z klientem to rzecz podstawowa, a najłatwiej go zrealizować poprzez stronę www i wydawanego przez Ciebie Kartonowego fana. Zauważ , że ogłaszające się tam firmy dublują swoje oferty, Ty sprzedajesz Quest , a Quest Twoje modele. Reklamujecie się jednak osobno w tym samym czasopiśmie. Ja w tym nijakiego sensu nie widzę oprócz bezsensownego wydawania kasy przez w tym przypadku i tak już rozrzutnego (sądząc po ilości promocji) Frytka.

Mam nadzieję, że przyjmiesz naszą krytykę i pochwały jako konstruktywne podpowiedzi co i jak zrobic lepiej dla nas czyli Twoich obecnych i potencjalnych przyszłych klientów. Ja np. mam zamiar zamówic wszystko co pływa i jest w skali 1:200 i jest z lat 1850 do 1945. Tylko powiedz ile takich modeli masz zamiar wydac w ciągu tego i przyszłego roku to ja wpłacę kaskę :-). Moj e-mailt o pgrabowski72@tlen.pl

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz powiem KF wie jak na kartonówkach zarabiac więc nie wmawiajcie mu że nie wie :-).

Paweł Grabowski

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
19-09-03 17:07  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

no więcj mój głos już znasz :-)

a co do tego Lublina to naprawdę jest tragedia....może coś musisz "popchnąć" bo ostatni MKF jaki widziałem (a kioski odwiedzam regularnie) to EM-10 - naprawdę....a w tym samym czasie wszystkie MM i AH pojawiają się regularnie

chyba się OT zrobiło z tym Lublinem :-)

 
19-09-03 17:23  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jeszcze jedno żeby była kompletna jasność - to co chciałem zrobić nie było wcale charytatywne. Mnie jest wszystko jedno czy sprzedam lotniskowca po 30 zeta do klienta indywidualnego czy Kolporter mu to sprzeda po 70, zabierając sobie z tego 40...

Robinson - faktycznie strona jest jaka jest, ale to nie jest tak, że nic nie robię w tej sprawie. Jak na razie tylko Konradus wie co z tego będzie. Są problemy techniczne, bo niestety z html mam nie wiele wspólnego. Ale i to będzie do przejścia. Zresztą w jednej z ostatnich aktualizacji zapowiedziałem takową przebudowę.

Mors, co do Lublina - właśnie czytam wydruki z RUCH i KOLPORTERA. Numeru 7 RUCH dostarczył do Lublina 130 egz., Kolporter 90. Ja naprawdę nie wiem gdzie to jest ;-)

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 17:26  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jeszcze apropos reklam - ja sprzedajęQuest przy okazji, Quest przy okazji mnie ;-)
I tak większość modelarzy woli zamawiać bezpośrednio u wydawcy, a takie ogłoszenia są potrzebne, bo np. do mnie zgłaszają się osoby z takich miejscowości o jakich ja nawet nigdy nie słyszałem. Że nie wspomnę już o osobach z USA, Izraela, Kanady, Czech, Niemiec, Słowacji, Francji, Wielkiej Brytani, gdzie dociera KF.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-09-03 19:54  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
SIMON   

Witam jestem jak najbardziej za taką formą sprzedaerzy jaką proponujesz.Nie przejmuj się opiniami mniejszości.Napewno wiekszość wolałaby mieć tańsze modele i je wogóle mieć.A proponowana forma sprzedarzy omija pośredników i zarabia tylko ten co uczciwie wkłada wysiłek w to by model powstał i się ukazał.Czyli byłby wilk syty i owca cała.Jeśli w miesiącu ukazałby się jeden model w cenie około 30 zl,jeden koło 10zl,i dwa koło5zl zamawiam wszystkie wysyłam zaliczke i czekam na piękna i miłą zabawe jaką jest sklejanie kartonówek.Takie jest moje zdanie z pozdrowieniem SIMON.

 
19-09-03 20:04  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Taka forma sprzedarzy już istnieje w wydawnictwie Shipyard ; wpłacam kasę i czekam na model cena jest wówczas niższa o jakieś 20% nie jest to może dużo , ale biorąc pod uwagę iż nakład wynosi 500 egzpl. i są to tylko żaglowce których opracowanie jest o wiele trudniejsze niż "normalnych" modeli i ukazują się raz może dwa razy do roku to nie jest tak tragicznie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024