FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-02-15 08:37  [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam,
Postanowiłem skleić Maza 537, bo jest "brzydki".


Moje doświadczenie modelarskie jest prawie żadne, więc ukończenie tego modelu jest dla mnie ambitnym celem.
Żeby sobie utrudnić (oraz oczywiście ukryć brak umiejętności) będę go malował, brudził różnymi wynalazkami, itp.

Zdjęcia będę robił głównie telefonem więc wybaczcie jakość.

Znalazłem kilka zdjęć oryginału więc będę je wrzucał w ramach porównania do wykonanych części.
W miarę możliwości będę modyfikował elementy aby przypominały te istniejące w rzeczywistości 1:1.
Na początek zaprzeczenie poprzedniego zdania:

Elementy te są na razie pomalowane farbą podkładową.

--

 
03-02-15 15:13  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
eurol   

Jakie to wszystko jest małe..

--
http://eurologic.pl/

 
03-02-15 17:04  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jak na razie fajnie jest, będę kibicował.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-02-15 06:59  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Początek dobry oby tak dalej.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-02-15 07:54  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mosty/dyferencjały:

Będę jeszcze szlifował krawędzie aby były bardziej wyoblone. Skleiłem je tak trochę poza kolejnością, bo chcę zmienić mocowanie poprzeczek (cz.11) i dodać mocowanie mostów do ramy, ale byłoby to niewykonalne po sklejeniu ramy. Mam nadzieję, że się uda to zrobić. Tutaj widać w 1:1, to o czym napisałem:


Wzmocnienia ramy:


W tym po lewej nity pochodzą z wycinanki, a w tym po prawej użyłem nitów żywicznych Model-KOM. W 1:1 takie wzmocnienie ramy jest chyba tylko jedno i ma trochę inny kształt, ale sądzę, że jest to kompromis, bo rama w 1:25 byłaby zbyt osłabiona:


--

 
04-02-15 16:30  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Twoje doświadczenie modelarskie jest prawie żadne?! Ty cyganie!

--
serwusik

 
04-02-15 17:27  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

@Lelum Polelum
Trzeba by zdefiniować "prawie żadne", ale i tak będzie to bliżej do "żadne" niż do "prawie" - żadnego modelu nie skleiłem jeszcze, a prawie to tylko jeden, ale to też prawie żaden powód by mieć doświadczenie większe niż prawie żadne. ;)

Wracając do tematu - zadnia część zadu brzydala czyli zad poprzeczki nr 13 i mocowanie zadniego haka:


--

 
04-02-15 17:40  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie. Jak na kogoś kto jeszcze zadnego modelu nie ukończył to sklejasz za dobrze i za szybko. :)


P.S. Ciekawe jak Ci pójdą wahacze :)

--

Post zmieniony (04-02-15 18:20)

 
04-02-15 18:37  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

hmmm.... drugi model powiadasz hmmm..... ciekawe ciekawe

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-02-15 18:49  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zapowiada się obiecująco. Kibicuję w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024