FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
04-10-14 13:37  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W weekend takie miłe słowa :) , aż chce się dalej kleić, pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-10-14 13:52  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Na nas i nasze słowa otuchy zawsze możesz liczyć! Nie pozwolimy,byś zaczął jęczeć jak "baba"! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-14 16:54  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Możesz zdradzić jakie "toto" ma wymiary w 1/33 ?

 
04-10-14 18:51  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-10-14 11:31  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No niby wszystko proste :)
Długość 15,06 m daje 45,6 cm w modelu
rozpiętość 23,2 daje 70,3 cm
A jednak ......
Model ma 45,5 cm długości a rozpiętość 68,5 cm .
Ktoś ( dodam że nie ja ) skrócił skrzydła w modelu o 0,9cm czyli o 30 cm realnie :).
Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 11:35  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawe kto tak mógł zawalić sprawę ?!! Podejrzewam,że lista podejrzanych będzie bardzo krótka :)

 
05-10-14 12:07  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dlatego pytałem się o wymiary modelu w skali. Spotkałem się z różnicami (największa prawie 15 mm) między wymiarami oryginału a modelem w 1/33. Niby wszystko jasne - max. odległość od najdalej wysuniętych krawędzi konstrukcji a jednak.

 
05-10-14 12:40  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Lista :
Dmitri Procenko -Rosja

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 12:49  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Dla mnie to model jak model (zlepiony na stronie MODELIKA, szczątkowa relacja była kiedyś na stronie DUDUSIA, ale wieki tam nie patrzyłem) - sklejał się całkiem przyzwoicie....nie analizowałem wymiarów nie czepiałem się ilości nitów ani fal blachy - po prostu sklejałem.
Nie wiedząc, że taki "łokropny" skleiłem do końca nie przejmując się drobiazgami.
Jedyne co zmieniłem nieco, to gondole silników (takie kanciaste były nie do przyjęcia dla mnie jak zobaczyłem rysunki z MK) i ich srebrne osłony - tam i tylko tam szpachla musiała być.
Osoba ambitna, pracowita i uparta po zrobieniu na przykład falowanych blach i malowaniu całości wykonałaby cacuszko !
Pozdrawiam oponentów ;)

Post zmieniony (05-10-14 13:22)

 
05-10-14 13:27  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie zauważyłem,żeby tu byli oponenci , proszę nie rozumieć moich uwag jako atak na model i projektanta . Model jest bardzo ładny i opracowanie pozwalające na wykonanie jak piszesz . Ale jest wymagający w stosunku do wykonującego . Wymagajacy dokładności, doświadczenia ,przewidywania w celu uniknięcia pułapek które mogą się zdazyć.
1-"Nie wiedząc, że taki łokropny skleiłem do końca nie przejmując się drobiazgami"- nie psiocze na ten model tylko wskazuje gdzie trzeba uważać na niespodzianki.
2-Jedyne co zmieniłem to gondole silników (takie kanciaste były nie do przyjęcia dla mnie i ich srebrne osłony - tam i tylko tam szpachla musiała być." - zrobiłem to samo ,nie udało mi sklelić tego porządnie bez szpachli
3-Osoba ambitna, pracowita i uparta po zrobieniu na przykład falowanych blach i malowaniu całości wykonałaby cacuszko ! - popieram w całej rozciągłości z jedna uwagą -bez malowania. Jestem pewien że co najmniej kilka osób z grona tego forum potrafiłyby wywołać ochy i achy przy tym modelu.
Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024