FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  -> 
13-09-15 18:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kawał pięknie wykonanego pływadła w rekordowym terminie w wersji malowanej ,co zasadniczo wydłuża budowę, brak latadeł ale wszystkie poleciały na wroga,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-09-15 20:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo mi się podoba to, co robisz z tym modelem. Naprawdę świetne wykonanie i do tego zawrotne tempo.

W kwestii drutologii. Niestety, dobrych jakościowo zdjęć Akagi jest bardzo mało, jednak na tych,które można znaleźć w sieci lub różnych publikacjach żadnych poręczy na burtach nie widać. Zresztą, po co miałyby one tam być? Na żadnym innym japońskim okręcie ich w tym miejscu nie było, więc dlaczego Akagi miałby być wyjątkowy pod tym względem? Poza tym, czy tak umiejscowione poręcze nie zostałyby szybko uszkodzone przez fale? I jeszcze jedno - w II części EOW poświęconej Akagi jest zdjęcie fragmentu hangaru, na którym w wielu modelach są poręcze, ale na tym zdjęciu zamiast poręczy jest widoczny kabel biegnący wzdłuż tego hangaru. Wiem, że nie dowodzi to, że na burtach tych poręczy nie było, ale daje do myślenia. Dlatego też ja postanowiłem tych poręczy u siebie nie robić.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-09-15 20:24)

 
13-09-15 22:05  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Powiem szczerze że nie wgłębiałem się mocno w żadne publikacje na temat akagi jedynie opierałem się głównie na zdjęciach już gotowych modeli, ale jeżeli faktycznie nie ma nic w publikacjach to oczywiście ich nie będę robił, swoją drogą ciekawe skąd one się wzięły na modelach głównie plastikowych.

 
13-09-15 22:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że mogą to być linie podziału blach poszycia, które ktoś mylnie zinterpretował jako poręcze i tak już zostało. Albo jakieś kable, tak jak w przypadku hangaru. Ale to taka moja teoria :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-09-15 22:22)

 
14-09-15 07:25  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Super modelik teraz tylko szukać na niego miejsca do zacumowania

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
19-09-15 18:48  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie było poznać osobiście autora oraz zobaczyć tego olbrzyma na żywo :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
20-09-15 19:52  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Także się cieszę że poznałem kolegę i jeszcze kilku innych, cieszę się że tam dojechałem i mogłem na żywo zobaczyć tyle kapitalnych modeli.

 
25-09-15 17:30  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam mam do was pytanie odnośnie lin na pokładzie które służą do wyhamowania samolotu czy one są chowane czy są cały czas widoczne?

 
29-09-15 20:59  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich najprawdopodobniej w ostatniej lub przed ostatniej odsłonie z budowy tegoż właśnie odpoczynkowego modelu, pomału przychodzi czas na podsumowanie prawie półtora rocznej pracy. Do końca zostały jeszcze jedynie samoloty.
Jak już pisałem wcześniej model sklejało mi się bardzo przyjemnie i bez stresowo (no bo miał to być model odpoczynkowy i z pewnością był) oczywiście znalazły w nim się także jakieś błędy które jednak także w standardzie idzie bez problemu poprawić jednak jak na tak duży oraz skomplikowane burty to model i tak projektantowi wyszedł bardzo fajnie, jedyna rzecz która z pewnością utrudnia budowę to dość skąpa instrukcja budowy przy nie których elementach trzeba troszkę pogłówkować, na zdecydowany plus można zaliczyć bardzo fajną grafikę pokładu która wygląda bardzo naturalnie. Cały model pochłonął 11 farbek pactry A37, więc troszkę ich poszło. Akagi był także dla mnie debiutem na konkursie w Przeciszowie co już było dla mnie mega przeżyciem.


Pomalutku także rozglądam się za kolejnym modelem, kilka pomysółw już mam ale nie do końca jestem pewien czy to będzie okręt czy coś z kolejnictwa.
Kilka zdjęc jeszcze przed galerią końcową, zostało dorobione olinowanie, liny hamujące i kilka drobiazgów.


 
29-09-15 21:12  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo,

wielkie gratulacje za tak świetnie wykonany model.
Śledziłem Twoją relację praktycznie od samego początku i nie ukrywam, że niejednokrotnie wzorowałem się nią przy budowie mojego Akagi.
Czekam zatem na kolejną Twoją relację.


Pozdrawiam
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024