FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-03-14 22:11  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

To ja jeszcze porównam z modelem wskazanym przez Diodę: Mam pełen zestaw porównawczy skośnookich. AH ma trochę większe plamy tak jak w oryginalnym KI43 , Hiena miała w org. mniejsze więc ciężko je ze sobą porównywać.


UWAGA! - porównujemy AH na kredzie z MH na normalnym papierze. Więc kolorki srebrnego i nasycenie innych różni się znacznie. ( dlatego kochamy kredę ;) )





Sądzę ,że ten stary nr 'MM' wygląda całkiem całkiem na tle AH KI-43 II ;)~ . Poczekajmy na finalną wersję KI-61 ze Stegny do kompletu.

Post zmieniony (19-03-14 22:40)

 
20-03-14 17:48  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo dobrze... dostatecznie piotr. karton porównanie rzeczywiście "powala" przy tej wielkości zdjęć : ) Wbrew temu co piszesz łatwo porównać plamki na pokazanych modelach bo ich wielkość nie ma znaczenia - po prostu mało realistyczny kształt plamek i brak na nich jakichkolwiek przetarć i zarysowań w przypadku Hien z Model Hobby powoduje, że ten model nie spełnia moich oczekiwań i go po prostu nie kupiłem i kompletnie nie ma to związku z tym kto go opracował i kto go wydał.

Podobne uwagi miałem również wtedy, gdy Wyd. A. Halińskiego wydało model samolotu na którym również wykonane były mało realistycznie ślady eksploatacji- są na to dowody : )

Różnica jest tylko taka, że ja na model Hien w takim malowaniu czekam już hooo, albo dłużej stąd z mojej strony takie intensywne zainteresowanie tematem i tylko tyle.

Najlepszym porównaniem jakości graficznej modeli Hien z tego, czy innego wydawnictwa będzie sklejenie ich i postawienie obok siebie na jakimś konkursie, czy wystawie.

PS. Przepraszam,że zapytam się wprost - masz piotr. karton jakieś problemy z napisaniem słowa Halogen ?

 
20-03-14 20:28  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Nie mam pojęcia czemu piotr.karton bronisz tak TO wydawnictwo, do mnie ta grafika absolutnie nie przemawia. Poczekam zobaczę i sobie może coś zakupię. No i te zdjęcia, ich wielkość do porównania też nie powala.

 
20-03-14 21:17  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Czytam tak sobie te wpisy i zastanawiam się o co chodzi ?
Co wy chcecie od piotr.kartona ? Chłop pisze rzetelnie o tym sam WIDZI.
W przeciwieństwie do was ma on przed oczami oba opracowania i może rzetelnie pisać, podczas gdy wam pozostaje tylko rozwodzić się nad plamkami.
Czy poza tymi zbyt "ładnymi" plamkami i brakiem otarć na nich macie jeszcze jakieś merytoryczne uwagi co do sposobu opracowania ?
Jakieś niedokładności części, niezgodności w porównaniu z oryginałem, braki, zbytnie uproszczenia itp itd ? Opracowanie to chyba całość modelu a nie tylko samo malowanie, czy może ja mam spaczone pojęcie na ten temat?

--

Post zmieniony (20-03-14 21:19)

 
20-03-14 21:43  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Marcin_BM 

 

Dzisiaj poszedłem wraz z moją ładniejszą połówką do empiku zobaczyć o co ta cała awantura. Na półce znalazłem jeden egzemplarz ki61 w idealnym stanie. W żadnym modelu samolotu porównywalnej wielkości nie widziałem tylu detali ( niestety jedna trzecia będzie raczej niewidoczna), fajnie i czytelnie rozwiązano rysunki montażowe zwłaszcza na plus zasługuje dołączony schemat instalacji do samodzielnego wykonania. Dodatkowo model można wykonać prawie dowolnie jeżeli chodzi o stopień trudności. Moim zdaniem największą wadą tego modelu jest opracowanie graficzne i sam druk, tak pięknie opracowany merytorycznie model aż prosi się o kredę no i te słynne plamki :-( co dla mnie jest na tyle rażące że gdyby nie to że dostałem model w prezencie to raczej bym go nie kupił. Jak wyjdzie od AH na kredzie to kupię i porównam

 
20-03-14 21:50  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

radett wyjaśnienie Twoich pytań jest bardzo proste, trzeba się przejść do EMPIku i pozglądać ...czasem;-)) Na forum czytasz opinie zielonych ludków i nie koniecznie musisz im wierzyć, a czasem warto się pofatygować i oblukać.

Ps.. Milion części nie wynagrodzi grafiki projektu, takie jest moje zdanie.

 
20-03-14 22:11  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Wbrew pozorom chadzam do EMPIK-u dość często. Wprawdzie nie pozglądam ale za to oglądam różne rzeczy w tym i modele.
Właśnie czytałem te zielonoludkowe posty i dlatego napisałem to co wyżej.
Co do wiary to z natury jestem cholernie sceptyczny.

Moim zdaniem grafika zawsze jest możliwa (i łatwiejsza) do poprawy , natomiast opracowanie geometryczne, tzw. sklejalność i detalizacja już mniej.

Nie chodzi o milion części tylko o dokładność i wierność odwzorowania.


P.S. zawsze przecież możesz zwaloryzować model i pomalować go na dowolne prawidłowe (lub nie) malowanie.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
20-03-14 22:45  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Pewnie ..zawsze jest jakieś ..alle. Musimy się dostosować do opinii większości, ale zdanie swoje trzeba mieć. Ja jestem za wolnością i demokracją ...[(na świecie)....(na całym świecie)] :-)) , a wiara wyborem każdego z nas jest, jaka by nie była....;-)

 
20-03-14 22:47  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przypominam tylko, że model Ki-43 Hayabusa został wydany 8 lat temu, powtórzę jeszcze raz 8 lat temu - od tego czasu nikomu nie udało się wydać modelu japońskiego samolotu, który miałby tak realistycznie wykonaną grafikę jak ten model.

Dla mnie zielonym ludkiem jest człowiek, który przy okazji dyskusji o jakości grafiki modelu kartonowego samolotu pisze o malowaniu modelu i o tym,że grafika jest możliwa ( i łatwiejsza ) do poprawy... sklejalność i detalizacja już mniej.

W tej chwili cała para jeżeli chodzi o modele kartonowe powinna iść właśnie w kierunku poprawiania grafiki wydawanych modeli, dla tych co nie rozumieją o czym piszę podaję przykład ostatnich modeli Pawła Mistewicza -oczywiście nie jest to taka grafika jaką oferuje wyd. AH, ale progres, że użyję ulubionego określenia pewnego komentatora sportowego jest znaczny.

Co z tego,że model będzie świetnie spasowany i poprawny pod względem geometrycznym jak kolory kamuflażu będą wzięte z sufitu. Oczywiście cały czas jest mowa o modelach kartonowych których nie będziemy malować bo chyba o to w tym hobby chodzi.

 
20-03-14 23:26  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

No tak 8 lat to kawał czasu ..... przez ten czas należało by oczekiwać takiego postępu że modele same się powycinają i skleją po otwarciu.
Dyskusja była o modelu a dokładniej o różnicach miedzy tym a poprzednim numerem a zielone ludki sprowadziły ją prozaicznego problemu plamek. Widocznie innych niedociągnięć to opracowanie nie posiada.
Czy grafika japońskich samolotów jest jakaś szczególna w porównaniu do niemieckich amerykańskich czy innych ? W czym taka specjalna trudność że przez 8 lat nikt tego nie powtórzył? (rozumiem że wychwalany tutaj AH też ) ?


















w tym czasie wydał różne samoloty (w tym i japońskie) ?

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024