FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-13 19:27  [R/G] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam wszystkich.
Do tej pory byłem tylko "czytaczem" forumowym. Teraz przyszła pora na pokazanie tego co potrafię, choć już kiedyś pochwaliłem się swoimi modelami.
W moje niecne łapki wpadł model IJN Nisshin z wydawnictwa "Answer" wraz ze wszystkimi możliwymi laserami i innymi bajerami. Budowę rozpocząłem Jakiś czas temu , więc po kolei:
Na początek poszedł szkielet ( bardzo nietypowo ;-) ) :


I jak to z laserem bywa wystarczyło tylko poskładać razem i przeszlifować. Krok drugi to pod poszycie:



Następnym krokiem było sklejenie części dziobowej poszycia burt:



Model ma już całe poszycie burt, tu niestety drukarnia się nie popisała bo poszczególne części burt różnią się odcieniem. Poszycie dna w części rufowej wydało mi się najtrudniejsze i od niej właśnie zacząłem. I faktycznie przez swój magiczny kształt dała mi troszkę w kość:



Jeszcze tylko drobny retusz i będzie dobrze . No na razie tyle , przepraszam za troszkę przydługi post, ale chcę prowadzić relację na bieżąco i dlatego tak dużo i mało za razem pokazałem.
Ps. Przepraszam za fotki (zwłaszcza tło ) , ale były robione na szybko i nie zakładałem że będę relacjonował budowę .

--

Post zmieniony (17-07-14 09:06)

 
16-02-13 19:46  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Gratuluję odwagi za wybranie tego modelu i decyzji o prowadzeniu relacji.
Model wymagający, ale po wstepnych fotkach widzę że jesteś na dobrej drodze. Podposzycie dobra rzecz, daje gwarancje iż poszycie denne bedzie ładnie się prezentowało.
Dobra decyzja co do sklejenia poszycia dziobu w jedną całość (skąd ja to znam), a poszycie na rufie ładnie Ci wyszło.
Bedę czestym gościem w Twojej relacji, trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-02-13 19:58  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Heh... nie będę ukrywał, że zanim zacząłem budowę modelu, to Twoją relację ze trzy ... a może trzysta razy przeczytałem :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
16-02-13 20:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To podposzycie to z podkładek po piwku ,,bosman'' czy co inne? ;-)

 
16-02-13 20:33  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, mocno wziąłeś się do pracy. Model ciekawy i trudny chyna ale szlaki przetarrte są.
Będzie łatwiej

 
16-02-13 20:36  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Początek pod poszycia to faktycznie podkładki piwne :) a dalej to już zwykła tektura nasączona ( po przyklejeniu ) dość mocno rozcieńczonym wikolem i szlifowana.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
17-02-13 07:47  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Początek obiecujący . Tak dalej , a będzie co oglądać w Twojej relacji .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
20-02-13 08:19  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witajcie
Prace nad poszyciem Nissina trwają nadal. Tak wygląda na chwilę obecną :



Zbliżenia na rufę :



I na część dziobową okrętu:



Niestety, ale części poszycia dna również minimalne różnią się odcieniem , zwłaszcza na dziobie. Różnica jest nie wielka, ale na tyle mnie drażni, że chyba skorzystam z pomocy moich wiernych przyjaciół czyli taśmy Tamiya i aerografu. W miejscach łączenia poszczególnych detali poszycia widać połysk, powstał on od głaskania tego miejsca końcówką nożyka . Kadłub po skończeniu będzie tryśnięty matowym lakierem bezbarwnym więc wszystkie wybłyszczenia znikną.
Na dzisiaj tyle.
C.D.N niebawem ;)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
20-02-13 08:34  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Co do odcieni kartonu to róznicami w poszyciu nie przejmowałbym sie i zostawił tak jak jest, są wieksze różnice w kolorystyce burt i pokładach a z nimi nie da się już nic zrobić, jesli nie zamierza się malować całości. Poza tym poszycie denne będzie zawsze nieco scieniowane przez cały model, i nie martwiłbym się tym , ale wybór należy do Ciebie.
Widzę iż poszycie wykonujesz tak jak autor przewidział, czyli na styk z dolną krawędzią burt.
Jest dobrze,

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-02-13 08:56  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądać jak zrobię całość poszycia, no i lakier może zrównoważyć odcienie. "Pażywiom - uwidźem" Jak mawiali starożytni Rosjanie :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024