FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-08-14 17:03  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzisiaj mini-aktualizacja z prośbą o pomoc.

Deszczowy poranek zaowocował niewielkimi postępami, właściwie nieproporcjonalnymi do poświęconego czasu. Nadal jestem na etapie klejenia przednich segmentów kadłuba, wnęki podwozia i kabiny pilota. Mnóstwo czasu poświęciłem kabinie, żeby dojść do tego jak wkleić części 21. Rysunku montażowego nie ma i dopiero po długim kombinowaniu doszedłem do tego, że w opisie zamieniono strony lewą z prawą.

A teraz prośba o pomoc: czy ktoś posiada na zbyciu części 21a i 21b z drugiego albo trzeciego wydania i byłby skłonny wysłać mi je pocztą? Posiadam skany, ale niestety widać różnicę pomiędzy elementami z oryginalnej wycinanki a wydrukowanymi.

Post zmieniony (10-02-19 16:06)

 
12-08-14 20:26  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W ostatnich dniach dokończyłem przód kadłuba. Po kilku przymiarkach postanowiłem odpuścić waloryzację. Uznałem, że większą frajdę da mi dobrze zrobiony standard niż nieudane dorabianie elementów kabiny i wnęki podwozia. Od siebie dodałem tylko drążek sterowy, bo ten co był w wycinance to żart jakiś, i dwie dźwignie w kabinie.

Pozwoliłem sobie na nieco śmielsze poczynania z retuszem. Nie ograniczyłem się do uzupełnienia szczelin pomiędzy przednimi segmentami wikolem, ale też spiłowałem nierówne spoiny w pierwszych dwóch segmentach.

Niestety, łączenie przedniej części kadłuba z resztą samolotu wyszło źle. Oczywiście teraz wiedziałbym już jak zrobić dobrze. W rzeczywistości retusz nie rzuca się aż tak bardzo w oczy, za to w kilku miejscach nierówność spoiny jest dosyć widoczna (trochę widać na trzecim zdjęciu). Poniżej reszta zdjęć.

Zacząłem też wstępnie pracować nad silnikami. Nie podoba mi się jasno-szary kolor wlotów powietrza i turbin. Wydaje mi się, że turbina powinna być w kolorze gunmetalu, a wlot i kołpak w kolorze kamuflażu.

--

Post zmieniony (10-02-19 16:07)

 
13-08-14 12:33  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
FloggerB   

W sumie to MM wydał ten model w trzech malowaniach......przydałoby się czwarte - takie jasnopopielate w drobne plamki - może daliby się skusić na taki numer potrójny ?!?
killy9999 - kibicuję i życzę radości z klejenia !

 
18-08-14 18:25  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzisiejszy dzień zaowocował sklejeniem lewego silnika. Zdecydowałem się na wykonanie wnętrza wlotu powietrza i kołpaka turbiny w kolorach kamuflażu, czyli tak jak przedstawiono na zdjęciu w poprzednim poście. Nawiasem mówiąc to na silniku jest kilka błędów kamuflażu, np. szary fragment od przodu chyba nie powinien tu być, biorąc pod uwagę że jest tylko na dwóch pierwszych segmentach, a na kolejnych znika.

Post zmieniony (10-02-19 16:07)

 
18-08-14 21:09  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A mnie zamiast fotek pojawia się jakiś monit o założenie konta w Yahoo...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
18-08-14 21:10  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jestem pod wrażeniem jak ładnie to skleiłeś.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-08-14 09:53  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kilminster >> Sorry, mój błąd. Już powinno być dobrze.

 
20-08-14 09:22  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Alski >> dzięki. Nie mam co prawda poczucia, że jest aż tak ładnie, ale nie ma rażących błędów i to mnie cieszy. Nie mam natomiast wątpliwości, że bardziej doświadczony modelarz zrobiłby ten model dokładniej i czyściej.

Wczoraj skleiłem drugi silnik.

Kilka uwag dla osób które będą kiedyś w przyszłości robić ten model:
- warto zrezygnować z klejenia wręg na styk i zastosować do łączenia segmentów paski.
- po sklejeniu części 33/a/b i 34/a/b warto wyciąć w nich otwory. Podobnie w części 44b, przy czym tam otwór musi być mniejszy niż obrys na część 45.
- kołpak turbiny zrobić przy użyciu cyjanoakrylu.
- na ostatnich segmentach jest nieco przesunięty kamuflaż od góry (ok. 2-3mm).

Post zmieniony (10-02-19 16:07)

 
20-08-14 10:35  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie wyprofilowane osłony silników i przejście płaty-kadłub !

 
20-08-14 12:38  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II - Mały Modelarz 5-6/1994, skala 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Piękne silniczki , palce lizac, przysłowiowo "wyciskasz " z niego pieknie. Tym bardziej doceniam iż miałem ten karton w rekach i wiem że do najcieńszych i spolegliwych nie nalezy.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024