FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 28Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
21-01-15 15:12  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam w końcu dostałem fornir więc będę eksperymentował z tym materiałem, udało mi się dostać fornir z drewna tekowego ale modifikowany i podklejony od spodu fizeliną co ma zapobiegać pękaniu, kolorystycznie wygląda niemal jak pokład z wycinanki.
Cenowo także przystępnie bo za arkusz 63cm x 33cm zapłaciłem 5zł.


Post zmieniony (21-01-15 15:13)

 
21-01-15 20:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W mojej ocenie trochę za bardzo widoczne jest usłojenie, ale może po pocięciu na paski będzie to wyglądać przyzwoicie. Testuj, sam jestem ciekaw.

 
21-01-15 20:18  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Też się troszkę nad tym zastanawiałem, ale zrobiłem małą próbę i tak jak pisałeś po pocięciu na listewki słoje się straciły a wygląda tak, zreszą oceńcie sami i czekam na wasze opinie.

 
21-01-15 20:28  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Moim zadaniem wygląda to całkiem fajnie. Jestem ciekawy jak będzie się prezentować na całym pokładzie.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
21-01-15 21:56  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

A jak cięciem tego drewna tekowego? Da się utrzymać prostą linię cięcia? Mam na myśli, to czy ostrze nożyka nie zjeżdża np. na słojach. Łapki też pewnie będą bolały.... Jeśli mogę doradzić, to Witek miał pomysł na cięcie kilku desek na raz przy pełnej powtarzalności szerokości deski.(taka maszynka złożona z kilku ostrzy). Sam tego nie próbowałem, ale przy kolejnej próbie deskowania pokładu pewnie skorzystam.
Czekam na kolejne fotki.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
22-01-15 07:30  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście, po pocięciu na poszczególne planki to usłojenie nie jest takie widoczne. Jeśli zdecydujesz się na takie układanie pokładu to proponuję kleić go na papierze milimetrowym. Łatwo jest wtedy zachować równy układ "mijających się" planek. Cyryl. Cięcie poszczególnych planek nie jest problematyczne i uciążliwe jeśli fornir przed cięciem zostanie namoczony.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
22-01-15 19:54  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dokładanie tak jak kolega Paragraf napisał wystarczy zmoczyć fornir i się łądnie tnie u mnie jest niestety problem by pociąć je na tak wąskie paski masakara.
Darecki taki pokład to by było coś ale myśle że tak jak piszesz za taką cenę mało ludzi by się skusiło, ale tak sobie myślę czy taniej by nie było przykleić cały kawałek forniru na pokład, zrobić plik w komputerze z cięciem na listewki i dać jakiejś firmie która się tym zajmuje by wygrawerowała.

 
22-01-15 22:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model Hobby ma w zapowiedziach grawerowane pokłady drewniane do Nagato. Cena 90 zł, czyli o wiele taniej niż Trumpeter do Bismarcka.

http://www.model-hobby.pl/index.php?f=zbiorcze&keywords=pok%B3ady%20drewniane&wyszukiwarka=tak

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-15 23:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo- w odpowiedzi na Twoje pytanie myślę, że to jest dobry pomysł- z tym zrobieniem pliku i grawerka na gotowym pokładzie.
Mam taki laser w pracy, wielokrotnie używałam go do grawerowania w drewnie i fornirze. Można fajnie się pobawić i uzyskać ciekawe efekty. W zasadzie to mam zamiar tak zrobic w swoim Akagi. Jak byś chciał to mógłbym wykonać taką próbkę dla Ciebie. Daj znać.

Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
24-01-15 20:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich po raz kolejny prace nad pokłdem trwają niestety na listewkach jednak poległem, pocięcie tylu powtarzalnych listewek i szerokości ok. 0,8mm to za dużo na moje siły więc próbuje innych możliwości na razie przykleiłem cały kawałek forniru i muszę powiedzieć że także to całkiem fajnie wygląda dodam że sam fornir ma w sobie bardzo cienkie kreski które już same imitują troszkę układ listewek co bardzo fajnie wygląda jak dojdą jeszcze wszystkie pasy oraz flaga japoni powinno być dobrze, wiem że poszłem troszkę na łatwiznę no ale czasami trzeba iść na kompromis by nie zepsuć efektu końcowego.
Dodam jeszcze że może uda mi się jednak wygrawerować lserem układ listewek jestem w trakcie przerabiania no corelu pokładu pod laser, więc jak wszystko dobrze wyjdzie ten pokłąd który robię teraz zastąpie tym wygrawerowanym.

Łączenia forniru ułożyłem w takich miejscach gdzie będą szare linie oraz flaga więc łączenia będą niewidoczne.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 28Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024