FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-10-14 17:22  [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Dobiegły końca prace nad kolejnym modelem. Jest to Sd.Kfz.232 8 rad z „zielonego” GPM-u. Wycinanka z pewnością znana większości z Was. Ręczna kreska, trochę uproszczeń, rysunki nad którymi trzeba trochę podumać. Mimo tych mankamentów ja uważam że w opracowaniu jest moc, tylko trzeba popracować żeby ją wyciągnąć. Klejąc swój model wprowadziłem kilka zmian w stosunku do tego co proponuje wycinanka: koła (dostałem rozrysowane od formowego kolegi Dariusza – dzięki Darek), uplastyczniłem wizjery, wykonałem uchwyty na narzędzia i wnętrza lamp, itp. duperelki, które widać na fotkach a ich nie wymieniłem. Model malowany (Pacta 107), cieniowany, washowany (wash Mig), rainsowany i na koniec zakurzony (pigmenty Vallejo). Oznaczony kalką - Polska , wrzesień 1939. Na ostatnich zdjęciach z drugą paskudą z września. Miłego oglądania.
Pozdrawiam.
Marcin






 
17-10-14 17:37  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Troyt   

Krótko - SUPER. A nie myślałeś zrobić mu osłony wydechu ażurowe?

 
17-10-14 17:38  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,no... Fiu, fiu.
Zacne modele!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-10-14 18:40  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Świetna robota, gratulacje.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
17-10-14 20:02  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Piękny model Marcin piękny.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
17-10-14 20:18  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Niedawno robiłem 232kę... Ale w porównaniu z Twoim to bodajbym go nie robił :) Super modele!

 
17-10-14 22:31  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model piękny, ale w stosunku do podwozia pozostawia pewien niedosyt- brak tam sporej ilości drążków i innych wałków.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-10-14 07:19  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnie wykonanego modelu. Bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-10-14 16:46  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śliczniutkie

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-10-14 19:33  Odp: [G] Sd.kfz. 232 8 rad / GPM 14/97
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model pięknie wykonany i tego Ci szczerze gratuluję!
Zgadzam się jednak też z Kolegą Demonem, że przy tak pięknej części wierzchniej zupełnie sobie Kolego Marcinie odpuściłeś podwozie pomijając wszystkie drążki służące do skręcania kół, które tak podnoszą walory wizualne, ale niestety także pracochłonność wykonania.
Ja właśnie w tej chwili jestem w trakcie "przedzierania się" przez te problemy i przenoszenia ich prawidłowo na model -robię go ze starego "żółtego" GPM-u i muszę powiedzieć, że w obu wydaniach to podwozie jest baaardzo uproszczone i nie pozbawione błędów.
Najbardziej rzuca się w oczy to skośne wyjście wałów napędowych z głównej skrzyni biegów( tej na środku) i skośnie ich wejście w przekładnie napędowe(mosty) wewnętrznych kół, podczas gdy w oryginale są one równoległe do wałków przeniesienia napędu pomiędzy mostami (to te za osłonami).
Ale na pocieszenie dodam, że widziałem wiele tak wykonanych papierowych modeli tego pojazdu, co mnie zastanowiło, a jako inżynier starej daty starałem się wejść w zagadnienie, gdyż przekładnie kątowe w napędach pojazdów, jeśli były stosowane to zazwyczaj pod kątem 90 stopni, a nie pomiędzy 0 a 90 stopni, a tutaj nie było tzw. przegubu Cardana czyli łamanego wału napędowego, który ze względu na wrażliwość na duże obciążenia skrętne raczej był stosowany w pojazdach o mniejszej masie i nie tak narażonych trakcyjnie.
Po prostu w wycinance za nisko jest skrzynia biegów i stąd ten problem.
Tak wygląda most napędowy tego pojazdu.


Z tyłu w górnej części mostu napędowego jest wejście do niego z przekładni głównej, a z przodu wyjście na następny most-przedni lub tylny.

Dobra, ale to nie Twoja wina więc potraktuj to jako przysłowiowy "pikuś" bo ogólnie model jest świetny, a szczególnie to przybrudzenie.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024