FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-07-14 22:07  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Przydaloby sie opracowanie tej wersji, ale na miare tego z Orlika...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-14 22:28  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Fakt , ja sie tylko bawiłem kolorami , sory za of top . Klej dalej :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
01-08-14 07:55  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
FloggerB   

Alski
- mam oryginały tego MM, czy mógłbyś udostępnić tego przemalowanego ORLIKA ?
mam tez wersję wydana przez Modelika i Orlika, ale ta wersja podoba mi się najbardziej i szkoda, że nie umiem przemalować w barwy jakie miała makieta albo piąty prototyp, bo też były świetne.

 
01-08-14 09:19  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Podglądam z ciekawością, choć widać że zaraz skończysz :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
01-08-14 10:04  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Proszę :
https://drive.google.com/file/d/0B8oQMocK7hYbMU1EU1RSOWVZM0U/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8oQMocK7hYbcUw4RnhiVnNzLTg/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8oQMocK7hYbdkY0bnV3OHRIelk/edit?usp=sharing
Przerobione kolory ze skanu oryginalnego MM bedącego w moim posiadaniu + bonus poprawione ( symetryczne wręgi )
WAŻNE - Drukować na papierze A3 !!!!

--

Post zmieniony (01-08-14 11:13)

 
01-08-14 11:05  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
FloggerB   

w domu zedrę - dziękuję !

 
01-08-14 17:01  Odp: [R] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wczoraj niestety nie udało mi się dokończyć modelu, przerzuciłem te cztery tony miału, ale wieczorem jeszcze kumpel wyciągnął mnie na mały lans po mieście motorami więc nie mogłem odmówić ;)

Dziś od rana usiadłem i skończyłem modelik. Niestety owiewka dała mi w kość. Nie wyszła kompletnie i spaprała obraz całości i to poważnie... Nie pasowała, tam za krótkie, tam za długie. Trzeba było sztukować, malować... W pewnym momencie przeszło mi przez myśl wyrzucić ją w cholerę i zakryć całość... Ale mówię NIE. Jak będzie tak będzie ale niech będzie. Na zdjęciach nie widać tak bardzo chociażby zaparowanej owiewki - tylko CA był w stanie przymocować ją do kadłuba - oraz kilku innych niedoróbek - wynikających nie tylko z opracowania, ale i z mojego warsztatu, choć nie ukrywajmy że instrukcja i rysunki są dość średnie... Mimo to model przyniósł wiele radości i doświadczenia. Na pewno mogę powiedzieć, że na tym nie koniec jeśli chodzi o stare wydawnictwa MM :)



Kilka innych zdjęć w 50leciu MM - zapraszam :)

I jeszcze na koniec taka moja mała refleksja... Można zadać sobie pytanie, po co sklejać te stare MM, skoro na rynku jest pełno lepszych, dokładniejszych, efektowniejszych wydawnictw, oferujących o wiele bardziej szczeółowe i precyzyjne opracowania. Projekty starszych MM nie wyglądają - nie ukrywajmy - rewelacyjnie jeśli postawimy je na półce obok modeli z KK, KA czy Answera (oczywiście nie mam tu na myśli kiedy wycinanka jest tylko podstawą do udoskonalenia modelu, wtedy bowiem powstają cuda - niejeden z Was pokazał to na forum. Mam na myśli mniejszy lub większy szeroko pojęty standard w klejeniu, którym zajmuję się póki co osobiście). Dodajmy do tego słabej jakości karton i często mętne instrukcje. Otóż uważam że jak najbardziej WARTO sięgać po stare MM. Wychowałem się na MM z lat 90tych - już nieco lepszych, ale pierwsze kroki to pozostałe po tacie MM z lat 70tych i 80tych. Dziś do nich mam zamiar wrócić. Dlaczego? Po pierwsze to kawał historii. Sentyment. Klejąc te opracowania, można się naprawdę wiele nauczyć, trzeba podejść do tych modeli inaczej niż do dzisiejszych. Z lekkim przymrużeniem oka, ze zrozumieniem ale i z szacunkiem i swego rodzaju pokorą. A efekt wówczas będzie naprawdę pozytywny, co udowodniłem sobie niniejszym modelem Orlika. Tak więc młode pokolenie - sięgajcie po stare MM bo naprawdę warto :)

Jeśli ktoś doczytał to dzięki za uwagę :)

KONIEC

 
01-08-14 23:17  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,standard, ładny,a można było przedrukować na nowym kartoniku,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-08-14 00:35  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak jak napisałem wcześniej, chciałem zachować jak najwięcej "tamtych czasów" w modelu. Żadnych przedruków. Taka moja mała fanaberia...

 
02-08-14 11:31  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości - Orlik z MM 3/88
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

--

Post zmieniony (02-08-14 20:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024