FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-08-14 22:26  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
kari   

iras, ... czy w tym modelu jest komora bombowa?
... w głębokim poważaniu mam komorę bombową, o którą pytasz.
... niech zaprojektowana reszta scali się w B-17 i będzie OK.


Chopin, popieram w stu procentach, a nawet w stu dwudziestu ... oczywiście procentach. :-)

 
23-08-14 22:34  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Mniej "ględzenia" więcej klejenia ... bo MM nigdy nie miał zdetalizowanych modeli... GAZ 69,HALNY .... i znowu ta sama gadka... a teraz ilu z was narzekających choć weźmie się za B17?? Tak jak za Halifaxa ... pewnie żaden ale hejt na sieci musi być ... bo to takie cool i na czasie... ehhh chciał bym by sieć wróciła do 96 roku... ale była "czysta".

--
pozdro.


 
23-08-14 22:40  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
kari   

struna, a co to jest hejt i cool; bo pewnie nie wszyscy trybią o co kaman?
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
23-08-14 22:51  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jest komora bombowa.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
23-08-14 22:53  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
karolx   

A czy moje sumienie czyli Struna sklei B-17?

 
24-08-14 08:54  Odp: [Z] Boeing B-17G
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

To jest i tak model dla nielicznych
Zlepić razem wszystkie części to żaden problem - ale zrobić to tak ,żeby nie było się do czego przyczepić to już tak

Jeśli pojawia się to raczej nie będą zachwycać - będą sklejone nawet czysto ale babola- ma prawie każdy duży model - Jest za dużo możliwości spaprania czegokolwiek

Sam silnik i gondola jest bardziej skomplikowana niż niejeden cały kadłub od jednosilnikowego myśliwca a my mamy tu aż 4 takie - potem jeszcze silniki te muszą być pod prawidłowym kątem względem rzutu górnego i bocznego - i nie mieć szpar na przejściu w skrzydło -

Jeśli ktoś go sklei , a ma małe autko - to go nie zaprezentuje , bo nie ma jak

jak zrobi rozkładane skrzydła - to bardzo skomplikuje sobie budowę ,

jak ma małe mieszkanie ,to go nie sklei , bo nie ma gdzie trzymać i kleić takie duże powierzchnie,

jak ma małe doświadczenie z dużymi modelami to go nie sklei , bo trzeba wszystko podklejać - inaczej szkoda włożonej pracy - bo bardzo szybko się zniszczy - i powichruje bo to jest bardzo duża powierzchnia skrzydeł i zawsze będzie pracowała - nie ma rady
a naprężenia dadzą efekt w postaci pofalowań . - bardzo trudne ze względu na specyficzną budowę i powierzchnie skrzydło

Jeszcze ten specyficzny zapaszek - raj dla wąchacza - wszystko jeszcze 4 miesiące po sklejeniu pachnie i smakuje Butaprenem - mimo wietrzenia
mało kto może sobie na to pozwolić - - domownicy wypiszą was za to z rodziny .
Podklejanie na wolnym powietrzu niewiele pomaga bo z tymi detalami wraca się do domu - inne kleje nie sprawdzają się przy podklejaniu - testowałem kilkanaście - porażka

I ty tkwi problem malej ilości Halifaxów z MM i w przyszłości B17 z MM na wystawach
a nie brak spasowania i braki w dokładności opracowania modelu

tak można wyliczać - dlaczego mało jest Herkulesów z Fly model sklejonych ?
albo Gigantów , tu 160 ? bo trzeba mieć miejsce i cierpliwość , żeby skleić- nie model szczegółowy z 6 arkuszy A4 , A3 tylko z kilkudziesięciu arkuszy zdetalizowanego modelu,
trzeba mieć umowę z wytwórcą kleju - bo na samo podklejanie całego modelu potrzeba około 1,5 - 2 litrów butaprenu ,dużo Super Glue - a nie jednej tubki BCG - i trzeba jeszcze wiedzieć jak się z tym obchodzić - żeby klej nie przegryzł się na druga strone , nie odbarwił , nie był za rzadki i za gęsty i w odpowiednim momencie na pół mokro uformować elementy poszycia skrzydeł , aby profil i kształt był prawidłowy - bo jak klej się już utwardzi to sam i już na zawsze nadany kształt zapamięta.
- np skrzydła 166 cm rozpiętości od Giganta podklejałem - 2-3 krotnie brystolem A3
i jeszcze wykonałem na tym przetłoczenia ożebrowania - imitacja płóciennego pokrycia

Post zmieniony (24-08-14 09:05)

 
24-08-14 09:22  Odp: [Z] Boeing B-17G
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Prawie wszystko pięknie...

Mam gdzieś, czy model jest mniej lub bardziej zdetalizowany. Może być robiony pod różne grupy klientów - mniej lub bardziej wymagających i doświadczonych.

To co mnie osobiście odpycha od MM to ... grafika. I to nie waloryzacja lub jej brak.

Załamuje mnie to, co oni robią z nieźle opracowanymi modelami. One nie nadają się do klejenia nie ze względu na pasowanie elementów a na kuriozalny wygląd po sklejeniu.

Co im szkodzi wydać kiedyś model poprawny kolorystycznie? Do tego potrzeba coś więcej niż odrobina przyzwoitości? Farby przecież idzie tyle samo. To po prostu olewanie potencjalnego klienta.

Nieźle opracowany Do-17 - a malowanie - bez komentarza.Jakieś zmatowiałe
(może lepiej wypłowiałe i odkolorowane) szarozielone. Nie do przyjęcia. Nie wspomnę już o dawnych różowym Hurricane czy P-51 w pasach inwazyjnych z "odważną" waloryzacją i kolorystyką.

A ten B-17? Nose art to pół biedy. Przemalowałbym sobie. Wszyscy ach ech och, pochwały, krytyka. A takiej *******y jak kolor połowy modelu, czyli spodu nikt nie zauważył. Widział ktoś samoloty US ARMY z błękitnym spodem?

Ten kolor byłby dobry do malowań rosyjskich samolotów do 1943 roku, z czarno - zieloną górą a nie dla US ARMY.

Nie chcę się czepiać o odcienie w tą czy tamtą stronę. Co mi po sklejalności, jak model nigdy nie będzie dobrze wyglądał, tylko wkurzał biciem po gałach jak różowa landryna?

--

Post zmieniony (24-08-14 09:29)

 
24-08-14 09:51  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

mnie zachwyca to do robi Chopin ze starym egzemplarzem, myśle że to byłby dobry kierunek dla MM.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-08-14 10:07  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tak Alski - poprawić klasykę MM i wydawać PWS ,PZL , RWD i jakieś inne proste a ładne modele w nowej szacie graficznej
do 6 -8 arkuszy kolorowych kartonu A4 dla ludu - te olbrzymy to naprawdę niszowa sprawa - jak 50 - 100 w skali kraju z całego nakładu ktoś sklei - to będzie dużo - a najprawdopodobniej skończy się na max 30 z których tylko 10 - 20 będzie dobrze się prezentować.

 
24-08-14 10:18  Odp: [Z] Boeing B-17G "Mały Modelarz"
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

struna - ja robiłem Halifaxa, dlatego tak psioczę na B17 :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024