FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-07-14 17:08  [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2


Kolejna relacja z budowy MP-6 .Ciekawe czy uda mi się dotrzeć do końca ( ponoć niektórym to się się udawało ale relacji z całości nie udalo mi się znaleźć ) .
Podoba mi się sylwetka , kolorystyka , "odmienność" modelu, stąd taki wybór.
Do wycinanki dokupiony szkielet laserowy co by nie odpaść na starcie.
Szkieletor w kawałkach :

Ktoś kiedyś napisał uwagę do relacji , dlaczego oklejanie poszycia skrzydeł odbywa się na sklejonym całym szkielecie a nie oddzielnie.
Oto wyjasnienie , jak mocowane są skrzydła . Nie da sie ich zamocować po oklejeniu poszyciem. Wręgi nasuwa się od góry .
i całość .
Trochę dupereli ( nie znalazłem w sieci przyzwoitego wyglądu kabiny do ewentualnych poprawek :

Widok na całość z wrzuconymi na luźno kabinami bez przyklejenia .Przyklejać będę dopiero po wycięciu poszycia żeby nie natknąć sie na jakieś niespodzianki.
.
Do tego etapu wszyscy doszli więc to zadna niespodzianka że i ja doszedłem. Do następnego. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-07-14 17:43  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to jestem PIERWSZY !!! Ciekawe latające pudło. Podpatruję i wierzę,że Tobie wystarczy zapału do ukończenia go.

 
28-07-14 18:10  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Do oklejenia kadłuba każdy miał zapal , potem nagle sie urywał na etapie skrzydeł ,ale nikt sie nie chwali dlaczego :).

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-07-14 18:33  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ooo kolega Alski :) ambitnie, ambitnie. Trzymam kciuki :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
28-07-14 18:34  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,klei ,jeszcze nie było ,żeby się nie skleiło,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-08-14 19:02  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zapału powoli ubywa , no ale opowiem jak to jest i z czego to się bierze.
1 Drobiazg , by okleic do końca kadłub niezbędne jest przyciecie kilu mm kabinki

Proponuje skleić "na brudno" taśmą malarską i dopiero przy oklejaniu kadłuba skleic na amen

2. Okleiłem kadłub pozostawiając otwartą górę.

3.Natępnie nasunąłem wręgi skrzydeł i zacząłem kombinować ( przez przyklejania ) czy da sie okleić skrzydła "na zewnątrz" ,jeszcze przed wklejeniem na stałe konstrukcji płatów.NIE DA SIĘ. Zazwyczaj relacje kończyły się na kadłubie więc byłem czujny i czuły na mogące si pojawić problemy z oklejaniem płatów.

Przewierciłem kadłub , wręgi ,wsunąłem pręt w lewe skrzydło , tam tymczasowo przymocowalem wikolem. Po stwardnieniu przecisnąłem pręt przez kadłub by twrafił w otwory w skrzydle prawym.
Na koniec zalałem to wszystko żywicą chemoutwardzalną .
Po wyschnięciu mam połączenie kadłub -skrzydła PANCERNE .
I moje szczęście jak sie poźniej okazało.

W takim stanie czekał na przygotowanie pokrycia skrzydeł. Oklejki fabryczne + dorabiane z kartonu ok. 0.3 mm
'
Dalej próba rozgryzienia jak okleić płaty by bylo dobrze .Drobny bład sklejka 29a opisana jest na rysunku jako 29g.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-08-14 19:33  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z zainteresowaniem przyglądam się Twojej pracy.
Z ostatniego doświadczenia wiem,że duży model z kartonu to duże wyzwanie.
Duże powierzchnie poszycia, zwłaszcza jak jest jeszcze dzielone, to duży problem. Początkowe drobne przesunięcie na "drugim końcu" może dać kilkumilimetrową niezgodność.
Z tym większą uwagą przyglądam się dalej!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-08-14 20:15  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kolego Alski
Nie poddawaj się. Niedokładności były, są i będą, a Ty przecież nie takim dałeś radę.
Będę dalej obserwował.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-08-14 21:00  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Teraz opiszę dlaczego przydało się pancerne połaczenie skrzydeł i brak zakrycia góry kadłuba. Szkielet laser więc niby powinni wszystko pasować. Lewe skrzydło próbowałem oklejać oddzielnie, prawe skrzydło sklejone paskiem łaczącym . W obydwu przypadkach ten sam problem :
Albo wystaje wręga końcówki skrzydła albo wręgi nie przylegają do czoła skrzydeł.
Pokazałem to na rysunkach ,zarówno problem jak i to jak go musiałem rozwiązać. Przypominam że skrzydeł nie da sie okleić wcześniej bo konstrukcja wręg jest nasuwana od góry i poszycie uniemożliwiłoby to.
Tak więc po WIELU próbach dopasowania , musiałem się pogodzić i wkleić jak sie dało a nie jak chcialem.
Przy tym tyle razy odwracałem, przymierzałem pasowałem ,że gdyby nie pancerne połączenie wręg i brak wklejonej góry poszycia model nadawałby sie tylko do kosza poprzez zmęczenie materiału. A wydawało się że będzie tak pięknie , spód części skrzydeł prosty jak deska .Nic bardziej mylnego.

Rozwiązanie (moje ):

--

Post zmieniony (15-08-14 21:04)

 
25-08-14 19:58  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Króciutko na temat montażu stateczników tzn części 26c 29f, sposób kształtowania widoczny na zdjeciach :
i przyklejony


Częsci 29b i 29h :zapezpieczyłem przed wyginaniem , zwędzonymi ,oszlifowanymi patyczkami z MacDonalda lub podobnego. Pactra nr 27 idealnie pasuje do retuszu prosto z buteleczki :

Owtory pod zawiasy ZDECYDOWANIE za małe , trzeba sporo powiekszyć . natomiast zaokręglenie zdecydowanie za duże ,statecznik nie wchodzi w szczelinę , trzeba zrobić jajowate żeby wcisnąć . Teoretycznie stateczniki powinny byc ruchome. Ograniczenia nie za bardzo na to pozwalają.

Tak wyglądaja tuż przed mocowaniem . Zawiasy już przymocowane , przeciągnięty przez otwory drut fi 2mm.


UWAGA 1 : Skrzydła to moja totalna porażka . Zalożenie żeby ustawić poszycie jak wykonalem bylo do d.....
Poszycie TRZEBA tak okleić by końcówki spływu płatów były RÓWNOLEGŁE do siebie , równe w pionie. Inaczej montaż stateczników to totalna porażka.Jak w tym wydaniu .
UWAGA 1 : Klejąc drugi raz ciąłbym wręgi płatów by móc je wsunąć do środka kadłuba ( trzeba by poszerzyć dwukrotnie otwór . Praca na sklejonym kadłubie i płatach tej wielkości .... wysiadam.Nie umiem .
Tak wyglądało prostowanie poszycia po wielokrotnych próbach dopasowania do wręg:

Temperatura 150 st +para

--

Post zmieniony (25-08-14 20:10)

 
25-08-14 20:01  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie poddawaj się! Masz już bardzo dużo zrobione!
Powtarzaj sobie ciągle,że będziesz pierwszym (?) , który ten model skleił ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-08-14 20:13  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MARIUSZ napisał: Powtarzaj sobie ciągle,że będziesz pierwszym (?) , który ten model skleił ;-)

Mariusz ma rację, Brnij dalej. Największe zadowolenie jest wtedy gdy poradzisz sobie z martwą materią.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-08-14 20:21  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oj nie to że narzekam to nie znaczy że sie poddaję . Pokraka ( no bez przesady :) ) ale będzie. Myślę że najgorsze mam za sobą , jeszcze dekielek może narobić kłopotów .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-14 20:54  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jechać ostro do przodu, będzie dobrze !
PS - szkoda,że na początku nie przerobiłeś całej konstrukcji płatów (dźwigary/żebra) tak by można je było po okryciu poszyciem nasunąć na drut.
Pozdrawiam

 
25-08-14 21:07  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na pewnym etapie bałem sie to zrobic bo nie wiedziałem co mnie dalej czeka . Teraz wiem że TRZEBA to zrobic. Ale nie nasunąć na druty tylko płaty z wklejonym drutami wsunąć w kadłub i zalać czymś na sztywno. Zresztą w tajemnicy podpowiem ,że mam komplecik R-6 z wręgami :)))) http://www.mojehobby.pl/products/Tupolew-R-6-Rosyjski-samolot-wielozadaniowy-z-II-Wojny-Swiatowej.html
Załuję ,że nie od niego zacząłem bo MP-6 dużo bardziej mi sie podoba kolorystycznie.
PS podziwiam jak wiekszość profiluje końcówki skrzydeł , krawędzi natarcia. U mnie jak za sucho to nie udaje się , jak za mokro ( bcg lub modelarska slina to nierówno lub wybrzuszenia pofałdowania )

--

Post zmieniony (25-08-14 21:15)

 
25-08-14 21:17  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie wiem: http://www.papermodelers.com/forum/aviation/29563-tupolev-r-6-modelik-1-33-scale.html

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-08-14 21:23  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie wiem czego nie wiesz Ostoja . Szkoda że powiększenia mi się nie otwierają :((( Szkoda że tej relacji nie widziałem wcześniej. ale widzę że ze skrzydłami ktoś zakombinował :)

--

Post zmieniony (25-08-14 21:26)

 
25-08-14 22:57  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może i metoda mocowania płatów z wystającymi dźwigarami (końcówki drutu) jest OK, ja robię na odwrót - przez kadłub przechodzi zamocowany na sztywno drut/patyk - dźwigar, w żebrach płatów są otwory o nieco większej średnicy niż drut co pozwala na dopasowanie właściwego położenia płatów.
Końcówki płatów - od ostatniego żebra do krawędzi zarówno powierzchni dolnej jak i górnej wklejam odpowiednio wyprofilowaną tekturę piwną, potem szlifowanie, dopasowanie pokrycia końcówki i jest OK.
Krawędź natarcia płatów - dobrze jest na całej długości krawędzi natarcia przykleić półokrągły pasek cienkiej tekturki łączący żebra, żebra też okleić naokoło paskami tektury, przeszlifować i dopiero montować pokrycie przyklejając dół, góry nie, tylko na krawędzi spływu. Kształtowanie krawędzi natarcia właściwego pokrycia - zrobić próby na skrawkach arkusza z którego są elementy.

 
27-08-14 20:55  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kolejna aktualizacja :
Górne poszycie kadłuba bez kabiny pilota.

Po przyklejeniu + usterzenie pionowe

Uwagi - proponowana kolejnośc sklejania usterzenia wg numeracji:


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-08-14 21:00  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nawet prosty kadłub Ci wyszedł, bo w podanej przeze mnie relacji nie bardzo ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-08-14 21:14  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kadłub na pewno , nad resztą można dyskutować :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-10-14 20:39  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na czym to ja skończyłem ?
Budowa stateczników poziomych , ruchomych . Kolejne etapy budowy.

Obudowy silników po przyklejeniu . Wyoblenia trzeba przyciąć , dopasować do kształtu poszycia skrzydeł co nie do końca się udaje . Trzeba będzie użyć rezerwy koloru od dolnej strony poszycia. Jak będę to robił to zrobię szczegółowe zdjęcia.

Przygotowanie do budowy pływaków.

Brak w wycinance drugiego kompletu części 44a
poszycie tu i ówdzie do przyciecia wg czerwonych kresek.


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-10-14 22:46  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Należą się gratulacje, że mimo tylu błędów i niedoróbek, brniesz dalej i to z zadowalającym efektem!

 
03-10-14 06:47  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na pewno na wystawę sie nie będzie nadawał. Ale wnuczek będzie mógł nim pobawić :))).
Co do błedów , owszem są , sporo ale wiem że doświadczony samolociarz wycisnąłby z tego modelu piękne cacko . Nie są na tyle duże by ich nie ominąć. Do tego modelu potrzeba doświadczenia w klejeniu samolotów. A u mnie jeszcze nie sprawdza sie zasada 3 razy przymierz raz sklej . Po drugim przymierzaniu karton wygląda na wymęczony :)))) Pewne błędy moje i opracowania ciągną za sobą konsekwencje. Trudno mi teraz stwierdzić czy przy innym wyprofilowaniu płatów skrzydeł byłby nadal problem z osłonami silnika .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-10-14 09:44  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Idzie dobrze. Jednym słowem - wnuczek ma powód do dumy z takiego dziadka ! :-)

 
03-10-14 10:22  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jeszcze wnuczek nie przyszedł na swiat ale w drodze heheheh.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-10-14 13:28  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratulacje, to widzę, że masz dla kogo działać !

 
04-10-14 10:22  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Każdy model nadaje się na wystawę! Po to one są! Ja tam z przyjemnością oglądam każdy model,a takie - niszowe - sprawiają mi najwięcej przyjemności!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-14 12:54  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Takie niszowe to i ja chętnie oglądam. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-10-14 13:02  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z samolotami rzadko mam do czynienia, ale tu zaglądam regularnie i podziwiam Twoją nierówną walkę z kartonem ! Esencja modelarstwa kartonowego, mniam ... :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
04-10-14 13:37  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W weekend takie miłe słowa :) , aż chce się dalej kleić, pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-10-14 13:52  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Na nas i nasze słowa otuchy zawsze możesz liczyć! Nie pozwolimy,byś zaczął jęczeć jak "baba"! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-14 16:54  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Możesz zdradzić jakie "toto" ma wymiary w 1/33 ?

 
04-10-14 18:51  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-10-14 11:31  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No niby wszystko proste :)
Długość 15,06 m daje 45,6 cm w modelu
rozpiętość 23,2 daje 70,3 cm
A jednak ......
Model ma 45,5 cm długości a rozpiętość 68,5 cm .
Ktoś ( dodam że nie ja ) skrócił skrzydła w modelu o 0,9cm czyli o 30 cm realnie :).
Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 11:35  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawe kto tak mógł zawalić sprawę ?!! Podejrzewam,że lista podejrzanych będzie bardzo krótka :)

 
05-10-14 12:07  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dlatego pytałem się o wymiary modelu w skali. Spotkałem się z różnicami (największa prawie 15 mm) między wymiarami oryginału a modelem w 1/33. Niby wszystko jasne - max. odległość od najdalej wysuniętych krawędzi konstrukcji a jednak.

 
05-10-14 12:40  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Lista :
Dmitri Procenko -Rosja

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 12:49  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Dla mnie to model jak model (zlepiony na stronie MODELIKA, szczątkowa relacja była kiedyś na stronie DUDUSIA, ale wieki tam nie patrzyłem) - sklejał się całkiem przyzwoicie....nie analizowałem wymiarów nie czepiałem się ilości nitów ani fal blachy - po prostu sklejałem.
Nie wiedząc, że taki "łokropny" skleiłem do końca nie przejmując się drobiazgami.
Jedyne co zmieniłem nieco, to gondole silników (takie kanciaste były nie do przyjęcia dla mnie jak zobaczyłem rysunki z MK) i ich srebrne osłony - tam i tylko tam szpachla musiała być.
Osoba ambitna, pracowita i uparta po zrobieniu na przykład falowanych blach i malowaniu całości wykonałaby cacuszko !
Pozdrawiam oponentów ;)

Post zmieniony (05-10-14 13:22)

 
05-10-14 13:27  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie zauważyłem,żeby tu byli oponenci , proszę nie rozumieć moich uwag jako atak na model i projektanta . Model jest bardzo ładny i opracowanie pozwalające na wykonanie jak piszesz . Ale jest wymagający w stosunku do wykonującego . Wymagajacy dokładności, doświadczenia ,przewidywania w celu uniknięcia pułapek które mogą się zdazyć.
1-"Nie wiedząc, że taki łokropny skleiłem do końca nie przejmując się drobiazgami"- nie psiocze na ten model tylko wskazuje gdzie trzeba uważać na niespodzianki.
2-Jedyne co zmieniłem to gondole silników (takie kanciaste były nie do przyjęcia dla mnie i ich srebrne osłony - tam i tylko tam szpachla musiała być." - zrobiłem to samo ,nie udało mi sklelić tego porządnie bez szpachli
3-Osoba ambitna, pracowita i uparta po zrobieniu na przykład falowanych blach i malowaniu całości wykonałaby cacuszko ! - popieram w całej rozciągłości z jedna uwagą -bez malowania. Jestem pewien że co najmniej kilka osób z grona tego forum potrafiłyby wywołać ochy i achy przy tym modelu.
Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 13:46  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście różnica (w sumie minimalna) w wymiarach nie ma specjalnego znaczenia jak oglądamy wykonany model. Wszak nikt go nie będzie mierzył i liczył nitów.
Koniecznie dobrze zaimpregnuj pływaki - wnuczek będzie sobie go puszczał jak łódeczkę w jakimś bajorku ! ;-)
PS - Robiłem kiedyś Bregueta XIX z falistą blachą pokrycia.Bez na nowo zrobionego poszycia falistego dla tego ptaszyska nie da rady. Przy wytłaczaniu powierzchni zmniejszają się wymiary. Konieczne jest więc malowanie
Pozdrawiam

 
05-10-14 13:56  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Ryszard
- impregnacja to za mało - bez wyważenia model siadałby w wodzie na ogonie
- w jaki sposób falowałbyś takie blachy - ja wyobrażałbym to sobie to jako obróbkę folii aluminiowej, ale to w ogóle nie dla mnie - leniwca !

 
05-10-14 14:04  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Rysiek by wymyślił cudeńko , na tyle go znamy :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 16:52  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Ryszard - nie daj się prosić !
Takiego żółtego jeszcze nie kleiłeś

Post zmieniony (05-10-14 16:52)

 
05-10-14 17:34  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Za mało sznurków :((((

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 17:45  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Szkarad"jest okrutny z tego MP-6 !
Nie mam go, ale patrząc na zdjęcia arkuszy widać, że linie tłoczenia pokrycia płatów/kadłuba są równoległe. Można by zrobić tak:
- zrobić nowy element (np. płat lewy) biorąc za wzór oryginalny z wycinanki,
- zaznaczyć na nim na odwrocie linie i wytłoczyć
- zobaczyć o ile mm płat (element) byłby krótszy
- i... dalej kombinować
Żółty b.ładny, ale ja wolę te nasze, z szachownicami (z małymi odstępstwami). Walczę z Muromcem a potem mam zamówienie (i będę musiał się postarać bo zamawiający wymagający i co tu dużo pisać, zna się) na "samolot Kozłowskiego".
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024