FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-03-14 12:49  [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W związku z faktem sprzedaży całego nakładu Kawasaki Ki-61 I Hien "Hei", dalszym dużym zainteresowaniem tematem oraz licznymi prośbami od modelarzy z całego świata o wznowienie modelu. Postanowiliśmy wydać kolejnego "Hiena".

Od jutra w sieci salonów EMPIK na terenie całego kraju, oraz od dziś w naszym sklepie dostępny jest numer 9 WEAPONS OF WWII a w nim Japoński myśliwiec Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei". Samolot ten jest wersją rozwojową wydanego w numerze 8 naszego wydawnictwa Kawasaki Ki-61 I Hien "Hei".



Opracowanie modelu:
Rafał Ciesielski
Okładka:
Jarosław Wróbel
Waloryzacja:
zespół grafików wydawnictwa

Dla osób zainteresowanych tematem i większą wiedzą odsyłamy do:
naszego sklepu http://www.model-hobby.pl ,
strony wydawnictwa http://www.wydawnictwo.model-hobby.pl
oraz FB http://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY ,
gdzie w najbliższym czasie pojawią się dodatkowe informacje, strona modelu i pełne dane.

Pozdrawiam

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 
17-03-14 16:03  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A gdzie kabiny do poprzedniej wersji ? Jak nie było tak nie ma, do tej również .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-03-14 18:05  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien
Refal   

Dzisiaj oglądałem go w Empiku ( a przecież miał być od jutra ?). Model ciekawy niestety cena to minus.

Post zmieniony (17-03-14 18:06)

 
17-03-14 21:44  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hu hu hu ale psikus. No to niezła niespodzianka z wydawnictwa wyszła. Ciekawie się robi, ciekawie.

 
18-03-14 17:36  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spojrzałem na okładkę. Inny kamuflaż, soczysta, nieregularnie nałożona zieleń. Nic bardziej mylnego. Model w środku identyczny jak poprzedni. Różnica tkwi w stałym kółku tylnim, innym uzbrojeniu i o parę milimetrów dłuższej sekcji tylniej. Szkoda, że nie zmieniono malowania.

--
Pozdrawiam !

 
18-03-14 18:13  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
AWOT   

Dawidsan, przód Hiena jest tam, gdzie ten wielki wentylator. To w tym miejscu samolot jest dłuższy od poprzedniej wersji ;-)

Pozdrawiam.
Rafał.

P.S. Mam nadzieję, że masz poczucie humoru :-)

 
18-03-14 18:29  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Też przejrzałem sobie ten model w empiku, mając nadzieję na trochę inny kamuflaż. Te plamki są za ładne, zbyt regularne. Haliński to fajnie zrobił w Ki-43-II Hayabusa.

Z dodatków widziałem, że do modelu dołączone są grawerowane pasy, tablicy jak w poprzedniej wersji nie ma.

 
18-03-14 18:36  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krótko i na temat http://images33.fotosik.pl/283/679439da24fec59f.jpg

 
18-03-14 19:08  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No niestety, też myślałem że może wydawnictwo po ostatnim wypuście i sporej ilości negatywnych komentarzy na temat spartolonego kamuflażu, weźmie sobie choć trochę do serca te opinie i zastanowi się nad tematem. Ale nieeee...Ten sam bubel graficzny co i był, tyle że plamki nieco innego kształtu, żeby nie było że całkiem to samo chyba. Szkoda mi było czasu na dalsze oględziny. Przykre że Panowie nie potrafią wyciągnąć wniosków z popełnionych błędów albo może raczej wydaje im się że ich nie popełnili. I nie wnikam tu już w kształt poszczególnej plamki nawet, choć uważam że powinien być zachowany, ale najgorsze wrażenie sprawia właśnie zbytnia ostrość ich krawędzi i jakieś dziwne zawijasy. Osiągnięcie takiego czegoś w warunkach polowych przy użyciu pistoletów lakierniczych i ograniczonych zasobach czasowych i materiałowych byłoby naprawdę sporym wyzwaniem dla techników... Raczej nierealnym

--

Post zmieniony (18-03-14 19:11)

 
18-03-14 20:13  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Malowanie jest całkiem inne, inny kaliber uzbrojenia dziobowego, różnice w oznaczeniach zarówno na kadłubie jak i ogonie i skrzydłach. Różnice w nitowaniu i podziale blach, różnice w uzbrojeniu skrzydeł. Inny kadłub, wersja dłuższa ze względu na uzbrojenie. Radzę dobrze przestudiować model zanim napiszecie jakieś brednie, weźcie sobie starego MM do ręki i podziwiajcie w nim buble graficzne - polacy narzekacze.

--

Post zmieniony (18-03-14 20:15)

 
18-03-14 22:26  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Pozwolę sobie porównać oba nr MH (bez świecenia diodą po oczach).
Może plamki są sterylne i niezbyt idealne (w stosunku do fotek z terenu Pacyfiku) ale mi się osobiście to nie przeszkadza.
Chętnie też zakupię do kompletu AH ale w wersji kreda.






Różnice na kadłubie :
1) dłuższy segment silnika
2) stałe koło ogonowe
3) uzbrojenie
4) podział blach



Post zmieniony (18-03-14 23:09)

 
18-03-14 23:52  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A możnaby pomyśleć że chcecie konkurować z najlepszymi a nie ze starym MM-ami...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
19-03-14 09:41  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A z kim mają konkurować? Innego Ki-61 na tym poziomie nie ma...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-03-14 11:31  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Nie wiem czemu tak psioczycie jak zaraz ma być Hiena wg. AH 'najwyższych standardów'. Wolny rynek można wybierać. Będą na rynku dwa wg. MH i dwa wg. AH (wliczam zielonego dostępnego na alledrogo)

 
19-03-14 12:38  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Windus - ale się robi;)

--

 
19-03-14 13:18  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To, że się robi model Halińskiemu to wiem. Chyba, że ktoś jeszcze ma zamiar wydać ten model? Ale w to wątpię.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-03-14 13:29  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Generalnie to ładny samolot jest. Hal też go opracowuje.

--

 
19-03-14 17:10  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przecież w przypadku modelu Ki-61 Hien nie chodzi o to, czy go ktoś jeszcze opracowuje i wyda tylko o to, czy jest w stanie na modelu zrobić taką grafikę plamki kamuflażu jak w tym modelu http://www.papermodels.pl/index.php?topic=9469.0

Post zmieniony (19-03-14 17:11)

 
19-03-14 17:23  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien "Tei" - MODEL HOBBY
AWOT   

Spoko Laszlik, nie od razu Kraków zbudowano. Najpierw spróbujemy dojść do poziomu Małego Modelarza a jeśli się uda to będziemy próbowali iść dalej ;-)

--

AWOT

 
19-03-14 19:19  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Szkoda , że nie ma tego modelu we wszystkich Empikach :-/
Bardzo chciał bym sobie zobaczyć model o który taki dym ;-)

--

Post zmieniony (19-03-14 20:09)

 
19-03-14 22:11  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

To ja jeszcze porównam z modelem wskazanym przez Diodę: Mam pełen zestaw porównawczy skośnookich. AH ma trochę większe plamy tak jak w oryginalnym KI43 , Hiena miała w org. mniejsze więc ciężko je ze sobą porównywać.


UWAGA! - porównujemy AH na kredzie z MH na normalnym papierze. Więc kolorki srebrnego i nasycenie innych różni się znacznie. ( dlatego kochamy kredę ;) )





Sądzę ,że ten stary nr 'MM' wygląda całkiem całkiem na tle AH KI-43 II ;)~ . Poczekajmy na finalną wersję KI-61 ze Stegny do kompletu.

Post zmieniony (19-03-14 22:40)

 
20-03-14 17:48  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo dobrze... dostatecznie piotr. karton porównanie rzeczywiście "powala" przy tej wielkości zdjęć : ) Wbrew temu co piszesz łatwo porównać plamki na pokazanych modelach bo ich wielkość nie ma znaczenia - po prostu mało realistyczny kształt plamek i brak na nich jakichkolwiek przetarć i zarysowań w przypadku Hien z Model Hobby powoduje, że ten model nie spełnia moich oczekiwań i go po prostu nie kupiłem i kompletnie nie ma to związku z tym kto go opracował i kto go wydał.

Podobne uwagi miałem również wtedy, gdy Wyd. A. Halińskiego wydało model samolotu na którym również wykonane były mało realistycznie ślady eksploatacji- są na to dowody : )

Różnica jest tylko taka, że ja na model Hien w takim malowaniu czekam już hooo, albo dłużej stąd z mojej strony takie intensywne zainteresowanie tematem i tylko tyle.

Najlepszym porównaniem jakości graficznej modeli Hien z tego, czy innego wydawnictwa będzie sklejenie ich i postawienie obok siebie na jakimś konkursie, czy wystawie.

PS. Przepraszam,że zapytam się wprost - masz piotr. karton jakieś problemy z napisaniem słowa Halogen ?

 
20-03-14 20:28  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Nie mam pojęcia czemu piotr.karton bronisz tak TO wydawnictwo, do mnie ta grafika absolutnie nie przemawia. Poczekam zobaczę i sobie może coś zakupię. No i te zdjęcia, ich wielkość do porównania też nie powala.

 
20-03-14 21:17  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Czytam tak sobie te wpisy i zastanawiam się o co chodzi ?
Co wy chcecie od piotr.kartona ? Chłop pisze rzetelnie o tym sam WIDZI.
W przeciwieństwie do was ma on przed oczami oba opracowania i może rzetelnie pisać, podczas gdy wam pozostaje tylko rozwodzić się nad plamkami.
Czy poza tymi zbyt "ładnymi" plamkami i brakiem otarć na nich macie jeszcze jakieś merytoryczne uwagi co do sposobu opracowania ?
Jakieś niedokładności części, niezgodności w porównaniu z oryginałem, braki, zbytnie uproszczenia itp itd ? Opracowanie to chyba całość modelu a nie tylko samo malowanie, czy może ja mam spaczone pojęcie na ten temat?

--

Post zmieniony (20-03-14 21:19)

 
20-03-14 21:43  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Marcin_BM 

 

Dzisiaj poszedłem wraz z moją ładniejszą połówką do empiku zobaczyć o co ta cała awantura. Na półce znalazłem jeden egzemplarz ki61 w idealnym stanie. W żadnym modelu samolotu porównywalnej wielkości nie widziałem tylu detali ( niestety jedna trzecia będzie raczej niewidoczna), fajnie i czytelnie rozwiązano rysunki montażowe zwłaszcza na plus zasługuje dołączony schemat instalacji do samodzielnego wykonania. Dodatkowo model można wykonać prawie dowolnie jeżeli chodzi o stopień trudności. Moim zdaniem największą wadą tego modelu jest opracowanie graficzne i sam druk, tak pięknie opracowany merytorycznie model aż prosi się o kredę no i te słynne plamki :-( co dla mnie jest na tyle rażące że gdyby nie to że dostałem model w prezencie to raczej bym go nie kupił. Jak wyjdzie od AH na kredzie to kupię i porównam

 
20-03-14 21:50  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

radett wyjaśnienie Twoich pytań jest bardzo proste, trzeba się przejść do EMPIku i pozglądać ...czasem;-)) Na forum czytasz opinie zielonych ludków i nie koniecznie musisz im wierzyć, a czasem warto się pofatygować i oblukać.

Ps.. Milion części nie wynagrodzi grafiki projektu, takie jest moje zdanie.

 
20-03-14 22:11  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wbrew pozorom chadzam do EMPIK-u dość często. Wprawdzie nie pozglądam ale za to oglądam różne rzeczy w tym i modele.
Właśnie czytałem te zielonoludkowe posty i dlatego napisałem to co wyżej.
Co do wiary to z natury jestem cholernie sceptyczny.

Moim zdaniem grafika zawsze jest możliwa (i łatwiejsza) do poprawy , natomiast opracowanie geometryczne, tzw. sklejalność i detalizacja już mniej.

Nie chodzi o milion części tylko o dokładność i wierność odwzorowania.


P.S. zawsze przecież możesz zwaloryzować model i pomalować go na dowolne prawidłowe (lub nie) malowanie.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
20-03-14 22:45  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Pewnie ..zawsze jest jakieś ..alle. Musimy się dostosować do opinii większości, ale zdanie swoje trzeba mieć. Ja jestem za wolnością i demokracją ...[(na świecie)....(na całym świecie)] :-)) , a wiara wyborem każdego z nas jest, jaka by nie była....;-)

 
20-03-14 22:47  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przypominam tylko, że model Ki-43 Hayabusa został wydany 8 lat temu, powtórzę jeszcze raz 8 lat temu - od tego czasu nikomu nie udało się wydać modelu japońskiego samolotu, który miałby tak realistycznie wykonaną grafikę jak ten model.

Dla mnie zielonym ludkiem jest człowiek, który przy okazji dyskusji o jakości grafiki modelu kartonowego samolotu pisze o malowaniu modelu i o tym,że grafika jest możliwa ( i łatwiejsza ) do poprawy... sklejalność i detalizacja już mniej.

W tej chwili cała para jeżeli chodzi o modele kartonowe powinna iść właśnie w kierunku poprawiania grafiki wydawanych modeli, dla tych co nie rozumieją o czym piszę podaję przykład ostatnich modeli Pawła Mistewicza -oczywiście nie jest to taka grafika jaką oferuje wyd. AH, ale progres, że użyję ulubionego określenia pewnego komentatora sportowego jest znaczny.

Co z tego,że model będzie świetnie spasowany i poprawny pod względem geometrycznym jak kolory kamuflażu będą wzięte z sufitu. Oczywiście cały czas jest mowa o modelach kartonowych których nie będziemy malować bo chyba o to w tym hobby chodzi.

 
20-03-14 23:26  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

No tak 8 lat to kawał czasu ..... przez ten czas należało by oczekiwać takiego postępu że modele same się powycinają i skleją po otwarciu.
Dyskusja była o modelu a dokładniej o różnicach miedzy tym a poprzednim numerem a zielone ludki sprowadziły ją prozaicznego problemu plamek. Widocznie innych niedociągnięć to opracowanie nie posiada.
Czy grafika japońskich samolotów jest jakaś szczególna w porównaniu do niemieckich amerykańskich czy innych ? W czym taka specjalna trudność że przez 8 lat nikt tego nie powtórzył? (rozumiem że wychwalany tutaj AH też ) ?


















w tym czasie wydał różne samoloty (w tym i japońskie) ?

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
21-03-14 00:33  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Patrząc na porównanie kamuflażu Ki-43, a Ki-61 to dla mnie gorzej wygląda to od AH.
Natomiast jeśli chodzi o Ki-61 z numeru 8 i 9 MH to dużo lepiej wygląda to na 9 numerze.
Minusem jest to że ten srebrny nie jest taki srebrny. Jeśli chodzi o papier to rzeczywiście model wyglądał by na papierze kredowym. Jest tylko jedno ale, żeby model na papierze kredowym ładnie wyglądał to trzeba umieć taki papier kleić. Ja do tych osób nie należę.
Wracając do modelu i do kamuflażu. Sam byłem na początku negatywnie nastawiony na ten model oglądając zdjęcia na forum. Na żywo model sprawia pozytywne wrażenie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-03-14 09:13  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

radett - piszesz zielone ludki i to jest ciekawe , bo przecież zarejestrowałeś się wczoraj wieczorową porą specjalnie po to, aby bronić modeli Hien, pewnie na innym forum już na dole pojawił by się baner reklamowy znanej imprezy z nazwą potrawy w tytule, ale dobra nie snujmy teorii spiskowych.

8 lat minęło i nie pojawił się żaden grafik, który zrobił by takie plamki, czy ślady eksploatacji jakie występują na zdjęciach japoński samolotów -to miałem na myśli a nie jakieś bzdury o samo wycinających się modelach.

Tak radett masz rację te dwa modele Hien z Model Hobby innych niedociągnięć nie posiadają patrząc tylko na arkusze z częściami - reszta okaże się przy sklejaniu.

Malowania samolotów japońskich te z zielonym i plamkowym malowaniem ze względu na jakość farby i warunki eksploatacji vide zdjęcia są szczególnie trudne do realistycznego odtworzenia na modelu kartonowym.

Najdziwniejsze w tym całym temacie jest to, że jeszcze nikt komu podoba się model Hien z Model Hobby nie rozpoczął relacji z jego sklejania ( jedna rozgrzebana relacja jak to mówią wiosny nie czyni, a dziś chyba jest właśnie pierwszy dzień wiosny : ) ) chociaż od momentu ukazania się modelu minęło już kilka miesięcy - przecież sklejony model byłby idealnym argumentem w dyskusji, potem tylko sklejono by model Hien z wyd. A. Halińskiego i zrobiono zdjęcia porównawcze.

Post zmieniony (21-03-14 09:14)

 
21-03-14 10:16  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Jesteś w grubym błędzie, na tym forum jestem zarejestrowany od dawna (o dokładną datę musisz jednak spytać admina bo ja nie pamiętam). Czytam sobie to forum dość często. Widzę sporo ciekawostek, fajnych wpisów ale i widzę też to co nazwałeś zielonoludkowym pisaniem.
Wczoraj jedynie zalogowałem się aby móc napisać co myślę bo mój próg czułości został przekroczony gdy wsiedliście na ten model jak pchły na burka, rozwodząc się nad plamkami i w dodatku atakujecie jeszcze chłopa który, niczego nie winien, pisze jak jest. To jest dla mnie właśnie takie zielonoludkowanie. Czytając wasze opinie można odnieść wrażenie że ten model to dno i bąbelki ale jak zastanowić się czemu, to jedynym argumentem są te mało realistyczne plamki. To ja się zapytam:
ile modeli japońskich letadeł zostało wydanych przez te 8 lat?
Ile z nich spotkał taki deszcz negatywnych opinii co do malowania ?
Czymże sobie więc zasłużyły te ostatnie dwa na taki czarny PR?
Trudno nie odnieść wrażenia że to jednak nie o model chodzi.

Nie rozumiem co do tego wszystkiego ma sprawa z banerem i imprezą ?
W jednym masz rację: nie warto snuć teorii spiskowych bo wnioski mogą być zupełnie inne niż się spodziewamy.

A co sie stało z tym grafikiem ? Czemu nadal nie opracowuje ? Realistyczne odwzorowanie malowania w sensie otarć, zadrapań?
Czy oba modele MH posiadają ślady eksploatacji ? To że farba odpadała nie oznacza że jak tylko malarz wyłączył pistolet malarski od razu zrobiły się odpryski. Skąd wiesz w jakim momencie od skończenia malowania oryginału model go przedstawia ?

Skoro nakład został wyprzedany to należy się spodziewać że ktoś to kupił aby skleić a nie aby leżało sobie na półce, w związku z tym relacja z klejenia zapewne pojawi się. Może nawet prędzej niż AH wyda swojego ale i tak będziesz musiał poczekać aż oba warsztaty dobiegną końca a to nie sa modele do sklejenia w tydzień.
Poza tym istotne jest też kto skleja. Najrzetelniejsze było by aby oba modele skleiła ta sama osoba.

--

Post zmieniony (21-03-14 10:21)

 
21-03-14 10:31  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
eruc13   

Taaa, też jestem ze Szczecina. Zaraz będzie że na odsiecz idę kolegom. Od paru dni patrzę w ten wątek i znowu to samo, jakiś nowy typ alergii. Takie zarzuty jakie tu padają można przypisać każdemu modelowi jaki pojawia się na rynku. Jeden ma niesłuszne plamki, inny numery części na elementach lub zestawowy pokład z tektury 1 mm który trzeba wywinąć by przeszedł w burtę... Można mnożyć przykłady nie sklejalności nie mówiąc o żałosnych szatach graficznych. Nie wiem na ile dokładnie w tym modelu kształt plamek jest odwzorowany ale zarzuty o ślady eksploatacji zaczynają być absurdalne. Czy n.p. do porównywanego modelu AH jest jakaś dokładna dokumentacja że tak te odrapania wyglądały? Czy one pojawiły się już pierwszego dnia po pomalowaniu i tak trwały? Nie ujmując nic modelowi AH bo nie powiem wygląda pięknie. Czy kol. Halogen w swoim słynnym "smoczym wagonie" słusznie odwzorował te ślady jeśli... Nie dajmy się zwariować.
Na koniec mam propozycję, przekażę mój model Hiena (ten poprzedni) kol. Halogenowi, do sklejenia niechaj wytknie wszystkie błędy. No i wielu chętnie by zobaczyło Twój warsztat.
Pozdrawiam, Jacek.

--

 
21-03-14 11:03  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dobre pytanie do kolegi Halogena. Czy w swoich opracowanych modelach oddał 100% wierności malowania?
Nie bronię tutaj tego modelu, ale to co widzę to naprawdę już przesada. Przypuszczam, że jak by Halinski wydał podobnie model, to zaraz były by głosy ze idealny, a jeśli by były negatywne opinie. Zaraz by się odezwali, "że przecież nie musisz kupować model skoro ci nie odpowiada"!

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-03-14 11:14  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z moderatorskiego obowiazki prosze o przyhamowanie emocji przez wszystkich adwersarzy, bo zaraz bedzie to samo, co ostatnio, a pozniej bedzie krzyk, ze moderatorzy wycinaja, watki gina, etc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-03-14 15:53  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przypominam tylko, że to jest zapowiedź modelu, a dodatkowo pokazano dla porównania arkusze z częściami modeli i do tego porównania zasadniczo się odniosłem, więc wymiana poglądów na temat nie powinna nikogo dziwić.

Co może jedynie dziwić, to to, że ludzie zanim wymienią poglądy to muszą na przykład zmienić nick z tym z którym ponoć wymieniają poglądy, czy zwracać się do niego "zielony ludek", ja do takich płytkich chwytów nie muszę się zniżać.

Obydwa modele Hien oglądałem i powtórzę jeszcze raz - niestety nie spełniają one moich oczekiwań jeżeli chodzi o wygląd kamuflażu i dlatego ich nie kupiłem - czekam dalej na model, który będzie całkowicie w moim guście - mogę jeszcze się naczekać to fakt : )

Hien " Tei" to ostatni samolot Kobayashiego z kwietnia 1945 roku i jest kilka zdjęć tej maszyny.

Model ma ślady eksploatacji na różnych powierzchniach tak w kabinie , wnękach podwozia, czarnych pasach na skrzydłach itd, ale powierzchnie kamuflażu zielone plamki , białe oznaczenia, czerwone barwy są czyste bez jakichkolwiek śladów zużycia tak jakby graficy wydawnictwa całkowicie to pominęli.

Oczywiście eruc13 i radett to jest całkowity zbieg okoliczności http://www.kartonwork.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=12961&sid=bb71d07456f839566d91ef22082661fe i http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/index.php/radett

 
21-03-14 17:00  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 


Nie ja zacząłem o tych zielonych ludkach (sprawdź sobie), dostosowałem się jedynie do panującej tu "konwencji". Nie nazwałem też nikogo personalnie zielonym ludkiem (też do sprawdzenia). Chyba żeby zastosować tu przysłowie o nożycach i stole...
O jakim zbiegu okoliczności piszesz? Ja tu nie widzę żadnej sensacji.
Jeśli tęskno ci do widoku banerka to możesz go sobie obejrzeć na innych forach pod moim nickiem.
Nigdy nie ukrywałem skąd jestem ani kim jestem. Gdybym chciał się ukryć to zarejestrowałbym się tu pod innym nickiem niż ten jakiego normalnie używam - proste? - tak że i w tej materii nie błysnąłeś nic a nic drogi Holmesie.
Pisałem żeby nie dopatrywać się teorii spiskowych bo to do niczego nie prowadzi.

Temat modelu, jego wad, podobania się lub nie, uważam ze swej strony za zamknięty

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
21-03-14 19:28  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Halogen już nie karmij tych Panów :-)



--

 
21-03-14 21:29  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

cyt: "Halogen już nie karmij tych Panów :-)"





yukikaze............. bój się Boga !!

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
22-03-14 02:20  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Chociaż sam jestem sceptycznie nastawiony do tego modelu, to myślę, że najlepszą recenzją byłaby relacja z budowy. Chodzi oczywiście o spasowanie modelu, bo malowanie jest jakie jest i jednym będzie się podobać, a innym nie. Przyznam się, że rozgrzebałem Hiena, ale na elementach kabiny pilota i przedziale radiowym poprzestałem. Coś mi tam nie pasowało i się zniechęciłem. Po za tym od jakiegoś czasu mam totalne zaćmienie modelarskie i nie mogę skończyć żadnego modelu, więc mógłbym być nieobiektywny w trakcie budowy. Mam nadzieję, że to taki kryzys wieku średniego i z czasem przejdzie :)

--
Pozdrawiam!

 
22-03-14 08:52  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wygląda surówka kadłuba https://www.facebook.com/photo.php?fbid=719799601374518&set=pb.502431413111339.-2207520000.1395472937.&type=3&theater i tak https://www.facebook.com/photo.php?fbid=719798964707915&set=a.719797688041376.1073741834.502431413111339&type=1&theater, a tak konkretnie ten samolot Ki-61 Hien " Tei" http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=721&t=64621&start=0
I to by było w tym temacie na tyle.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024