FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-05-14 10:30  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały !

 
25-05-14 11:45  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Osiem lat pracy z modelem - podziwiam. Tak jak podziwiam efekt tej pracy bo model wykonałeś świetnie. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-05-14 22:42  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

To flagowy USN będzie miał piękne wejście na Pacyfik.
Gratuluję ten model jest niesamowity.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
26-05-14 07:22  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
pieczarek   

Ja rowniez dolaczam sie do gratulacji. Jestem pod wielkim wrazeniem wykonania oraz przede wszystkim samozaparcia i mobilizacji.

--
pozdrawiam Kuba

 
26-05-14 08:17  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dziękuję serdecznie wszystkim za tak wysoką ocenę mojej pracy. Sam na mój model patrzę bardzo krytycznie, jest pełen niedoróbek i błędów, ale z każdym krokiem zauważania tych niedoskonałości uczę się. Uczę się przede wszystkim od Was tych wszystkich technik, sztuczek konwertowania rzeczywistości 2D na 3D. To właśnie Wasze relacje są inspiracją by samemu próbować wydłubać coś sensownego.

W pewnym momencie zastanawiałem się ile można jeszcze dodać detali bo patrząc na zdjęcia archiwalne za każdym razem wyłapywałem to co brakowało, najwięcej anten i radarów.

Pontony są wycinane laserowo z GPM, ale oszlifowałem je by przekrój prostokątny zamienić na okrągły, dodałem detale i pomalowałem. Olinowanie jest z żyłki wędkarskiej 0,08 mm.

Teraz musze skończyć zaczęte już 3 inne modele: najbardziej zaawansowana Villa Braun, rozgrzebana Helena oraz Ark Royal.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-05-14 13:40  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Gratulacje. Ogrom pracy i to sensownej, z wstawianiem dodatków i zmian.
Efekt znakomity.
Jedno tylko co zwraca uwagę, ale co jest niezależne od Wykonawcy. Samo opracowanie, zwłaszcza grube linie na burtach oraz grafika pokładów.

Teraz pora, abyś wypoczął przy czymś nowszym, chodzi mi o opracowanie.
Przy założeniu włożonej pracy, efekt będzie równie wspaniały.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-05-14 17:00  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven - gratuluję z całego serca przede wszystkim tego, że w ciągu tych ośmiu lat nie podeptałeś tego starego gniota i nie wywaliłeś na śmieci! Toż to niemal 20 lat temu projektowany był ten okręt, ręcznymi metodami, ręcznym kreśleniem, na podstawie JEDNEGO planu generalnego z książki Dulina i Garzkego i wręgów, które tam zamieszczono oraz nielicznych zdjęć. Wtedy nic lepszego nie miałem... Szacunek wielki!!!

Szlag mnie tylko trafia, kiedy widzę taką ilość własnych błędów, że mam ochotę spalić się ze wstydu.

--
MacGregor

 
26-05-14 18:55  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

MacGregor chciałbym tak robić błędy by później takie modele wystawiać, szacun dla Ciebie jako dla projektanta i jeszcze raz dla Svena.

 
02-06-14 11:40  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Grzegorz, wielkie dzięki, dzięki także za to opracowanie bo można z tego nieco wykrzesać, tak od razu do kosza to raczej nie. Wraz z postępem budowy widziałem że model ma podobny potencjał do Twojej Alaski, więc nie zniechęcałem się wszelkimi niedogodnościami starocia, oraz tym, że tyle jest nowych modeli, opracowanych według całkiem innnych reguł. Chciałem model zbliżyć detalami nieco do oryginału, tam gdzie to konieczne całkowicie zmienić.

Mogłem na poszycie dna zastosować barwiony karton (chyba powinien to być standard dla starych modeli), mój błąd, uparłem się że dopasuję to stare poszycie, udało się, ale odcienie zostały.

Możliwość samodzielnego kształtowania starego modelu też daje ogromną satysfakcję. Można skorygować, zmienić bardzo dużo. Chciałoby się tylko mieć na to więcej czasu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-06-14 20:28  Odp: [G] USS Washington, 1:200, Modelcard
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tutaj jeszcze jako uzupełnienie ujęcia dziobu, oraz wieży dowodzenia. Przy okazji dodałem jeszcze kilka drobiazgów.





--

Post zmieniony (06-06-14 09:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024