FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-03-14 19:30  [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pod koniec stycznia postanowiłem wrócić do modelarstwa Po prawie 15 latach , ale podejrzewałem, że pierwszy model na pewno nie wyjdzie tak jakbym sobie tego życzył, więc wziąłem się za starego, zalegającego w moich zbiorach Schleswiga-Holsteina z wczesnego GPMu

W sumie od samego początku było coś nie tak. Szkielet po złożeniu wyglądał podejrzanie , poszycie pasowało do niego jak pięść do nosa, a cała konstrukcja burt to jakieś nieporozumienie!!! Tu brakuje, tu nadbywa, a identyczne elementy już na oko różnią się wymiarami…
Krótko, żeby złożyć jako tako kadłub, ostro tniemy żyletką, dosztukowujemy braki i z powrotem uczymy się cierpliwości ;)

Uzupełnienie paru istotnych braków

Oraz zasadnicze pytanie ,, jak to ma wyglądać” orginał proponuje takie dziwactwo tylko z łańcuchem rysowanym

Ale jak to ma działać ????

--

--

 
07-03-14 21:23  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
shepard 

 

O tak powrót do młodych lat ,tak pierwsze modele były ciekawe tematycznie ale niezbyt dokładne ,nie to co teraz odpowiedni program i lepszy dostęp do zdjęć .sklejałem go i czy były problemy no to nie pamiętam ale kumpel jak go zobaczył to mi go wyrwał.Z tego co wiem to 2 wydanie jest znacznie poprawione ,ale wtedy to było bez znaczenia jak na tamte lata porównując z MM to był i tak kosmos

--
jestem sobie talibanek mam granatów pełen dzbanek

 
08-03-14 04:54  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dokładnie tak trzeba patrzeć na modele z tamtych lat. Pokleić, pocieszyś się nie wnikać.
Choć na początek to i teraz jest dużo modeli.
Kwestia co kto lubi.
Pzdr

 
08-03-14 09:07  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Z tym że te wczesne modele różnych wydawnictw były lepsze od MM to przesada. Można sobie kupić na Allegro stare MM , i takie jak Potiomkin, Krasin , nie mówiąc o Halnym . I są one bez porównania lepsze od tego Holsteina ,zarówno szczegółowością opracowania jak i nawet staranności druku.

 
08-03-14 09:44  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No racja, z wcześniejszych modeli to tylko Halinski mógł się pochwalić czymś więcej, a okręty z GPM zawsze wydawały mi się jakieś spustoszone (mówię o pierwszej połowie lat 90 )

--

Post zmieniony (08-03-14 10:06)

 
08-03-14 09:59  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
ukp   

Cygan

A ile dekad miały lata 90-te? :)

ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
08-03-14 10:00  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ważne, że się wróciło do starego hobby. Kolekcja będzie na pewno odbudowana, może nie w starym kształcie ale na pewno lepsza czego życzę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-14 23:10  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z braku czasu model troszkę odstał, ale dzisiaj udało mi się troszkę upiększyć dziób detalami, no może nie dużo tego ale zawsze coś

Mam również drobny problem na rufie, według zdjęć klejonego Schleswiga z nowego wydania GPMu widać że na rufie znajdują się rury wentylacyjne, a moja wycinanka proponuje takiego babola w zamian

Ale postaram się zastąpić tego ,,słupka” czymś sensowniejszym

--

Post zmieniony (14-03-14 23:11)

 
15-03-14 22:25  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z problemem rur poradziłem sobie w bardzo prosty sposób, po zakończonej fiaskiem próbie pomalowania wygiętych nad ogniem wkładów od długopisów , wykonałem je z ponacinanej i poklejonej cyjanopanem izolacji przewodu

Wygląda to dosyć przyzwoicie …

--

 
15-03-14 23:59  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Oryginalny pomysł ;-)

 
17-03-14 21:03  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z racji tego, że model posiada tylko szczątkowy opis budowy, sklejam zgodnie z numeracją części i w końcu natrafiłem na cz.26 i za cholerę nie wiedziałem jak to ma wyglądać, jakiś trap, kabinka ,pokrywa??? Na jedynych zdjęciach tego wydania jakie znalazłem zostało to sklejone na kształt jakby toj-toja :p jednak poszperałem troszkę i znalazłem, że w tym miejscu powinno być zajście pod pokład i to dało mi troszkę światła na to jak ma się ten element prezentować. Niestety wiązało się to z wycinaniem otworu w już zamontowanym pokładzie. Jak zwykle natrafiłem też na wręgę, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo podobnie było z otworami na kotwice

Następnie schodki oczywiście własnej roboty, reling i szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że w opracowaniu z tych lat jest to tak fajnie rozwiązane a nie po prostu namalowane na pokładzie

może rewelacji nie ma ale jakoś to wygląda

--

 
17-03-14 21:57  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może się przyda. Bliźniaczy "Schlesien".



Pozdrawiam

 
18-03-14 00:01  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (18-03-14 00:03)

 
18-03-14 00:02  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zasada działania kotwicy na rufie jest prosta jak świński ogon. Schemat to wyjaśni...

Na czerwono zaznaczyłem łańcuch kotwiczny, a na niebiesko chwyty łańcuchowe, które utrzymują kotwicę w kluzie.


Pozdrawiam MP

--
Rock Honor Ojczyzna

 
18-03-14 18:56  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dzięki wielkie za wyjaśnienie mojego problemu. W moim opracowaniu było to właśnie w ten nielogiczny sposób rozwiązane, a w nowym opracowaniu z GPMa, którym sobie troszkę pomagam jest otwór na samej rufie i dalej nic, przemilczenie jakieś albo brakuje mi jakiegoś skana rysunków

--

 
23-03-14 22:11  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No to Mateusz dość jasno wyjaśnił mi sprawę i kotwica wisi jak wisieć powinna, po małych przeróbkach i kolejnym cięciu przyklejonego pokładu ;) ale trzeba przyznać teraz to ma sens i wygląda całkiem przyzwoicie


Łańcuch nie ma podkładu tak jak na dziobie , ponieważ nie widać go na planach ani na zdjęciach więc pewnie tak ma być

 
04-01-15 22:15  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Po sporej niestety przerwie spowodowanej innym (własnym) projektem oraz brakiem czasu wracam do schlesa.
I takie po paru godzinach są efekty


troszkę zabawy z tym było bo podobnie jak inne elementy niezabardzo to do siebie pasowało i kolor był źle nadrukowany ( obok obrysu ) ale dało rade . Jak na model który ma mi przypomnieć jak sie skleja dostarcza mi wielu wrażeń, ale przynajmniej nie boje sie wypróbować na nim nowych technik, tak że idealny tester

 
06-01-15 21:53  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

no i wieża zainstalowana


--

 
06-01-15 22:12  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

no z tym nie mogę się nie zgodzić :-)

 
06-01-15 22:15  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam w klubie. Na powrót polecam coś nowszego , małego z GPM .Wybór jest duży i opracowania niezłe, wręcz bardzo dobre. Do starych wydań pewnie wrócisz ale już z bagażem doświadczenia .Wbrew pozorom te stare nie sa wcale łatwiejsze. No chyba że wexmiesz sie za jakiegoś pewniaka ( nawet z MM ) . W innych postach wielu z powracających do modelarstwa pytało o "pewne" modela. Na pewno coś znajdziesz . Tu pewnie napotkasz nie jeden problem. Ale powodzenia.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-01-15 22:26  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

mam parę nowszych i pewniejszych modeli w kolekcji , bo mimo że już nie sklejałem nie przestałem kupować :-) a schledswiktym forum zobaczyłem jak można dobrze a wybrałem na początek bo dopiero na forum zobaczyłem jak można dobrze sklejać a jego nie skoda było mi wykorzystać na próby...

 
07-01-15 10:38  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kibicuje budowie. Też mam to wydanie i zastanawiałem się czy nie nabyć nowszego wydania, gdzie pokłady już nie są takie kanarkowe i chyba jest poprawiona grafika modelu.
Dlatego jestem ciekawy jak Tobie wyjdzie ten model.
Powodzenia dla stoczniowców;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-01-15 20:09  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Działaj, patrzymy na ręce :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-15 21:35  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

z powodu braku czasu na wykonanie baterii rufowej w tym tygodniu tylko drzewiec i zalążki relingu na dziobie.

niby nic ale umieszczam żeby nie było że sie obijam

--

 
11-01-15 21:52  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ale kolega geodeta to te słupeczki to do kultury doprowadzi? ...... bo jak się przyznał to nie wypada ....;-)).

 
11-01-15 22:00  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

doprowadzi, doprowadzi nie ma strachu ;-)

Post zmieniony (11-01-15 22:00)

 
14-01-15 19:58  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

zbin specjalnie dla ciebie


--

 
17-01-15 22:34  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

sobota zakończona pojawianiem się już kompletnej artylerii głównej



--

 
24-01-15 22:12  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

drutowanie rufy.


--

Post zmieniony (24-01-15 22:16)

 
24-01-15 22:34  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mam taką małą uwagę, mianowicie czy lufy nie są za wysoko osadzone? Wyglądają jakby były tuż pod syropem wieży, chyba że to złudzenie na zdjęciach.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-01-15 10:08  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

nowe śrubki czekają już od maja na sklejenie bo te z wycinanki rzeczywiście są do niczego nie podobne :-) na szczęście tyle razy udało mi się je uszkodzić że powinny odpaść bez większych problemów ale tym zajmę się dopiero po zmianie roboczej podstawki na coś lepszego.

 
25-01-15 10:14  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

lufy osadziłem tak jak było w wycinance, zdjęcia troszkę zakłamują wysokość ale gdybym miał je zrobić na nowo były by parę minimetrów niżej


--

 
25-01-15 10:18  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

no jest zacna :-)

 
25-01-15 10:25  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

http://www.maritimequest.com/warship_directory/germany/battleships/schleswig_holstein/schleswig_holstein.htm

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-01-15 13:54  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drutologie lepiej przyklejać pomalowaną niż malować przyklejoną.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-01-15 17:10  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

drutologia na na taką skale jest moim debiutem w tym modelu ale powoli widać postępy, może za jakiś czas będzie mi to wychodzić bardziej przyzwoicie

 
25-01-15 17:22  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

A widzisz IJN Łukasz, ja wolę na odwrót bo pomalowana drutologia zawsze mi się obdrapie z farby przy montażu. W swoim wypadku używam farb akrylowych, ponoć problem znika przy rozpuszczalnikowych.

 
27-01-15 21:48  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wracając do luf, to ewidentnie są one osadzone za wysoko i mają zdecydowanie zbyt małą grubość przy samej wieży. Co zresztą można zobaczyć chociażby na tym zdjęciu:

 
20-01-18 21:56  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Po wielu miesiącach dłubania z doskoku i walki z brakiem czasu pojawiły się nadbudówki




No i ta nieszczęsna podstawka wreszcie poprawiona



--

 
21-01-18 02:48  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Można poprosić ostrzejsze foty?? W powiększeniu robią się pomazane. No i chyba lufy dziobowej wieży mają jakieś zaburzenia erekcji jakby...

--

 
21-01-18 19:59  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Opracowanie motorówki w wycinance tak mi się podobało że nawet jej nie wycinałem za to zacząłem poszukiwać jak to ma wyglądała naprawdę.
A oto efekt moich wypocin


podobnie niestety rzecz ma się reszty motorówek i szalup, ale to później

--

 
22-01-18 03:25  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i dobrze sobie poradziłeś, brawo!!

--

 
29-01-18 23:52  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

nadbudówki miały piąć się w górę tymczasem jest walka z opracowaniem . Proste jakby się mogło wydawać części są ta rozrysowane że wogóle nie da się ich skleić czy dopasować a braki w opracowaniu tak wielkie że górny pokład sprawiał wrażenie lewitującego. Co gorsza po docinaniu, dorabianiu, przerabianiu i uzupełnianiu efekt jest i tak marny :-( . MM z tego okresu a nawet starsze były opracowane o klasę lepiej.

Około 30% modelu to moje poprawki w sumie Shlez da mi niezłą szkołę jeśli mnie nie zniechęci ( w co wątpię )

--

 
30-01-18 03:24  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Walcz, ja kibicuję. "Schlezwig", obok "Aurory" to moje marzenia z czasów młodości zahaczającej o PRL i Małe Modelarze. Nie mam ich, może choć jedno zobaczę sklejone. Ja sobie powiększyłem "Hiei" MM do 1:200, też mi daje popalić. Może kiedyś go pokonam.

--

 
30-01-18 09:08  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Mi sie tam jeszcze Posen marzy ale nikt wydać nie chce :( a do Aurory bym Potiomkina jeszcze dodał, robi wrażenie ta krowa czarna :D

 
30-01-18 11:22  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie wszystkie opracowania są idealne. W Orkanie od Answera było tyle błędów, że instrukcja stawała się zbędna; ale części chociaż pasowały.
Też kibicuje.
PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
30-01-18 14:14  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja bym się tylko przyczepił do tych czarnych polerów cumowniczych, czy te słupki pionowe nie są zbyt ciasno zwinięte?? Chyba powinny być nieco grubszymi walcami. Co do "kwiatków" w modelach- pobawcie się EU07 Angrafa... Tam numer cz.41 jest użyty na trzech różnych częściach... XD

--

 
05-02-18 11:06  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No i nadbudówki idą, w mozolnym tempie ale idą. Prawie wszystko docinane, poprawiane lub robione całkowicie od nowa, ale stoi i jest zdecydowanie bliższe oryginałowi i zdecydowanie ładniejsze niż w opracowaniu.

Przepraszam za jakość zdjęć ale aparat chyba się obraził.

 
05-02-18 11:15  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podczas robienia zdjęć, jeżeli nie masz statywu, oprzyj aparat (telefon) o cokolwiek stałego, stół, krzesło itd.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024