FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-11-14 10:07  [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W opisach wielu modeli instrukcja mówi o konieczności podklejenia elementów na tekturę 0,5mm. Albo jeszcze "lepiej", do grubości 0,5mm. Czy ktoś wie skąd wziąć taką cienką tekturę? Wiem, że można podkleić na kilka warstw brystolu, ale uzyskuje się w ten sposób jedynie wymaganą grubość, a nie sztywność.

 
02-11-14 10:20  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Glownie o grubosc tutaj chodzi. Jak podkleisz kilka warstw brystolu, dwie w tym przypadku to bedziesz mial to sztywniejsze niz jedna warstwa tektury.
Ja kupuje w modelarskim tekture 0,5mm aczkolwiek wszelkie opakowania papierowe to zwykle taka tektura. Z jedej strony sliska z drugiej niesliska:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
02-11-14 10:22  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Sklepy modelarskie,artystyczne i w nielicznych papierniczych (art. biurowe).

 
02-11-14 10:33  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Pokolenie ludzi bezradnych...
Weź że rozejrzyj się po kuchni. Wszelooego rodzaju opakowania po ryżu, kaszy, herbacie to naogół taka tektura. Mogą być także plecy okładek bloków technicznych lub szkicowników. Jak się rozejrzysz po domu to na pewno znajdziesz.
Trochę kreatywności.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
02-11-14 10:43  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

laszlik, daruj sobie złośliwości. Ciekawe skąd możesz wiedzieć z jakiego jestem pokolenia.

Jak już pisałem uzyskanie odpowiedniej grubości to nie problem. Gorzej ze sztywnością. Materiały typu pudełka czy tył bloku raczej jej nie zapewniają.

rodrus >> z tym sklepem dla artystów to mi podsunąłeś pewien pomysł na który nie wpadłem :-) Najczęściej zaopatruję się w sklepie dla studentów architektury. Tam wybór jest duży, ale najcieńsza tektura ma 0,8mm. Teraz wpadł mi pomysł gdzie w moim cudownym mieście jeszcze mogę poszukać.

 
02-11-14 11:33  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To prawda, pudełka po herbacie, czy np tektury "od koszul" - są pożądanej przez Ciebie grubości. Jeśli jednak chcesz iść na łatwiznę (tak jak ja :D) i mieć 99,9% pewność że tektura ma grubość 0,5mm to chociażby w sklepie GPM-u są tektury różnej grubości - w tym 0,5. Osobiście bardzo lubię tak zamawiać bo koszt przesyłki nie jest wygórowany, a wysyłka jest realizowana błyskawicznie. NIE MAM NIC WSPÓLNEGO Z TYM SKLEPEM POZA TYM ŻE JESTEM ICH KLIENTEM, TO NIE ŻADNA KRYPTOREKLAMA!!!

 
02-11-14 11:42  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pudełka po czekoladkach - moje ulubione ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-11-14 12:00  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Rajstopy są nawinięte w opakowaniu na arkusz tektury 0,5mm, format około a5. Pogadaj z mamą/siostrą/dziewczyną/żoną/sąsiadką żeby nie wyrzucały. Kartonik jest idealny.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-11-14 12:13  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Wręgi których grubość to 0,5mm raczej nie są wręgami nośnymi i nie wymagają nie wiadomo jakiej sztywności. Nie rób z tego na siłę zagadnienia. Takie elementy to naogół części składowe zespołów wręg albo elementy o znaczeniu drugorzędnym dla sztywności konstrukcji. Zresztą to co piszę nie jest wyssane z palca a wynika z dośwoadczenia. Zapewniam Cię że opakowania o których pisałem ja i inni uczestnicy w zupełności wystarczają. No chyba że ktoś zaprojektował szkielet kadłuba pancernika w 1:200 z tektury 0,5mm... Zawsze możesz dodatkowo usztywnić nasączając wręgi cyjanoakrylem albo BCG, jak jesteś wrażliwy na chemię.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
02-11-14 13:05  Odp: [P] Skąd wziąć tekturę 0,5mm ?
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jak chcesz super sztywną tekturkę 0,5mm to GPM ma lub miał preszpan stosowany jako przekładki do trafo. Super sztywny, super twardy. Problem jest z wycięciem w czymś takim czegokolwiek.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024