FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-03-14 19:30  [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pod koniec stycznia postanowiłem wrócić do modelarstwa Po prawie 15 latach , ale podejrzewałem, że pierwszy model na pewno nie wyjdzie tak jakbym sobie tego życzył, więc wziąłem się za starego, zalegającego w moich zbiorach Schleswiga-Holsteina z wczesnego GPMu

W sumie od samego początku było coś nie tak. Szkielet po złożeniu wyglądał podejrzanie , poszycie pasowało do niego jak pięść do nosa, a cała konstrukcja burt to jakieś nieporozumienie!!! Tu brakuje, tu nadbywa, a identyczne elementy już na oko różnią się wymiarami…
Krótko, żeby złożyć jako tako kadłub, ostro tniemy żyletką, dosztukowujemy braki i z powrotem uczymy się cierpliwości ;)

Uzupełnienie paru istotnych braków

Oraz zasadnicze pytanie ,, jak to ma wyglądać” orginał proponuje takie dziwactwo tylko z łańcuchem rysowanym

Ale jak to ma działać ????

--

--

 
07-03-14 21:23  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
shepard 

 

O tak powrót do młodych lat ,tak pierwsze modele były ciekawe tematycznie ale niezbyt dokładne ,nie to co teraz odpowiedni program i lepszy dostęp do zdjęć .sklejałem go i czy były problemy no to nie pamiętam ale kumpel jak go zobaczył to mi go wyrwał.Z tego co wiem to 2 wydanie jest znacznie poprawione ,ale wtedy to było bez znaczenia jak na tamte lata porównując z MM to był i tak kosmos

--
jestem sobie talibanek mam granatów pełen dzbanek

 
08-03-14 04:54  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dokładnie tak trzeba patrzeć na modele z tamtych lat. Pokleić, pocieszyś się nie wnikać.
Choć na początek to i teraz jest dużo modeli.
Kwestia co kto lubi.
Pzdr

 
08-03-14 09:07  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Z tym że te wczesne modele różnych wydawnictw były lepsze od MM to przesada. Można sobie kupić na Allegro stare MM , i takie jak Potiomkin, Krasin , nie mówiąc o Halnym . I są one bez porównania lepsze od tego Holsteina ,zarówno szczegółowością opracowania jak i nawet staranności druku.

 
08-03-14 09:44  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No racja, z wcześniejszych modeli to tylko Halinski mógł się pochwalić czymś więcej, a okręty z GPM zawsze wydawały mi się jakieś spustoszone (mówię o pierwszej połowie lat 90 )

--

Post zmieniony (08-03-14 10:06)

 
08-03-14 09:59  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
ukp   

Cygan

A ile dekad miały lata 90-te? :)

ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
08-03-14 10:00  Odp: [R] SCHLESWIG - HOLSTEIN GPM nr 19
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ważne, że się wróciło do starego hobby. Kolekcja będzie na pewno odbudowana, może nie w starym kształcie ale na pewno lepsza czego życzę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-14 23:10  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z braku czasu model troszkę odstał, ale dzisiaj udało mi się troszkę upiększyć dziób detalami, no może nie dużo tego ale zawsze coś

Mam również drobny problem na rufie, według zdjęć klejonego Schleswiga z nowego wydania GPMu widać że na rufie znajdują się rury wentylacyjne, a moja wycinanka proponuje takiego babola w zamian

Ale postaram się zastąpić tego ,,słupka” czymś sensowniejszym

--

Post zmieniony (14-03-14 23:11)

 
15-03-14 22:25  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
CYGAN 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Z problemem rur poradziłem sobie w bardzo prosty sposób, po zakończonej fiaskiem próbie pomalowania wygiętych nad ogniem wkładów od długopisów , wykonałem je z ponacinanej i poklejonej cyjanopanem izolacji przewodu

Wygląda to dosyć przyzwoicie …

--

 
15-03-14 23:59  Odp: [R] Schleswig-Holstein - GPM nr 19
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Oryginalny pomysł ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024