FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-05-14 15:16  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wygląda jak szkielet wieloryba na brzegu morza :)))) Ja na Twoim miejscu wypełniłbym lukę między wręgami dzielącymi kokpit z przedziałem pasażerskim. Będzie sztywniejszy.

 
03-05-14 19:36  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Konstrukcja morze się wydawać słaba,ale jest dość mocna i stabilna.
Pisze bo mam problem z poszyciem jest dość dużo za duże u mnie.Skleiłem poszycie by w razie rozpruć i wsunąłem na szkielet.Nie wiem co zrobić, czy skrócić poszycie,lub nakleić coś na wręgi.


--
Taki sobie modelarz :)

 
03-05-14 20:33  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Rozumiem,że poszycie jest za duże po obwodzie, a nie na długości. Jeżeli po obwodzie to lepiej skróć poszycie,równomiernie po obu stronach miejsca łączenia. Jak zaczniesz oklejać wręgi to możesz spartolić kształt modelu.

 
03-05-14 20:58  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A ja bym nakleił paseczek cienkiego papieru na wręgi, chyba jeden wystarczy, to nie jest duże "zachodzenie" pokrycia. Przyciąć można zawsze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-05-14 21:04  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Pytanko, czy wszystkie wręgi są za małe ? Jeżeli tak, skłaniam się do rady OSTOJI, żeby nakleić paski. Ale jak wtedy poszycie "spasuje" się z zaplanowanymi już wnękami ?

Pozdro, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-05-14 21:07  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja zawsze w takiej sytuacji wolałem ciachnąć, ale Ostoja ma większe doświadczenie.

 
07-05-14 18:27  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam udało mi się okleić szkielet,powiększyłem wręgi dodając 2 paseczki kartonu.Niestety zapomniałem odciąć sklejki przed oklejeniem i potem musiałem odcinać je na żywca na modelu,jakoś się udało.Na szczęście paseczki którymi okleiłem wręgi zastąpiły mi te sklejki.Miałem dość duży problem z oklejaniem reszty ku tyłowi,i wzmacniałem superglue,który niestety zostawił biały nalot i kapnęła mi kropelka na poszycie i szybka trochę zaparowała ,czy może ktoś wie jak usunąć te opary.W su mnie jakoś wyszło,no ale mogło być znacznie lepiej.Teraz niestety pożałowałem że nie wzmocniłem szkieletu,szczególnie samego tyłu.Zdjęć tyłu nie pokarzę może ktoś zauważy,mogę tylko powiedzieć że szkielet tam nie spełnia żadnego zadania.No cóż teraz zostaje jakoś dobrnąć szczęśliwie jakoś do końca.


--
Taki sobie modelarz :)

 
07-05-14 19:29  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zamglenie spróbuj zdrapać drewnianą wykałaczką jeżeli jest dostęp.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-06-14 20:42  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Długo się zastanawiałem czy dodać te zdjęcia,bo wstyd,oszklenie kabiny i kabina mi w ogóle,kompletnie nie wyszła.Kto sklejał ten model to wie że tam jest trochę schrzaniona przez autora,i ja dodałem swoje 3 grosze i wyszło jak wyszło.Jeszcze trzeba umyć szyby i podretuszować.Pływaki trochę to zasłonią.Teraz zająłem się obudową silnika,tu wszystko pasuje,przerysowałem sobie z hinda AH rury wydechowe,wycinankowa czarna plama trochę mi nie pasuje.



--
Taki sobie modelarz :)

 
03-06-14 20:57  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fakt. Dzieło sztuki to nie jest,ale widziałem gorsze. Próbowałeś to przeszlifować i pomalować ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024