FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 26Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-04-14 15:43  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładne maleństwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-14 20:34  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dzięki Panowie. :)

Nad kolejnymi jednostkami będę myślał jeśli się uda te zakończyć. Niestety z uwagi na braki w planach to trochę fantazjowanie :(
dla przykładu w przypadku Nieuchwytnego trafiłem na zupełnie różne wersje dna ?! i nie mam pojęcia jak ma ono wyglądać :( na szczęście ku 30 t1 i dalsze jednostki są dużo lepiej opracowane :)

Pozdrawiam
Jacek

 
17-04-14 18:23  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak w temacie rzecznych okrętów MW, to zapowiedziane jest na 30.04. wydanie tomiku z serii "Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939" - "Monitory Flotylli Pińskiej".



Pozdrawiam

 
17-04-14 19:19  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

nie powiem, zapowiada się smaczny kąsek :) mam nadziej na dużą liczbę zdjęć no i oczywiście kontynuacje :)

 
26-04-14 00:28  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Prace ciut do przodu :
szkielet ORP Nieuchwytnego :

pierwsze przymiarki prostego poszycia:

i pokład :

czujne oko może dostrzec poza nieścisłościami fakt tego że zrezygnowałem z projektowania pod linie wodną, a to dlatego że pojawiła się szansa na wydanie. Narazię nie zapeszam ale trzymajcie kciuki;)
co do zuchwałej to naniosłem kilka poprawek, drobiazgów, ale rzucających sie w oczy : zmieniłem teksture drzewa na łodzi, zmniejszyłem zdecydowanie za duże wiosła i pare inny drobiazgów. Po skończeniu obu łajb skleje je jeszcze raz dla pewności .

Pozdrawiam
Jacek

 
26-04-14 01:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No i super! Wydanie tych modeli pewnie wielu ucieszy. Mnie na pewno!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
03-05-14 16:20  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

ciut do przodu, właściwie to Nieuchwytny gotowy, nie sklejałem całego tylko to co chciałem sprawdzić żeby mieć pewności że w kolorze będzie git i to jak widać, na szybkiego;)
( wiec prosze się nie przerazić ;) )

Tu jeszcze mój pomysł na podstawki . Co o tym myślicie ?


Teraz kolory drobne poprawki i odezwę się już mam nadzieje z kompletnymi modelami sklejonymi :)

Pozdrawiam
Jacek

 
03-05-14 17:28  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wygląda fajnie. Chciałbym jednak o coś zapytać. czy zwróciłeś uwagę na rozmieszczenie świetlików i czy dodasz grzybki wentylacyjne.
Na zdjęciu rozmieszczenie grzybków (1 i 2) oraz rozmieszczenie świetlików (3). Widać , że
byłyy bliżej tylnej krawędzi nadbudówki i chyba ciut większe.


...a tu grzybek wentylacyjny z bliska


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
03-05-14 18:25  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przejrzałem w epiku wspomnianą książkę - sporo ciekawych zdjęć, barwna plansza z rzutami monitora i plan prototypu monitora "pancernego" (?)

 
03-05-14 18:52  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Max - Masz racje . Poprawiłem świetliki i dodałem jeszcze jeden wywietrznik. Same świetliki można zostawić płaskie, lub skorzystać z dodatkowych elementów w wycinance celem uwypuklenia. po poprawce wygląda to tak :

Rysując model polegam głównie na tym rysunku :
to chyba najlepsze opracowanie, choć i ono potrafi zmylić. Np. Wciąż nie wiem czy na tyle nadbudówki powinien być właz czy stopnie ?
Ryszard - przejrzałem i zakupiłem, świetne opracowanie i mam naprawdę wielką nadzieje że będą kolejne opracowania na ten temat. :)
a rysunek monitora projektu M.C. nie powiem kuszący :)

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 26Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024