FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-03-14 14:42  [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Słowo wstępu:)

Jakiś czas temu uległem namową naszego forumowego kolegi plewus i i zabrałem się za trałowiec proj.254 . Model MM jest zdecydowanie zbyt słaby, więc zdecydowaliśmy się z Wojtkiem wspólnymi siłami zaprojektować go od podstaw. Zanim jednak wbije się w tak skomplikowany projekt postanowiłem rozrysować kilka prościutkich modeli żeby oswoić się z corelem. Zdecydowałem się na nie ruszany dotychczas temat czyli kutry uzbrojone flot rzecznych znaczy deski uzbrojone ;)
Założenie :
Modele proste dla początkujących modelarzy w skali 1:100 do linii wodnej. Z uwagi na braki w planach i opracowaniach modele mogą być wariacjami na temat
Plan :
1. Kanonierka Zuchwała
2. Kuter ORP Nieuchwytny
3. Kuter ku 30
4. Trałowiec T1
5. Trałowiec T5 - jako że mam najlepsze plany w założeniu ma być zwieńczeniem serii

Czy wszystkie powstaną czas pokarze na razie mam energie chęć i motywacje ;)
Zakładam relacje z prośbą o zdjęcia plany cokolwiek, jest tego jak na lekarstwo.
Żeby nie być goło słownym wynik pierwszego dnia działań, deska nr 1 :P :



p.s. mam nadzieje że dzieki wiedzy oraz praktyki zdobytej przy tym projekcie może uda mi sie skończyć dwie inne relacje bo już mi sie bałagan robi :(

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (13-03-14 10:53)

 
11-03-14 18:23  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Proszę !!!! Nie do linii wodnej , pełne poszycie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-03-14 18:47  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Mam zaprojektowane z tej flotylli T1 właśnie i Mątwę, także kibicuję Wam w tym projekcie.
Czekam z niecierpliwością na dalszy postęp prac.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
11-03-14 21:27  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

A nie dało by się jeszcze zaprojektować-zwodowac KU-4 KU-5 KU-6?:> Piękne pływadła

 
12-03-14 10:58  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

deska została uzbrojona w działo 105mm i jakieś tam *******y pokładowe ;)


( wybaczcie jakoś zdjęć, awaria aparatu zmusza mnie do korzystania z telefonu :( )

teraz nadbudówka czyli moja zmora, mając cyrkiel i linijke było by łatwiej niż w corelu kombinować;)

Alski - niestety jeżeli chodzi o zuchwałą i nieuchwytnego nie ma szans na dno bo zwyczajnie nie mam rysunków pozwalających je wykreślić rozważam zrobienie w ramach nauki wariantu z dnem ku 30 t1 i t5 . ale docelowo linia wodna, bo takową lubie :)

Adam - pierwotnie myślałem o Mątwie, ale jako ze masz już gotowy projekt stwierdziłem że nie będę ci wchodził w droge, niestety T1 nie mogę sobie odpuścić :)

fiat- niewykluczone ze pojawią się i inne pływadła, ale narazie trzymam się planu i mam nadzieje skończyć chociaż te które zaplanowałem

Pozdrawiam
Jacek

 
12-03-14 13:02  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A gdzie masz zamiar to wydać , JSC ? Może jednak denka z improwizacją :) ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-03-14 13:59  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

szczerze mówiąc to nie myślałem o wydawaniu ich, tylko o nauce projektowania. Nie wiem czy ktokolwiek był by taka mini serią zainteresowany. Zresztą o tym można myśleć dopiero po ich skończeniu.

Co do improwizowanego dna ... obiecuje przemyśleć wersje z dnem jako wariant dodatkowy . :)

Pozdrawiam
Jacek

 
12-03-14 20:03  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Wydać o b o w i ą z k o w o !!

A co do części poniżej linii wodnej to myślę że można coś zaproponować opierając się na innych jednostkach rzecznych.

To samo dotyczy się Mątwy i T1 Adamie

--

 
12-03-14 20:03  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

coraz lepsze informacje:-) jeśli mówisz o zainteresowaniu kupnem to na pewno chętni się znajdą

 
12-03-14 20:14  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Fantastyczny pomysł!
Życzę powodzenia i końcowego sukcesu.
Z racji zainteresowania tematem będę stałym obserwatorem.

Co do tytułu – dlaczego zapomniana?
Flotylla Pińska wraz z Oddziałem Wydzielonym Wisła są trwałe w pamięci każdego pasjonata marynistyki. Nawet wśród modelarzy zaistniały dawno wydanymi modelami monitorów rzecznych. Obecnie sam mam na stole ORP „Kraków” z Kartonowej Kolekcji – może pokuszę się o relację na forum.
Do tych oddziałów należało kilkadziesiąt ciekawych i mało powszechnie znanych jednostek dlatego cieszy mnie Twoje podjęcie tematu budowy grupy.
Namawiam na wydanie takich projektów, z pewnością znajdą się chętni do ich sklejenia. Może najlepiej właśnie w grupie, np.:
monitory OORP „Kraków” / „Wilno”
monitory OORP „Warzsawa” / „Horodyszcze” / „Toruń” / „Pińsk”
CKU (Ciężki Kuter Uzbrojony) ORP „Nieuchwytny”
kanonierki ORP „Zawzięta” / „Zuchwała” / „Zaradna”
kutry uzbrojone KU
cała masa stateczków rzecznych pomocniczych, sztabowych, magazynowych jako ewentualna druga grupa modeli.

Dla porządku – wymienione przez Ciebie jednostki były OKRĘTAMI MARYNARKI WOJENNEJ więc z należnego im szacunku powinno się je nazywać z przedrostkiem ORP i z dużej litery - ORP „Kraków”, ORP „Warszawa”, ORP „Nieuchwytny”.

Jeszcze raz – pomyślności!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
12-03-14 20:57  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No nie wiem czy nie byliby zainteresowani . Ostatnio sporo małych "kajaków" :
ORP Smok, Nurek , Osa ,Warszawa ,Hordyszcze, Kraków, kiedyś Żeleżniakow , Szkwał. Wszystko 100 lub 50.
PS Winek mnie wyprzedził z wpisem o minutę :) , jak widzę podobnie myślimy . Z tego co wiem nie tylko ja kleje "kajaki" i sprzedają sie nieźle.
Ja w kazdym bądź razie mam już kolekcje kajaków ( w tym 3 sklejone ) i nawet jesli nie od razu skleje to położę na półeczce . Ale denko obowiązkowe , choć nie za bardzo mi one wychodzą :).
Co do poszycia dennego , sa bardzo zbliżone do siebie te rzeczniaki . Prawie plaskie i gites :) . Tylko kwestia ile , jakie śruby napędowe.

--

Post zmieniony (12-03-14 21:07)

 
13-03-14 11:00  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Ciesze się ze jest zainteresowanie . dlaczego zapomniana ? no cóż dotychczas pojawiły się tylko monitory w temacie modelarstwa ponadto poza ludźmi którzy coś tam czytali flota rzeczna prawie nie istnieje w świadomości przeciętnego obywatela :( wszyscy wolą błyskałki czy inne gromy. Rozumiem projektantów modeli, niestety braki w planach karzą mocno improwizować, a brać modelarska wymagająca jest ;)
a tak przy okazji ot co wynika w brakach w planach ( a może wyobraźni przestrzennej ;P )



Całe szczęście sklejam to co rysuje na bieżąco to mogę to wyłapywać i od razu poprawiać .

Panowie, jeśli ktoś będzie miał jakieś uwagi krytyczne nie obrażę się, zawsze to szansa na lepszy projekt końcowy :)

Na dnem już rozmyślam, ale nawet jeżeli to będzie uproszczone :)

Pozdrawiam
Jacek

 
13-03-14 20:09  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
mak 

 

Bodajże w sobotę na TVP Historia program o Rzecznej Flocie będzie , jakoś tak po 21:/ nie zdążyłem oblukać

 
15-03-14 01:10  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

film nazywa się zapomniana flotylla , polecam wszystkim fajnie zrealizowany

rozwiązałem problem z nadbudówką i ciutke ruszyłem do przodu



Nabiera kształtu . Oczywiście tak się śpieszyłem sprawdzić jakoś nadbudówki że zapomniałem o dziurce na maszt :P
Została łódź parę pierdół i dno i projekcik do malowania

Pozdrawiam
Jacek

 
15-03-14 01:41  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jacku, świetny temat poruszyłeś bo Flotylla Pińska jest ze wszech miar warta przypomnienia więc wytrwałości Ci życzę a ze swojej strony popytam znajomych o materiały do tych jednostek, a nuż się coś trafi ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
16-03-14 18:56  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

dodane działko z wierzą ursusa, wybrałem wersje z km przeciw lotniczym choć to nie jest do końca pewne . łódka i maszty. klejone troche na odowal bo teraz do kosza wydruk i ostateczna wersja testowa, potem kolorowanie i na koniec dno ( znalazłem fajną fotę Nieuchwytnego i już wiem jak mam je zrobić )




wiem że troluję wiec teraz odezwę się już z wersją ostateczną Zuchwałej czyli za dłuższy czas ;) Jak ktoś ma jakieś uwagi to teraz jest czas ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
16-03-14 21:03  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

No no coraz ciekawiej to wygląda:-)) wieża Ursusa śliczna;-)

 
13-04-14 22:08  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Zuchwała gotowa :)
wygląd arkuszy

cały wielki szkielet

i kilka fotek całości ( podstawka improwizowana )

ciekawostka :

tak tak brak śruby :) miałem już gotową kanonierkę ze śrubą ale doczytałem że owa takowego wynalazku nie posiadała, zamiast tego role jednoski napędowej pełniły Stożki Hotchkissa

dwa słowa o samym modelu, jak widać sklejony tak o bez fajerwerków, bo sprawdzałem sklejalność i chciałem się upewnić że wygląda jakoś w standardzie, sam dla siebie za jakiś czas skleje... tak jak lubię ;) model jest prosty ale nie aż tak jak można by przypuszczać jest nieco drobnicy, ale bez tragedii . w tle zdjęć rysunek do instrukcji, tak o wstępnie, dokończę jeśli znajdzie się taki co będzie chciał to to wydac :)

Teraz nieuchwytny

Pozdrawiam
Jacek

 
14-04-14 11:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podglądam z ciekawością !
PS - do wykazu można dorzucić statek sztabowy "Admirał Sierpinek"(brał udział w każdej Kampanii Czynnej Flotylli Rzecznej MW w Pińsku - służył też za lokum dla lotników wpierw z RPL potem REL).

 
14-04-14 11:38  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajny. Gratulacje!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
14-04-14 15:43  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładne maleństwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-14 20:34  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dzięki Panowie. :)

Nad kolejnymi jednostkami będę myślał jeśli się uda te zakończyć. Niestety z uwagi na braki w planach to trochę fantazjowanie :(
dla przykładu w przypadku Nieuchwytnego trafiłem na zupełnie różne wersje dna ?! i nie mam pojęcia jak ma ono wyglądać :( na szczęście ku 30 t1 i dalsze jednostki są dużo lepiej opracowane :)

Pozdrawiam
Jacek

 
17-04-14 18:23  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak w temacie rzecznych okrętów MW, to zapowiedziane jest na 30.04. wydanie tomiku z serii "Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939" - "Monitory Flotylli Pińskiej".



Pozdrawiam

 
17-04-14 19:19  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

nie powiem, zapowiada się smaczny kąsek :) mam nadziej na dużą liczbę zdjęć no i oczywiście kontynuacje :)

 
26-04-14 00:28  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Prace ciut do przodu :
szkielet ORP Nieuchwytnego :

pierwsze przymiarki prostego poszycia:

i pokład :

czujne oko może dostrzec poza nieścisłościami fakt tego że zrezygnowałem z projektowania pod linie wodną, a to dlatego że pojawiła się szansa na wydanie. Narazię nie zapeszam ale trzymajcie kciuki;)
co do zuchwałej to naniosłem kilka poprawek, drobiazgów, ale rzucających sie w oczy : zmieniłem teksture drzewa na łodzi, zmniejszyłem zdecydowanie za duże wiosła i pare inny drobiazgów. Po skończeniu obu łajb skleje je jeszcze raz dla pewności .

Pozdrawiam
Jacek

 
26-04-14 01:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No i super! Wydanie tych modeli pewnie wielu ucieszy. Mnie na pewno!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
03-05-14 16:20  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

ciut do przodu, właściwie to Nieuchwytny gotowy, nie sklejałem całego tylko to co chciałem sprawdzić żeby mieć pewności że w kolorze będzie git i to jak widać, na szybkiego;)
( wiec prosze się nie przerazić ;) )

Tu jeszcze mój pomysł na podstawki . Co o tym myślicie ?


Teraz kolory drobne poprawki i odezwę się już mam nadzieje z kompletnymi modelami sklejonymi :)

Pozdrawiam
Jacek

 
03-05-14 17:28  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wygląda fajnie. Chciałbym jednak o coś zapytać. czy zwróciłeś uwagę na rozmieszczenie świetlików i czy dodasz grzybki wentylacyjne.
Na zdjęciu rozmieszczenie grzybków (1 i 2) oraz rozmieszczenie świetlików (3). Widać , że
byłyy bliżej tylnej krawędzi nadbudówki i chyba ciut większe.


...a tu grzybek wentylacyjny z bliska


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
03-05-14 18:25  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przejrzałem w epiku wspomnianą książkę - sporo ciekawych zdjęć, barwna plansza z rzutami monitora i plan prototypu monitora "pancernego" (?)

 
03-05-14 18:52  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Max - Masz racje . Poprawiłem świetliki i dodałem jeszcze jeden wywietrznik. Same świetliki można zostawić płaskie, lub skorzystać z dodatkowych elementów w wycinance celem uwypuklenia. po poprawce wygląda to tak :

Rysując model polegam głównie na tym rysunku :
to chyba najlepsze opracowanie, choć i ono potrafi zmylić. Np. Wciąż nie wiem czy na tyle nadbudówki powinien być właz czy stopnie ?
Ryszard - przejrzałem i zakupiłem, świetne opracowanie i mam naprawdę wielką nadzieje że będą kolejne opracowania na ten temat. :)
a rysunek monitora projektu M.C. nie powiem kuszący :)

Pozdrawiam
Jacek

 
03-05-14 19:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Może pomyślisz , że się czepiam , ale w świetlikach zawiasy powinny być od środka , a rygle od strony burt. Widać to dobrze na zdjęciach - np. na tym pierwszym widać jak są otwarte.

- "Np. Wciąż nie wiem czy na tyle nadbudówki powinien być właz czy stopnie ?"

Moim zdaniem widać tu otwarty właz :


Zwróć też uwagę na włazy boczne wieżyczki. Lewy otwiera się "pod wiatr" czyli zawiasy od strony rufy , prawy odwrotnie. Ten prawoburtowy widać na zdjęciach które wstawiłem.
A tu lewoburtowy :


Post zmieniony (03-05-14 19:57)

 
03-05-14 20:06  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Nie uważam że to czepianie, im więcej takich błędów da się wyłapać tym lepiej wiec jestem wdzięczny :)
To są akurat rzeczy proste do poprawienia. Zastanawia mnie ten właz .
Na tym zdjęciu ewidentnie go widać, ale to wersja już po wyłowieniu przez niemców

inna kwestia to właśnie się dopatrzyłem że Kugliewicz umieścił maszt po nieprawidłowej stronie ;)

 
03-05-14 20:23  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Na zdjęciu , które wstawiłem w poście z godz. 17.28 też widać właz , a okręt chyba jeszcze nie był przebudowany. Jeszcze nie ma tych szpetnych rur ;-)

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
15-05-14 13:04  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzisiaj zakupiłem Wielki Leksykon Uzbrojenia tom 34 Monitory Flotylli Pińskiej Fajna wizualizacja monitora "Pińsk" , oprócz tego ORP Wilno . Sporo zdjęć niestety czarno-białych kiepskiej jakości Plany monitora M.C. Sporo opisów , obsady personalne monitorów. Tak czy inaczej dla fanów "kajaków" pozycja obowiązkowa.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-06-14 13:47  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

modele Zuchwałej i Nieuchwytnego praktycznie gotowe czekają na czas na ostateczne sklejenie testowe a tymczasem dowiaduje się że w październiku wychodzi Wielki leksykon Uzbrojenia w temacie Nieuchwytny i KU 30 ?! i co teraz ???czekać z nadzieją na jakies nowe materiały czy dobić do brzegu i najwyżej erratować ?**** . nie wiem

tak żeby nie być spamerem bez obrazków proszę ;


Porównanie wielkości szkieletów Zuchwała Nieuchwytny Warszawa i w tle proj. 254

swoją drogą myślałem o T1 ponieważ plany są wyśmienite myślałem o opracowaniu go jednocześnie w 1:100 żeby pasował do "serii" oraz w 1:25 ( w tym samym zeszycie) . Ciut dziwna skala jak na statki ale ... to właściwie szalupa z napędem :P

Pozdrawiam
Jacek

 
19-06-14 23:31  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Radziłbym czekać. Do października niedaleko, a przynajmniej będziesz miał pewność, że wykorzystałeś wszystkie dostępne materiały.
Co do T1, to plany są wprawdzie dokładne, ale przypominam sobie, że zawierają przynajmniej jeden poważny błąd - połączenie burt z dnem pokazują jako obłe, a tymczasem jest gdzieś na sieci film pokazujący podnoszenie jednostki z wody, na którym widać, że jest ostre (kant).

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-06-14 00:01  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekać!

--
Rock Honor Ojczyzna

 
20-06-14 11:43  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Screeny z tego filmu.


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
20-06-14 12:26  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

w takim razie poczekam. Mam nadzieje ze bedzie warto. bedzie czas na dopieszczenie modeli. w tym czasie rusze z T1 i projektem 254 ( ten drugi z pomoca kolegi wiec bedzie czas na jedno i drugie:) ) co do T1 to ostre zakonczenie dna zdecydowanie ulatwi projekt :)

 
20-06-14 12:50  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wojciech Cięciwa   

I gdzie Wy tam widzicie te "ostre" łączenia?
Tam wyraźnie widać, że jest ono obłe.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-06-14 13:16  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

nie mnie przy kompiec foty niewrzuce ale ten filmik latwo wygrzebac na youtube. w ujeciu gdzie widac rufe tralowca widac wyraznie ostre zakonczenie oraz zupelnie inny ster niz na planach

 
22-06-14 21:09  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jacek - cieszę się z powrotu na pierwszą stronę. Dalej obserwuję Twoje dokonania i trzymam kciuki. Podziwiam determinację, z jaką tworzysz coś z niczego. Twoja wizja podoba mi się.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-08-14 21:26  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Trochę spamu. Jako że nieuchwytny i zuchwała gotowe, zabrał bym się za kolejny model tj KU 30 ale w jego temacie też się mają pojawić materiały, więc dłubiąc przy projekcie 254 dziś przy okazji rozrysowałem sobie coś takiego . Czy ma ktoś pojęcie jak powinno wyglądać dno ? obstawiam płaskie i z ostrymi łączeniami, to stara jednostka rzeczna, może ktoś się zna i mi powie bo nic w tym temacie nie wiadomo .



oczywiscie to schemacik bez szczegółów narazie chcę ustalić kształt kadłuba

pozdrawiam
Jacek

 
14-08-14 21:54  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja mam coś takiego :


Niby Neptun , ale trochę jakby inny. Jednak jest widok z przodu i widać kształt części podwodnej kadłuba.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
14-08-14 21:59  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

WOW :)

Nawet jeśli przechodził renowacje, to kształtu kadłuba raczej to niedotyczyło :) dzięki
Troche dziwi mnie skos na rufie, jak na moje oko oba rysunki wyszły z pod ręki danielewicza, wiec skąd niekonsekwencja nie wiem. Ale i tak bardzo mi pomogłeś :) dzięki

Kierowałem się tym :



Post zmieniony (14-08-14 22:01)

 
15-08-14 00:27  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mała sugestia do Z-etki , może póżno, ale na tych fotkach widac że tylna ścianka nadbudówki była pochylona, a nie jak na szkicach prosta




PS Genialna robota ! Tak trzymaj !

--

Teoretyk ostatnio...

 
15-08-14 10:09  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rysunek , który wstawiłem pochodzi z pracy Mieczysława Prosnaka "Pierwsze okręty wojenne odrodzonej Polski (1918-21)" i jest w podpisie , że był kreślony na podstawie rysunku M. Kuligiewicza. Przedstawia on Neptuna wg stanu na rok 1920 kiedy był uzbrojony w cztery ckm-y. Porównując rysunek ze zdjęciem widać inną szerokość sterówki. Tyle , że zdjęcie zrobiono po 1930 roku kiedy przezbrojono go w działo 37 mm i jeden ckm. Być może przed 30 rokiem sterówka rzeczywiście była szersza. Na rysunku zauważyłem , że jakby były tam dwa węższe koła łopatkowe. Na tym które Ty wstawiłeś widać , że jest jedno.
Co do Twojego schematu to miałbym dwie uwagi. Pierwsza to stosunek wysokości komina do wysokości sterówki. Na zdjęciu widać , że komin jest ponad dwa razy wyższy. Druga to nawiewniki.. Ich wysokość to jedna czwarta wysokości komina , a u Ciebie są trochę za wysokie.
No i czekam na ciąg dalszy - masz we mnie wiernego kibica :-)

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
15-08-14 11:18  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dzięki Max

Przerobie szkic zgodnie z tym co mówisz, faktycznie troche nie ta perspektywa. Zasadniczo chciałbym zrobić neptuna w stanie na rok 1930, z prostego względu, jedyne posiadane przeze mnie zdjęcie dobrej jakości pochodzi z tego okresu :)

ssebittro Dzięki za zdjęcia dobrej jakości, i dobre słowo :) Bóg mi świadkiem że nie unikam przerabiania modeli, bo w sumie czekam na materiały żeby go dopracować. Myślę jednak że zdjęcie które wrzuciłeś pokazują Zaradną. Jako jedyna z serii kanonierek nieco różniła się od pozostałych. Krzywizna tyłu nadbudówki nie jest pewna, jednak na pewno miała maszt obserwacyjny oparty o tył nadbudówki, i myślę że własnie ta ciemna szyna widoczna po środku nadbudówki służyła do jego montowania. Inna różnica to napęd, zaradna miała klasyczne śruby. Gdzieś ( chyba w OW) widziałem szkice zrobione przez radzieckich nurków wykonane przy okazji oceny stanu zatopionych jednostek. Tam widać nieco kształt nadbudówki oraz dna, ale jestem prawdziwym Polakiem i Ruskim nie wierzę ;)

Zastanawia mnie jeszcze T 1 i jego sporne łączenie burt z dnem, oglądam plany trałowca z modelarza oraz filmik na youtube i nie mogę się zdecydować jak to to powinno wyglądać :(
https://www.youtube.com/watch?v=SuPAwsEzRvs

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (15-08-14 11:39)

 
15-08-14 17:02  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak dla mnie plany z "Modelarza" nawet w przybliżeniu nie odzwierciedlają kształtów kadłuba T-1, nie ma oczywiście cokolwiek zarzucac autorowi, korzystał z czego miał a jak wiadomo, wiele tego nie ma. Trza by wykreślic aktualniejsze plany, ktoś chętny , hehe :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
26-08-14 20:39  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

JKorjat będziesz coś działał w temacie Neptuna ?
Mam już trochę na jego temat i zacząłbym go rozrysowywać, a nie chce wchodzić Ci w paradę.

A tak na marginesie - bardzo mi się podoba Twoja praca w temacie Zapomnianej Floty.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024