FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 26Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-03-14 14:42  [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Słowo wstępu:)

Jakiś czas temu uległem namową naszego forumowego kolegi plewus i i zabrałem się za trałowiec proj.254 . Model MM jest zdecydowanie zbyt słaby, więc zdecydowaliśmy się z Wojtkiem wspólnymi siłami zaprojektować go od podstaw. Zanim jednak wbije się w tak skomplikowany projekt postanowiłem rozrysować kilka prościutkich modeli żeby oswoić się z corelem. Zdecydowałem się na nie ruszany dotychczas temat czyli kutry uzbrojone flot rzecznych znaczy deski uzbrojone ;)
Założenie :
Modele proste dla początkujących modelarzy w skali 1:100 do linii wodnej. Z uwagi na braki w planach i opracowaniach modele mogą być wariacjami na temat
Plan :
1. Kanonierka Zuchwała
2. Kuter ORP Nieuchwytny
3. Kuter ku 30
4. Trałowiec T1
5. Trałowiec T5 - jako że mam najlepsze plany w założeniu ma być zwieńczeniem serii

Czy wszystkie powstaną czas pokarze na razie mam energie chęć i motywacje ;)
Zakładam relacje z prośbą o zdjęcia plany cokolwiek, jest tego jak na lekarstwo.
Żeby nie być goło słownym wynik pierwszego dnia działań, deska nr 1 :P :



p.s. mam nadzieje że dzieki wiedzy oraz praktyki zdobytej przy tym projekcie może uda mi sie skończyć dwie inne relacje bo już mi sie bałagan robi :(

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (13-03-14 10:53)

 
11-03-14 18:23  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Proszę !!!! Nie do linii wodnej , pełne poszycie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-03-14 18:47  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Mam zaprojektowane z tej flotylli T1 właśnie i Mątwę, także kibicuję Wam w tym projekcie.
Czekam z niecierpliwością na dalszy postęp prac.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
11-03-14 21:27  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

A nie dało by się jeszcze zaprojektować-zwodowac KU-4 KU-5 KU-6?:> Piękne pływadła

 
12-03-14 10:58  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

deska została uzbrojona w działo 105mm i jakieś tam *******y pokładowe ;)


( wybaczcie jakoś zdjęć, awaria aparatu zmusza mnie do korzystania z telefonu :( )

teraz nadbudówka czyli moja zmora, mając cyrkiel i linijke było by łatwiej niż w corelu kombinować;)

Alski - niestety jeżeli chodzi o zuchwałą i nieuchwytnego nie ma szans na dno bo zwyczajnie nie mam rysunków pozwalających je wykreślić rozważam zrobienie w ramach nauki wariantu z dnem ku 30 t1 i t5 . ale docelowo linia wodna, bo takową lubie :)

Adam - pierwotnie myślałem o Mątwie, ale jako ze masz już gotowy projekt stwierdziłem że nie będę ci wchodził w droge, niestety T1 nie mogę sobie odpuścić :)

fiat- niewykluczone ze pojawią się i inne pływadła, ale narazie trzymam się planu i mam nadzieje skończyć chociaż te które zaplanowałem

Pozdrawiam
Jacek

 
12-03-14 13:02  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A gdzie masz zamiar to wydać , JSC ? Może jednak denka z improwizacją :) ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-03-14 13:59  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

szczerze mówiąc to nie myślałem o wydawaniu ich, tylko o nauce projektowania. Nie wiem czy ktokolwiek był by taka mini serią zainteresowany. Zresztą o tym można myśleć dopiero po ich skończeniu.

Co do improwizowanego dna ... obiecuje przemyśleć wersje z dnem jako wariant dodatkowy . :)

Pozdrawiam
Jacek

 
12-03-14 20:03  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Wydać o b o w i ą z k o w o !!

A co do części poniżej linii wodnej to myślę że można coś zaproponować opierając się na innych jednostkach rzecznych.

To samo dotyczy się Mątwy i T1 Adamie

--

 
12-03-14 20:03  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

coraz lepsze informacje:-) jeśli mówisz o zainteresowaniu kupnem to na pewno chętni się znajdą

 
12-03-14 20:14  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Fantastyczny pomysł!
Życzę powodzenia i końcowego sukcesu.
Z racji zainteresowania tematem będę stałym obserwatorem.

Co do tytułu – dlaczego zapomniana?
Flotylla Pińska wraz z Oddziałem Wydzielonym Wisła są trwałe w pamięci każdego pasjonata marynistyki. Nawet wśród modelarzy zaistniały dawno wydanymi modelami monitorów rzecznych. Obecnie sam mam na stole ORP „Kraków” z Kartonowej Kolekcji – może pokuszę się o relację na forum.
Do tych oddziałów należało kilkadziesiąt ciekawych i mało powszechnie znanych jednostek dlatego cieszy mnie Twoje podjęcie tematu budowy grupy.
Namawiam na wydanie takich projektów, z pewnością znajdą się chętni do ich sklejenia. Może najlepiej właśnie w grupie, np.:
monitory OORP „Kraków” / „Wilno”
monitory OORP „Warzsawa” / „Horodyszcze” / „Toruń” / „Pińsk”
CKU (Ciężki Kuter Uzbrojony) ORP „Nieuchwytny”
kanonierki ORP „Zawzięta” / „Zuchwała” / „Zaradna”
kutry uzbrojone KU
cała masa stateczków rzecznych pomocniczych, sztabowych, magazynowych jako ewentualna druga grupa modeli.

Dla porządku – wymienione przez Ciebie jednostki były OKRĘTAMI MARYNARKI WOJENNEJ więc z należnego im szacunku powinno się je nazywać z przedrostkiem ORP i z dużej litery - ORP „Kraków”, ORP „Warszawa”, ORP „Nieuchwytny”.

Jeszcze raz – pomyślności!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 26Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024