FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 28Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-07-14 10:53  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No dobra, dno wypiankowane. Czy to, że pianka montażowa puchnie po natryśnięciu nie niesie ze sobą ryzyka powyginania się wręg? Na zdjęciach widać, że nie. Ale może to skutek jakiegoś zabiegu? Np. dawania tejże pianki z umiarem? Nasączenia (utwardzenia) wręg przed zabiegiem?

Czy będziesz oklejał dno poszyciem zawartym w wycinance? Jeśli tak to po co szpachla i szlifowanie? Nie wystarczy tak jak jest?

Post zmieniony (18-07-14 10:53)

 
18-07-14 11:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kalafior: też nie wiem po co ludzie tracą cenny czas na szpachlowanie i szlifowanie do prawie połysku kadłuba który zaraz i tak okleją częściami z wycinanki. Rozumiem że to ma służyć do utwardzenia poszycia ale po co, skoro szpachlę można nałożyć na części z wycinanki i dopiero szlifować na błysk. A kadłub będzie i tak twardy. A tak ludzie szlifują na błysk - tracąc czas - później to zaklejają częściami i znowu szpachlują i szlifują.

Takie moje spostrzeżenie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
18-07-14 12:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
rysiu62   

angraf-model odpoczynkowy - czy to jest nazwa nowego wydawnictwa? A tak na marginesie, ,,klejenie" każdego modelu powinno być ,,odpoczynkiem".

 
18-07-14 16:51  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wręgi przed painkowaniem niczym nie wzmacnaiałem po prostu wpuszczałem piankę do połowy wręg reszta sama urosła, nic nie powinno powyginać bo pianka ma gdzie uciekać.
Dno będzie malowane a nie obklejane dlatego jest szpachlowane, zastanawiałem się jeszcze nad obklejeniem kartonem barwionym zamiast malowania, ale wiem że wyjdzie nie tak jak bym chciał dlatego nie tracę czasu na próby.

 
19-07-14 11:25  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub wstępnie przetarty szpachlą akrylową po to by pozbyć sie najwiekszych dziur oraz nierówności teraz pójdą grupsze działa czyli szpachlówka z utwrdzaczem by nadać odpowiednią gładkość a przede wszystkim twardość.




A tu dostałem od wydawcy taki mały bonusik

 
19-07-14 11:57  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To taki prezent żebyś przypadkiem nie dał rady odpocząć:)

 
19-07-14 18:25  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Taa znajomości... ;-) może i ja coś kiedyś dostanę. Konkretny ten kadłub, przy tych wielkościach modeli pianka jakoś najbardziej za mną przemawia. Chociaż tylko patrzeć jak Spychacz pokaże, że z tekturą piwną też można.
Pozdrawiam i odpoczynku życzę ;-)

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
24-07-14 17:29  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model wstępnie wyszpachlowany szpachlą z utwardzaczem, kadłub od razu bardziej twardy i stabilniejszy zawsze używałem szpachlówki firmy NOVOL, teraz pierwszy raz spróbowałem firmy AUTO-FIT i powiem że jest bardzo fajna w szlifowaniu a równie twardza jak firmy NOVOL więc polecam.
Teraz zostaję tylko szpachlowanie na tip top do tego użyję szpachli AUTO-FIT wykończeniowej z utwardzaczem a późńiej malowanie podkładem aż do uzyskania idealnej powierzchni.

 
24-07-14 23:55  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaczyna fajnie wyglądać. Jak tak sobie patrzę na te Twoje kadłuby Chikumy i Bismarcka, to nachodzi mnie ochota na spróbowanie czegoś takiego. Odstrasza mnie tylko to mozolne szlifowanie i obawa, że nie dałbym rady tego tak ładnie zrobić i tylko bym skopał wszystko. Może kiedyś...

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-07-14 10:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja ze sporą rezerwą podchodzę do spachlowania i malowania. Nazbyt często widzę co dzieje się z Novolem itp na karoseriach. Gdyby jednak jako pierwszą warstwę zastosować szpachlówkę z włóknem szklanym to inna bajka.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 28Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024