FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-04-14 09:18  [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Następny model jaki ma się ukazać w " Małym Modelarzu to amerykański bombowiec Flying Fortress Boeing B-17G autorstwa Zbigniewa Sałapy.
To bardzo atrakcyjna zapowiedź ze względu na to ,że model będzie w skali 1 : 33, a ostatnie wydanie tego samolotu w kartonie ma już ho, ho albo więcej lat.
Ja ze swojej strony oczkuję jakiegoś ciekawego malowania np. takiego http://www.hsgalleries.com/gallery04/b17gjl_1.htm, ale to raczej jest pobożne życzenie... chociaż może : )
Wybór malowań jest dość spory i może autor coś tam ciekawego wybierze : )

 
13-04-14 10:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, ja raczej nastawiłbym się na zielony imitujący oliwkowy. Z naciskiem na zielony :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-04-14 10:37  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

O, fajnie. Czego można się spodziewać po opracowaniach p. Sałapy? Pytam, bo nigdy nie kleiłem żadnego modelu w jego opracowaniu.

 
13-04-14 10:48  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
cudzoziemiec007   

'killy999'- znajdż sobie relacje z budowy Halifaxa, to wszystko będziesz wiedział.

 
13-04-14 12:05  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuję nie generalizować - to że, Halifax miał błędy wcale nie oznacza że B-17 też musi je mieć - zawsze jest wybór - nie kupuję czekam na lepsze opracowanie : )

Jak pięknie, że są szczęśliwcy którzy mogą przelecieć ... oczywiście się takim samolociskiem : )
http://www.airliners.net/photo/Boeing-B-17G-Flying/1377988/L/

 
13-04-14 12:13  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

cudzoziemiec007 ocenianie dorobku p. Sałapy na podstawie Halifaxa jest chyba nieco nie na miejscu. Zaprojektował on jednak nieco więcej modeli.

killy9999 proponuje zaglądnąć do spisu WSMK i poszukać opinii o poszczególnych modelach tego projektanta. Ze swojej strony mogę dodać, że kleiłem Biesa dawno temu i całkiem przyjemnie go wspominam. Słyszałem też nieco pozytywnych opinii o innych modelach.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-04-14 12:21  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ok, dzięki. Poszukam informacji :-)

 
13-04-14 12:59  Odp: [Z] Boeing B-17G
Hadziuk 



 - 0

Ja osobiście ubóstwiam czterosilnikowce, więc dla mnie błedy w opracowaniu dużych modeli to nie nowość :D

--
Pozdrawiam
Hadziuk!
-----------------------------------
Żyć czy kleić?
----------------------------------------

 
13-04-14 16:54  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@killy9999

Generalnie Pan Sałapa to dobry projektant, kreśli model średnio trudne, jego charakterystyczną cechą jest stosowanie tylko jednej wręgi, o ile taki rozwiązanie się sprawdza w przypadku jednosilnikowych myśliwców to przy większych konstrukcjach jak nieszczęsny halifax mogą być problem.

Z modeli które od niego kleiłem pamiętam PZL-23 karaś, Su-22, Spitfire V i P51B Mustang.

Na pewno na tym forum znajdziesz kilak relacji z ich budowy:)

Pozdrawiam

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
13-04-14 21:24  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Ja chętnie kupię B-17 i zapcham w kolejkę modeli do sklejenia. Jeśli chodzi o jedną wręgę, Halifax (co prawda Flymodel) w mojej galerii jest sklejony właśnie w ten sposób - da się. Odnośnie do Mustanga pana Sałapy przeczytać można było wiele pozytywnych uwag i liczę na to, że B-17 też będzie należał do grona modeli sprawiających przyjemność sklejającemu. Model pewnie ukaże się na rynku za pół roku, więc trochę poczekajmy przed jego przekreśleniem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024