FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-14 00:07  [R/G] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

GALERIA





___________________________________________________________________________
Witam,
po dość długim oczekiwaniu na powrót weny oraz zastanawianiem się co położyć na matę wybór padł na wydany niedawno model Hellcat'a ze stajni MPModel.



Na pierwszy rzut oka model wystarczająco zdetalizowany (rozbudowany silnik) ale bez brawury. Kabina np. nie zawiera 153 różnych części i cząsteczek, które i tak nie będę widoczne po zakończeniu robót. Dla niektórych to będzie wada, ale ja chciałem sprawdzić jak model będzie wyglądał po sklejeniu. Rysunki montażowe nie dorównują opracowaniom konkurencji (KK), zobaczymy, czy wszystko co trzeba jest pokazane. Za to laserki - bardzo OK.
Autorem opracowania jest Marek Pacyński, w opisie nie znalazłem informacji czy wycinanka przedstawia konkretny samolot.

Na pierwszy ogień poszła kabina. Troszeczkę ją zwaloryzowałem bo nie podobała mi się imitacja przewodów narysowana na tylnej ściance. To małe kółko to też dodałem od siebie. Zegary, jak zwykle u mnie - "zaparowane". Zobaczym jak się to zgra z poszyciem...



Pozdrawiam, Bohdan

--

Post zmieniony (15-10-14 22:05)

 
31-08-14 09:43  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A miał być Spitfire :)

 
31-08-14 09:55  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No,przynajmniej Tobie wróciła VENA !!! Boguś,na razie wszystko wygląda soczyście apetycznie :)) Wspominając Petkę,jestem spokojny o końcowy efekt :) Czy prócz kabiny coś jeszcze masz w planach waloryzować ?

 
31-08-14 10:53  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo mnie cieszy każdy przejaw modelarstwa rzeczywistego w postaci nowych,fajnie i starannie prowadzonych relacji z budowy nieoklepanych modeli. Cieszy mnie to w zalewie modelarstwa teoretycznego (paszczą) , które niektórzy doprowadzają (niestety) do perfekcji...;-)
Działaj ku radości mojej i pozostałych zapaleńców!

--

Post zmieniony (31-08-14 14:09)

 
31-08-14 14:16  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zasiadam do oglądania relacji.

 
31-08-14 14:31  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czy mógłbyś zrobić zbliżenie na zegary?

--
serwusik

 
31-08-14 22:56  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

Witam, oczywiście nie będę Was tutaj męczył codziennymi aktualizacjami, ale dzisiaj drobna uwaga co do modelu. Przyglądając się niektórym częściom miałem wrażenie, że są one jakieś takie... za duże. O ile proporcje np. szerokości usterzenia do wysokości i szerokości wręg były OK, to wyposażenie kabiny wydawało się dziwnie duże. Zmierzyłem wielkość fotela pilota i okazało się, że z przeskalowania (1,9 cm) wyszło, że w rzeczywistości miałby 62,5 cm szerokości. Porównałem to z innymi modelami oraz schematem z netu i wyszło, że jest to o dobre 25% za dużo ! Mało tego, zmierzyłem rozstaw orczyków, rozstaw "rynienek" pod stopy i okazało się, że wszystko jest za szeroko rozstawione. Błąd autora ? Nie wiem, ale mam wrażenie, że tak.
Siedzisko przeskalowałem i wydaje mi się o wiele bardziej proporcjonalne, ale "wczorajsze części już zostaną...



'Lelum...' - specjalnie dla Ciebie, ale mówiłem, że zaparowały (chyba muszę zmienić wikol...)



'Petrov' - Spitfire będzie, zapewniam. Zresztą gdybym powiedział, że nic się w tym temacie nie dzieje to skłamałbym. Prawda, Daniel ? Co do waloryzacji, zobaczymy. Jak coś mi się nie będzie podobało, albo uznam, że można coś pokombinować - to spróbuję. Teraz na pewno zmienię pasy.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
31-08-14 23:51  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

A no Boguś z modelami pana M.P. jest tak jak sam mówił - mają by proste i nie skomplikowane dla każdego. Więc nie przejmuj się szerokością tyłka jaki musi usiąść w tym samolocie bo to wersja XXXL ;-). Fajny początek.

 
31-08-14 23:54  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co do szerokości siedziska... Całkiem niedawno była parada motocyklowa do ślubu no i przede mną była pasażerka na zydelku szerokości jakieś 30 cm, a dupsko miała takich rozmiarów, że po drugie 30cm z każdej strony spadało :D Niezapomniany widok, mówię wam :)

 
01-09-14 09:37  Odp: [R] F6F-3 Hellcat - wyd. MPModel, 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Skłamałbyś Boguś. W tej sprawie "małe"co nie co się dzieje :)) Co do fotela,to zbin ma rację. U Amerykańców wszystko robią w rozmiarze XXXL,albo XXXXL :))) Mimo to kokpit wygląda bombowo !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024