FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
16-12-14 23:45  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Barbarossa 

 

Witam,
Mój egzemplarz też dotarł. Podzielam zdanie, że jest to fajny model, stopień skomplikowania też mi się podoba, ale nie ma co wychwalać pod niebiosa. Mam nadzieję, że spasowanie będzie dobre (i kiedyś je sprawdzę), ale jak we wszystkich dużych okrętach IJN jest problem z zachowaniem jednolitości kolorów. Szarego jest co najmniej trzy odcienie, mam nadzieję, że nie będzie się to w oczy rzucać, ale wątpliwa sprawa, bo najjaśniejsze są burty. Tu także pytanie do braci "wiedzących": czy część podwodna nie powinna być bardziej czerwona?
Może i wychodzę na malkontenta (pomijam proste deskowanie pokładu, to z HIEI GPMu jest o niebo lepsze), ale kupując model za 180 PLN wolałbym mieć jednolitą kolorystykę JEDNEGO, ale jakże ważnego koloru... Mam nadzieję, że wydawnictwa kiedyś rozwiążą ten problem, bo chyba wszędzie się już pojawiał.
Reasumując: model idealny dla tych, którzy zamierzają tego giganta malować.
Pozdrawiam.

--
per aspera ad astra...

 
17-12-14 13:22  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Barbarossa, zaniepokoiłeś mnie tym wpisem i zmusiłem żonę do otwarcia i pokazania mi prezentu (jak tylko dotarła paczka z modelem, zaopiekowała się nim i nawet nie pozwoliła mi go obejrzeć:)). Faktycznie. Kolorystyka, szczególnie dna, ale i burt jest dziwna. Poprzednie kolory okrętów IJN tego wydawnictwa bardziej mi się podobały. Jednak, największym problemem są dość spore różnice odcieni szarości. Tak jak piszesz, są trzy, tyle że u mnie najjaśniejszy jest arkusz z kominem, ponad połową elementów nadbudówki głównej i kazamatami, a wieże art. głównej i stalowe pokłady najciemniejsze. Niestety, będzie to widoczne:( W skrócie: burty będą szare, kazamaty jasnoszare, część nadbudówki głównej szara, część jasnoszara, a stalowe pokłady i wieże art. głównej ciemnoszare. A pomyśleć, że tak bluźniliśmy na Answera.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-12-14 13:29)

 
23-12-14 14:47  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wpadł w moje ręce egzemplarz i muszę stwierdzić, że musiało się wam nie poszczęścić :) z tymi kolorami, może końcowe partie i juz mniej farby było na wałkach :), Trzeba chwile poczekać zeby nie kupić pierwsze z brzegu..

A sam model... masakra, w nim już nic nie trzeba dorabiać, chyba że jakiś sado-maso. Tak jak kleiłem moją biedną wersję i mam jakieś tam pojęcie o konstrukcji, to naprawde ciężko sie przyczepić , no może szkielet jest dość nietypowo rozwiązany i utrudni życie tych od waterline, ale się da. Dno może mnie mało interesuje, ale kolor w wycinance może stanowić ciekawy kontrast z szarością, w Kadze było podobnie.
Ogólnie łapki świerzbią, ale trzymam sie mocno Horneta, co na Olsztyn zrobię.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-12-14 23:58  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to się teraz wkurzyłem :/

Adam, a przy jakim świetle porównywałeś, bo przy naturalnym różnice trochę maleją, ale arkusze z wieżami art. głównej i pokładami stalowymi pozostają wyraźnie ciemniejsze? Zresztą różnice te widać też na arkuszach zamieszczonych na trzeciej stronie tego wątku, np. arkusz 10 (komin,kazamaty...) i 16 (wieże art. głównej). U mnie jest identycznie.

http://imgdepo.ru/show/7518920
http://imgdepo.ru/show/7518927

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (24-12-14 00:50)

 
24-12-14 01:14  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zrobiłem wycinki i dla lepszego porównania kolorów i wyszło mi takie cuś:



Rzeczywiście komin trochę jaśniejszy, ale na moje aż takiej biedy nie ma, po pryśnięciu lakierem kolory ściemnieją i powinny się troszkę wyrównać, z resztą czy cały okręt miał wszędzie te same kolory, wątpię, zwłaszcza burty powinny być jaśniesze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-12-14 15:42  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Syjek napisał:
Co do modeli Brytoli, to zaraz po wydaniu NAGATO ruszają pełną parą prace nad HMS RODNEY-em i na początek jesieni pewnie go już zobaczymy.

Czy można prosić o jakąś aktualizację tego newsa?
Wiem, że jest coś na ten temat na forum wydawnictwa, jednak cyrylica u mnie jakoś mało zrozumiała;)

 
29-12-14 16:28  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kiedy rozmawiałem z wydawcą we Wrocławiu to mówił że Nagato ma się ukazać końcem czerwca , kiedy się ukazał wszyscy wiemy . Okazuje się ze cała sytuacja na Ukrainie opóźnia wydawanie modeli , drukarnie wolały drukować ulotki wyborcze w setkach tysięcy niż kilkaset modeli . Tak więc pisanie kiedy tam się znów coś ukaże to jak wróżenie z fusów .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
29-12-14 16:29  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Sasza Balickij obecnie robi model ISHIGAKI dla MO :), a potem bierze się za RODNEYA albo jak go znam to robi oba modele jednocześnie.

Ale najpierw (styczeń-luty 2015) ukaże się ASKOLD, który od dawna jest już gotowy.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
31-12-14 00:04  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Kolory nie wyglądają źle. Czasem drobne różnice działają na korzyść.
W trakcie wojny okręt był remontowany, modernizowany, i malowany - nie zawsze był w cały w idealnym odcieniu.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
31-12-14 10:21  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Zgadzam się z Tobą Saburo.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024