FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-04-14 09:18  [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Następny model jaki ma się ukazać w " Małym Modelarzu to amerykański bombowiec Flying Fortress Boeing B-17G autorstwa Zbigniewa Sałapy.
To bardzo atrakcyjna zapowiedź ze względu na to ,że model będzie w skali 1 : 33, a ostatnie wydanie tego samolotu w kartonie ma już ho, ho albo więcej lat.
Ja ze swojej strony oczkuję jakiegoś ciekawego malowania np. takiego http://www.hsgalleries.com/gallery04/b17gjl_1.htm, ale to raczej jest pobożne życzenie... chociaż może : )
Wybór malowań jest dość spory i może autor coś tam ciekawego wybierze : )

 
13-04-14 10:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, ja raczej nastawiłbym się na zielony imitujący oliwkowy. Z naciskiem na zielony :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-04-14 10:37  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

O, fajnie. Czego można się spodziewać po opracowaniach p. Sałapy? Pytam, bo nigdy nie kleiłem żadnego modelu w jego opracowaniu.

 
13-04-14 10:48  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
cudzoziemiec007   

'killy999'- znajdż sobie relacje z budowy Halifaxa, to wszystko będziesz wiedział.

 
13-04-14 12:05  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuję nie generalizować - to że, Halifax miał błędy wcale nie oznacza że B-17 też musi je mieć - zawsze jest wybór - nie kupuję czekam na lepsze opracowanie : )

Jak pięknie, że są szczęśliwcy którzy mogą przelecieć ... oczywiście się takim samolociskiem : )
http://www.airliners.net/photo/Boeing-B-17G-Flying/1377988/L/

 
13-04-14 12:13  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

cudzoziemiec007 ocenianie dorobku p. Sałapy na podstawie Halifaxa jest chyba nieco nie na miejscu. Zaprojektował on jednak nieco więcej modeli.

killy9999 proponuje zaglądnąć do spisu WSMK i poszukać opinii o poszczególnych modelach tego projektanta. Ze swojej strony mogę dodać, że kleiłem Biesa dawno temu i całkiem przyjemnie go wspominam. Słyszałem też nieco pozytywnych opinii o innych modelach.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-04-14 12:21  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ok, dzięki. Poszukam informacji :-)

 
13-04-14 12:59  Odp: [Z] Boeing B-17G
Hadziuk 



 - 0

Ja osobiście ubóstwiam czterosilnikowce, więc dla mnie błedy w opracowaniu dużych modeli to nie nowość :D

--
Pozdrawiam
Hadziuk!
-----------------------------------
Żyć czy kleić?
----------------------------------------

 
13-04-14 16:54  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@killy9999

Generalnie Pan Sałapa to dobry projektant, kreśli model średnio trudne, jego charakterystyczną cechą jest stosowanie tylko jednej wręgi, o ile taki rozwiązanie się sprawdza w przypadku jednosilnikowych myśliwców to przy większych konstrukcjach jak nieszczęsny halifax mogą być problem.

Z modeli które od niego kleiłem pamiętam PZL-23 karaś, Su-22, Spitfire V i P51B Mustang.

Na pewno na tym forum znajdziesz kilak relacji z ich budowy:)

Pozdrawiam

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
13-04-14 21:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Ja chętnie kupię B-17 i zapcham w kolejkę modeli do sklejenia. Jeśli chodzi o jedną wręgę, Halifax (co prawda Flymodel) w mojej galerii jest sklejony właśnie w ten sposób - da się. Odnośnie do Mustanga pana Sałapy przeczytać można było wiele pozytywnych uwag i liczę na to, że B-17 też będzie należał do grona modeli sprawiających przyjemność sklejającemu. Model pewnie ukaże się na rynku za pół roku, więc trochę poczekajmy przed jego przekreśleniem.

 
13-04-14 22:13  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

@Przemek

Dzięki za szczegółową odpowiedź. Zachęca mnie to o średnio trudnych modelach. Czyli pewnie kupię B-17, chociaż nie wiem gdzie bym trzymał model po ewentualnym sklejeniu.

 
13-04-14 22:40  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przemku, sorry, ale Su-22 nie jest autorstwa Pana Zbigniewa Sałapy. Może miałeś na myśli
Su-27 /

 
14-04-14 15:07  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Vincent 

 

Mały Modelarz wydał kiedykolwiek coś z srebrną farbą drukarską?

 
14-04-14 15:23  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-04-14 17:50  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Watpie... Halifaxa dalo rade na A4 rozrysowac, to i B-17 tez pewnie sie da :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-04-14 11:34  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trudno sobie wyobrazić MM w formacie A3 . B-17 pewnie będzie rozpracowana podobnie
do Halifaxa. O ile poszycie kadłuba daje się w miarę logicznie pomieścić na formacie A4, to już skrzydła
będą dzielone wielokrotnie.
Wypada poczekać na wydanie i bądźmy dobrej myśli ... :-)

 
12-08-14 15:04  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

a to ja dorzucę dla podgrzania dyskusji
dzisiejsza odpowiedz z redakcji MM

"Model B-17 już jest w druku. Wejdzie do sprzedaży w przyszłym tygodniu"

;)

 
20-08-14 11:35  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

http://www.mazowszelok.pl/component/content/article/174-news/latest-news/1484-maly-modelarz-1-2-3-2012 :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
20-08-14 16:49  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Atrakcyjne malowanie,ciekawe jak wyszło w druku.

--
PABLOS

 
20-08-14 18:55  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Musi chyba być to ładny kawałek książki, że cena aż 45 zł.

Na stronie LOKu fajnie napisali:
Mały Modelarz  numer 1-2-3 / 2012
z modelem lotniskowca

BOEING B-17G
FLYING FORTRESS
„Nine-0-Nine”

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-08-14 23:52  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Jak już wcześniej pisałem, kupię B-17, jak tylko znajdzie się w "ruchu". Swoją drogą Halifax i B-17 z MM już są, może więc Lancaster i B-24 dołączą. A jeszcze Stirling...

 
21-08-14 09:51  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czy ktos już widział w Empiku ? NA alledrogo juz jest.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-08-14 12:00  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

I to w "dumpingowej" cenie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-08-14 12:05  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Tommoz 

 

wasia - może, na razie zapowiedzieli B-25 w następnym numerze...

Pozdrawiam.

--

 
21-08-14 14:52  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dumoingowa nie dumpingowa , dla MM zawsze miejsce znajdę choćbym miał z szafy sukienkę żony wyrzucić i chleba nie kupić :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-08-14 15:14  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jak moderator pozwoli dobijemy 20 000 postów :-) Żałuję tylko tego lotniskowca co to pojawił się wczoraj na stronie MM .
Miałem nadzieję zę wznowią Essexa bo go nie mają w sprzedaży :-(
Pzdr

 
21-08-14 18:04  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja byłem dzisiaj w Empiku i stwierdziłem jedynie, że wycofany został ze sprzedaży wcześniejszy numer MM. Liczę, że w przyszłym tygodniu już będzie nowy.

 
22-08-14 11:20  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Do stolicy już doleciał:)
To nie Mały Modelarz. To Wielki Modelarz. Księga gruba jak Świat Kobiety albo Gala:) Nie liczyłem, ale ze 40 arkuszy to będzie. Za tą cenę? Pod tym względem MM to niedościgniony wzór! Porównując MM z Me-262 od Halińskiego który leżał obok na półce to nie dziwię się, że ciągle na niej jeszcze leży, z taką ceną. Dwa razy droższy a dwa razy mniejszy... Pozostawiam bez komentarza.
Zdjęcia poglądowe:




Bardzo ładny druk, żadnych skaz drukarskich i przesunięć kolorów, papier również w porządku. Dużo rysunków, długi opis i instrukcja. Szczegółowe opracowanie. Zabawy na calutką jesień, do gwiazdki najmarniej.

 
22-08-14 13:32  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
kari   

... i żeby nie było, że się nie da rozrysować takiej "krówki" na A4.
jak mawiali starsi: "dla chcących nie ma nic trudnych" :-)

... aha, to kto w końcu jest faktycznie autorem projektu?
(na stronie http://www.mazowszelok.pl/component/content/article/174-news/latest-news/1484-maly-modelarz-1-2-3-2012 widnieje pan Sałapa,

a na srtronie http://www.mazowszelok.pl/maly-modelarz pan Staszałek.

do autora opracowania (kimkolwiek jest :)
może dałoby się wkleić jakieś fotki surówki (oczywiście jak są) ?

z góry dziękuję.
------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-08-14 13:51  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Na wrzuconych zdjęciach widać, że autorem jest p. Sałapa.

 
22-08-14 14:33  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Na pierwszy rzut oka fajny. Tylko te okapotowania silników...ciężko to będzie skleić w standardzie. Osobiście wolę jak trzeba sklejać ze sobą "pierścionki" ;)

--

 
22-08-14 15:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Mogę potwierdzić że w Radomiu w Empiku (Vis'a'Vi) zajmuje sporą część półki... no może już trochę mniej bo jednego przygarnąłem. ;-)

Odnośnie autora to czytajcie co na pierwszej stronie bo na podstronie ktoś zrobił kopiuj-wklej.

--
pozdro.


 
22-08-14 15:57  Odp: [Z] Boeing B-17G
Darecki1968   

od tej chwili też jestem posiadaczem egz. MM tego samolotu. Będzie ogromny. Mimo znacznego wieku takiego kolosa nie kleiłem. Najpierw pokibicuję doświadczonym w tej materii.

--

Post zmieniony (22-08-14 16:00)

 
22-08-14 16:51  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jestem posiadaczem ,Kwidzyn juz posiada w Empiku. 26 stron arkuszy A4 modelu. Wooowww.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
22-08-14 19:43  Odp: [Z] Boeing B-17G
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po dokładniejszym przejrzeniu wycinanki w czasie posiedzenia rady nadzorczej stwierdzam, że wiem już co będę robił przez zimę:)

Post zmieniony (22-08-14 19:43)

 
22-08-14 20:31  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No to czekamy kto pierwszy założy relację.

 
22-08-14 20:37  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Sory 36 stron arkuszy ,zima i wiosna nasza :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
22-08-14 21:26  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model robi pozytywne wrażenie, ale wg mnie autor wycinanki nie przyłożył się zbytnio do nose art-u. Zupełnie nie rozumiem po co do tej grafiki na dziobie zostało dodane cieniowanie - ludek siedzący na bombie wygląda jakby go jakąś sadzą omiotło, spodnie mu sprało, a łapę poparzyło, buty wapniem posypało, a tło w postaci koła ma kolor ciemno niebieski zamiast jasno niebieskiego. Przy czym zaznaczam, że porównałem nose art z tym co jest na replice tego samolotu oto porównanie, i nie to że się czepiam :):) kawał latadła :)



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
22-08-14 21:32  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam,

Model też nabyłem i raczej nie jest to pozycja dla Małych Modelarzy. Znalazłem jedną małą część która ma inny kolor poszycia niż mieć powinna, poza tym model wygląda obiecująco i zachęcająco do sklejenia :). Ja obecnie nie mam czasu na hobby, więc u mnie trochę sobie poczeka.

Cieszy mnie zapowiedź :) też pewnie nabędę jak się ukaże.

Pozdrawiam

--

 
22-08-14 22:54  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

A propos zapowiedzi, to autorem B-25 ma być p. Staszałek. Jedyna moja styczność z jego "twórczością" to cyfrowe przerysowanie modelu A-10, które wypadło raczej słabo w porównaniu do ręcznie wykreślonego oryginału. Ale to było dawno temu. Jak obecnie prezentują się modele p. Staszałka? Jakieś szczególnie wyróżniły się na plus albo na minus?

 
22-08-14 23:06  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Set   

Witam serdecznie mam pytanie odnosnie sposobu podklejania wreg
kadluba jesli dobrze rozumiem instrukcje to nalezy to zrobic tak : prawa str
wregi»karton 1 mm « lewa str wregi. ? jesli jestem w bledzie to prosze o.poprawe . pozdrawiam serdecznie.

 
23-08-14 04:23  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja to rozumiem tak, że niektóre wręgi mają dwie tapety w wycinance, na awers i rewers. Żeby nie trzeba było ich malować.

 
23-08-14 07:05  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tych modeli myśliwców to się ostatnio namnożyło jak królików, to może nie chcieli dołaczać się w MM do stada. Że B 17 nie jest dla początkujących to jasne. Jak ktoś chce skleić nieskomlikowany model to towaru w cenach od 8-9 zeta jest masa na allegro, saeta, harvard, devastator, rwd8, rwd10, samochody pancerne wz.28 i wz34, czołg R-17, R-35, statki Krasin, Potiomkin itd. Naprawdę można od tego zacząc i skleić przyzwoite modele. Jak bym za moich początków modelarskich miał kleić takie pocięte twory jak dziś wychodzą nawet jednosilniki , pow. sterowe jako oddzielne elementy, wnęki, cuda, to bym wcale nie kleił. Teraz wydawnictwa nie za bardzo mogą puścic coś prostego bo zaraz modelarze kartonowi którzy chowają tylko modele do kartonów a nie kleją naskoczą że prymityw . Niektóre wydawnictwa wydają modele całkiem prościanskie na poziomie modeli na arkuszach kartonowych sprzedawanych za komuny w sklepach papierniczych. Lub jak Orlik samochody i autobusy w skali 1:43, co może początkujący od tego zacząć a skala powoduje że małe zdetalizowanie nie jest rażące.

 
23-08-14 07:06  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

I jeszcze jedno , takimi numerami po 3 w jednym to własnie MM może nadgonić numerację.

 
23-08-14 08:06  Odp: [Z] Boeing B-17G
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A ja jeszcze dodam od siebie, że być może w głowach redakcji MM jest taka myśl:
Mamy wciąż wiernych klientów, od lat. Niestety nasza wydajność spadła. Wydajemy coś raz na pół roku. Zapewnijmy więc naszemu klientowi roboty na te pół roku.

Myślę, że gdyby MM odzyskał płynność wydawania to z powrotem wróciłby do mniejszych tematów, raz lub dwa razy do roku wydając coś większego.

Inna inszość, że redakcja chyba lekko zapomina o swojej misji, którą dobitnie reprezentuje nazwa wydawnictwa. Skupia się na tym aby zszedł cały nakład, konkurując z innymi wydawnictwami, zapominając, że Mały Modelarz był dla małych modelarzy. Miał krzewić w młodzieży zamiłowanie do tego hobby. Teraz młodzież się nie podejmie takiego bydlaka jak B-17. Tu jest problem. Tu jest myk aby taki gałgan z gimnazjum wszedł do empika, wziął do łapy swojej leniwej i stwierdził - chce to skleić. A potem to skleił w tydzień, bo na więcej mu nie starczy zapału i chęci. B-17 nie sklei przez pół roku. A nawet jeśli to zrazi się na całe życie.

Misja i taktyka poszły w złą stronę po prostu. Zamiast celować stricte w młodych, Mały Modelarz chce być atrakcyjny dla całej braci modelarskiej. A to nie jest możliwe.

Post zmieniony (23-08-14 08:07)

 
23-08-14 09:41  Odp: [Z] Boeing B-17G
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja wolałbym, żeby w redakcji zakwitła taka myśl: " wydajemy rzadko, więc róbmy to dobrze! Sprawmy, że dzięki jakości opracowań ludzie będą czekali na kolejny model z niecierpliwością".

Teraz to wielu czeka, żeby pospekulować, czy model w ogóle da się skończyć. No ale są oczywiście i tacy, którzy czekają bo to przecież MM i nie ważna jest jakość, ważne że po prostu wyszedł!

--

Post zmieniony (23-08-14 09:41)

 
23-08-14 10:05  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Raziel, myśle, że taka myśl przyświeca Panu Halińskiemu. Mały Modelarz powinien myśleć o młodych, tak jak wyżej napisałem.
MM to pierwszy krok od którego wszyscy, no może 90% z nas, zaczęło. I tak powinno pozostać. A jak ktoś już złapie bakcyla to idzie poziom wyżej.

Robi się poważna dyskusja, skończy się listem otwartym do redakcji:)

 
23-08-14 10:17  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kalafior, zgodzę się. Tylko, że to właśnie młodzi powinni otrzymać opracowanie, które jest sklejalne bez konieczności docinania, szpachlowania, łatania, kombinowania. Uczmy się na dobrze spasowanych modelach, a nie chłamie, który skleją tylko wyjadacze, bo projektant ze względu na niedokładnośc opracowuje model trudniejszy do sklejenia niż niejeden z wydawnictwa Haliński (nie biję tu do nowego MM bo nie wiem jaka jest jakośc opracownaia tego modelu). Nie chodzi tu o detalizację, a o spasowanie elementów.

Jak byłem dzieciakiem, gdy zaczynałem przygodę z modelarstwem kartonowym, nieraz trafiłem na model, który po prostu irytował niedokładnością (to były inne czasy) i go wyrzucałem. Co to za przyjemnośc postawić na półce swój pierwszy model, który jest połatany bo wszędzie brakowało kilku milimetrów poszycia, a przy jego budowie człowiek się ciągle denerwuje i popada w przekonanie, że się nie nadaje do tego hobby?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-08-14 10:53  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie modellocie, nie może nadgonić nimi numeracji, bo wychodzą one co 3-4 miesiące więc w takim samym tempie jak płynie czas.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
23-08-14 11:38  Odp: [Z] Boeing B-17G
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Myślę że MM chodzi z założenia, że skoro na rynku pojawiają się tak wiernie odwzorowane modele, bardzo szczegółowe i zdetalizowane, to muszą iść z duchem czasu i również wydawać takie. Zgodzę się zdaniem iż nie tak powinno to wyglądać. Skoro modelarz jest "mały", to powinni do "małych modelarzy" kierować swoje czasopismo. Przecież można wydać model ładny, z fajną grafiką, na dobrym papierze, a jednocześnie nieskomplikowany, sklejalny dla początkującego. Tak jak ZbiG pisze, może by poprawić stare wydania? Niedawno popełniłem leciwego Orlika z MM. Pyłu była cała chałupa przy szlifowaniu wręg. Ale ileż było frajdy! Prosty, miły model. Może by tak komputerowo poprawić spasowalność części, bez dorabiania miliona detali i wydać go ponownie? Zobaczmy ile modeli jest sklejonych w projekcie 50 lat MM. Dodajmy do tego relacje. Przecież to skarbnica wiedzy co w danym modelu jest nie tak. Tęgie komputerowe głowy na pewno poradziłyby sobie z obróbką i poprawką tego w jakimś programie graficznym. I jazda! Wydać toto i myślę że nie tylko "mali modelarze" zakupią takie modele, ale ci starsi również... Dowodem na to może być niejako liczba sklejonych modeli z MM - tych starych i tych nowych (posiłkując się jedynie projektem 50lecia). Detale i perfekcyjne odwzorowanie zostawmy Halińskim, GiePeeMom, Answerom itp. Uważam że zapotrzebowanie na modele łatwe i przyjemne jest równie duże co na skomplikowane, niewątpliwie efektowne i z kwadrylionem detali. Osobiście chętnie skleję i takie i takie.

Post zmieniony (23-08-14 11:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024